BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 29.06.2016

Na dwusetne urodziny UW Partnerem Honorowym 38. PZU Maratonu Warszawskiego


Uniwersytet Warszawski, w ramach celebracji 200. rocznicy swojego powstania, podpisał list intencyjny o partnerstwie honorowym z organizatorem 38. PZU Maratonu Warszawskiego. Współpraca pomiędzy uczelnią a Fundacją obejmie szereg działań nawiązujących do tradycji i warszawskich korzeni obu stron. Ukoronowaniem współpracy, a jednocześnie wyrazem szacunku dla historii Uniwersytetu złożonym przez biegaczy, będzie start tegorocznego wielkiego biegu spod jego głównej bramy na Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Fundacja „Maraton Warszawski" i Uniwersytet Warszawski podjęli decyzję o współpracy przy okazji obchodów 200-lecia uczelni. Jej władze wpisały w kalendarium obchodów 38. PZU Maraton Warszawski i biegi mu towarzyszące. Tym, co buduje zrozumienie i chęć współdziałania obu instytucji, to wspólne wartości, tradycja oraz silne więzi z Warszawą.

Współpraca partnerów zapewni biegaczom, kibicom i warszawiakom szereg atrakcji nawiązujących do historii Uniwersytetu i Maratonu Warszawskiego. Z najważniejszych będą to m.in. wizerunek uczelni wykorzystany na medalach dla uczestników, wystawa na terenie kampusu głównego, występy chóru uczelni na trasie biegu oraz start imprezy spod bramy głównej na Krakowskim Przedmieściu 26/28.

- W ramach obchodów jubileuszu 200-lecia Uniwersytet realizuje wiele różnych projektów. Cieszy nas wizja współpracy przy organizacji Maratonu Warszawskiego, szczególnie ze względu na sportowy charakter imprezy. Uniwersytet dba o kondycję swoich studentów. Wielu z nich aktywnie bierze udział w zawodach i realizuje się sportowo, a wrześniowy Maraton Warszawski będzie ku temu dobrą okazją – mówi prorektor uczelni, prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski.

W ramach współpracy studenci Uniwersytetu Warszawskiego otrzymają możliwość odbycia praktyk przy organizacji imprezy, a także przygotowana zostanie specjalna kwalifikacja dla młodzieży oraz pracowników Uniwersytetu.

- Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i pomyślałem, że w roku jego jubileuszu nie mogę lepiej uhonorować swojej macierzystej uczelni niż umieszczając ją na trasie najważniejszego dzieła mojego życia – Maratonu Warszawskiego. Dlatego właśnie 25 września tego roku wszyscy spotkamy się na Krakowskim Przedmieściu pod bramą główną Uniwersytetu. Mam nadzieję, że to będzie nasze wspólne święto: biegaczy i uczelni – mówi dyrektor FMW Marek Tronina.

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego".

Fundacja „Maraton Warszawski" jest wnioskodawcą do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki kandydatury Warszawy jako organizatora Mistrzostw Świata w Półmaratonie „Warsaw 2020". Stolica Polski po raz pierwszy od 30 lat może stać się gospodarzem lekkoatletycznych zawodów w randze seniorskich mistrzostw świata Międzynarodowego Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Impreza będzie organizowana w ramach 15. Półmaratonu Warszawskiego.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski"
Magda Skrocka-Kołodziejska
+48 510 281 438

Partner of Promotion
Paweł Czermak
+ 48 22 858 74 58 wew. 40