BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 30.06.2016

Fundacja „Maraton Warszawski” otwiera zapisy na Bieg na Piątkę oraz Sztafetę Maratońską


25 września spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu wystartuje 38. PZU Maraton Warszawski. W tym roku Fundacja „Maraton Warszawski" przygotowała dwa biegi towarzyszące. Od dzisiaj można zapisać się na Bieg na Piątkę lub Sztafetę Maratońską.

Do 38. PZU Maratonu Warszawskiego pozostało jeszcze 86 dni. Dla tych, którzy dopiero niedawno rozpoczęli swoją przygodę z bieganiem, a także dla zawodników, którzy specjalizują się w krótszych dystansach, organizatorzy po raz kolejny przygotowali Bieg na Piątkę. Tegoroczna trasa prowadzi spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu do Parku Fontann na warszawskim Nowym Mieście. Wszyscy, którzy pragną poczuć smak rywalizacji oraz atmosferę wielkich zawodów, a którzy nie chcą się mierzyć z dystansem 42, 195 km, mogą spróbować swoich sił w Biegu na Piątkę. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal nawiązujący do 200. rocznicy założenia Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas 38. PZU Maratonu Warszawskiego biegacze będą mieli również okazję uczestnictwa w Sztafecie Maratońskiej przeprowadzonej w formule, sprawdzonej w największych maratonach świata. Trzyosobowa sztafeta wystartuje i pokona całą trasę razem z uczestnikami Maratonu. To możliwość dla osób, które mają doświadczenie w bieganiu, ale dopiero oswajają się z myślą o samodzielnym przebiegnięciu królewskiego dystansu. Jest to również rozwiązanie dla tych, którzy biegają zespołowo. Zawodnicy z teamu kolejno przebiegną 11, 21 i 10 kilometrów. Ze względu na duże zainteresowanie Sztafetą Maratońską, ustalony został limit 500 startujących drużyn.

Sztafeta Maratońska to bieg zespołowy, który polega na wzajemnym wspieraniu się i dopingowaniu zawodników. Dlatego w ramach tego biegu nie mogło zabraknąć możliwości wzięcia udziału w akcji #BiegamDobrze, w ramach której uczestnicy mogą wspierać też jedną spośród sześciu partnerskich organizacji charytatywnych: Amnesty International, Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawna Fundacja Dzieci Niczyje), Fundację „Rak'n'Roll – Wygraj Życie", Fundację Synapsis, Fundację „Wcześniak Rodzice Rodzicom" lub Fundację WWF Polska. Biegacze charytatywni w ramach akcji #BiegamDobrze, od jej startu przy zeszłorocznym PZU Maratonie Warszawskim, zebrali już ponad 600 tys. złotych na cele dobroczynne. Uczestnicy projektu, którzy chcą zaangażować się w zbieranie środków dla wybranej organizacji i dołączyć do największej społeczności biegaczy charytatywnych w Polsce - podczas rejestracji powinni założyć profil swojej zbiórki, za pośrednictwem którego inne osoby będą mogły wpłacać środki na wybrany cel. Po uzbieraniu minimalnej kwoty 300 zł – od swojej organizacji otrzymują numer startowy.

Więcej szczegółów i zapisy na imprezy towarzyszące:
http://pzumaratonwarszawski.com/

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego".

Fundacja „Maraton Warszawski" jest wnioskodawcą do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki kandydatury Warszawy jako organizatora Mistrzostw Świata w Półmaratonie „Warsaw 2020". Stolica Polski po raz pierwszy od 30 lat może stać się gospodarzem lekkoatletycznych zawodów w randze seniorskich mistrzostw świata Międzynarodowego Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Impreza będzie organizowana w ramach 15. Półmaratonu Warszawskiego.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski"
Magda Skrocka-Kołodziejska
+48 510 281 438

Partner of Promotion
Paweł Czermak
+ 48 22 858 74 58 wew. 40