BIURO PRASOWE

Segro, 06.07.2016

Włosi wyprodukują ekskluzywne opakowania w Strykowie


SEGRO podpisało umowę najmu z wchodzącą na polski rynek firmą Cartotecnica Goldprint. Ten włoski producent luksusowych opakowań kosmetyków i perfum rozpoczyna swoją działalność w Polsce w SEGRO Logistics Park Stryków, na powierzchni około 6 500 m2, gdzie będzie prowadził zarówno działalność produkcyjną, jak i magazynową.

W pierwszej fazie projektu, Cartotecnica Goldprint będzie wytwarzać w Strykowie wyłącznie sztywne i składane pudełka dla kosmetyków i produktów luksusowych, w kolejnych fazach powstaną również opakowania typu display, przeznaczone na inne rynki. Produkcja jest przyjazna środowisku, a wszystkie opakowania są wytwarzane z papieru, zatem można je w pełni poddać recyklingowi. W okresach wzmożonej aktywności, firma planuje zatrudniać w Polsce około 60 osób, głównie operatorów maszyn oraz kontrolerów jakości. Wraz z uruchomieniem kolejnych linii produkcyjnych, zapotrzebowanie na pracowników z pewnością wzrośnie. Opakowania będą dystrybuowane zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, głównie w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

„Naszym celem jest zdobycie nowych rynków, w szczególności północnej i zachodniej Europy. Stryków to idealne miejsce na jego realizację. Nie tylko skorzystamy z relatywnie niskich kosztów pracy, ale także znajdziemy się w optymalnym dla logistyki miejscu – na skrzyżowaniu dwóch najważniejszych polskich autostrad. Ponadto w pobliżu znajdą się fabryki oraz magazyny naszych dwóch strategicznych w Polsce klientów, co da nam znaczną przewagę logistyczną. We Włoszech działamy już od ponad 40 lat, w pięciu fabrykach produkujemy sztywne i składane pudełka, a także opakowania typu display. Jestem pewien, że nasze doświadczenie przyniesie wymierne efekty biznesowe również na nowych rynkach", mówi Matteo Siani, Chief Financial Officer, Cartotecnica Goldprint.

„SEGRO Logistics Park Stryków to doskonałe miejsce na rozpoczęcie działalności w Polsce. Jak pokazuje przykład naszego nowego klienta Cartotecnica Goldprint, powierzchnie magazynowe coraz częściej służą nie tylko składowaniu, ale również produkcji towarów. W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost liczby klientów, którzy decydują się na uruchamianie linii produkcyjnych w naszych parkach. Jest to dobry sygnał również dla polskiej gospodarki – inwestorzy nadal uważają nasz rynek za bardzo atrakcyjny pod kątem lokowania kapitału, widzą potencjał nabywczy polskiego społeczeństwa, ale także coraz lepsze warunki dla logistyki, dzięki poprawiającej się jakości sieci dróg", dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Logistics Park Stryków to największa inwestycja SEGRO w Europie Centralnej, zlokalizowana na terenie aż 86,5 ha. Aktualnie oferuje prawie 200 000 m2 powierzchni magazynowej i produkcyjnej, zakłada jednak możliwość rozbudowy do 400 000 m2. W obrębie parku jest zatem możliwy rozwój zarówno obecnych, jak i potencjalnych klientów. Przewagą SEGRO Logistics Park Stryków jest jego doskonała lokalizacja, na skrzyżowaniu dwóch autostrad: A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód), a także bliskość miasta Łodzi, którego granice administracyjne znajdują się w odległości zaledwie 8 km.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl