BIURO PRASOWE

Segro, 08.06.2016

Więcej e-commerce w parku SEGRO w Nadarzynie


Logwin Air & Ocean zwiększył swoją obecność w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. Na dodatkowych 3 500 m2 powstało Regionalne Centrum Dystrybucji dla Sephora, obsługujące wszystkie perfumerie marki w Polsce oraz pozwalające na jeszcze bardziej efektywną realizację zamówień e-commerce.

Do tej pory Logwin Air & Ocean wynajmował w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn 5 400 m2, obsługując Sephorę, Nespresso oraz Peek&Cloppenburg. Nowa powierzchnia, dedykowana w całości dla Sephory, pozwoli również na zwiększenie przestrzeni dla dwóch pozostałych klientów.

Logwin Air & Ocean obsługuje sklep internetowy Sephora z terenu SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn od 2014 r. Dzięki niedawno otwartemu Regionalnemu Centrum Dystrybucji i wprowadzonej w nim automatyzacji większości procesów, możliwa będzie także bardzo efektywna realizacja dostaw do prawie stu perfumerii Sephora. W centrum postawiono na innowacyjne rozwiązania – zbudowano m.in. pół automatyczną linię sortującą z system „Put To Light", automatyczne systemy magazynowe – szafy wertykalne oraz radiowe terminale mobilne, które w istotnym stopniu przyspieszają oraz usprawniają dostawę zarówno e-zamówień, jak tradycyjnych zamówień do sklepów stacjonarnych Sephora. Docelowo centrum ma obsługiwać nie tylko rynek polski, ale również inne rynki w regionie.

„Zależało nam na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni magazynowej oraz na zorganizowaniu nowego projektu w najbardziej efektywny sposób – stąd inwestycja w nowoczesne automatyczne rozwiązania logistyczne. Realizacja zamówień e-commerce w ciągu 24 godzin – niezależnie od miejsca ich złożenia na terenie Polski, klient otrzymuje przesyłkę już następnego dnia – są od lat standardem w naszej firmie, podobnie jak wskaźniki jakości, m.in. przygotowywanie aż 99,9% zamówień bez błędów. Utrzymanie tak wysokich standardów jest możliwe dzięki zaplanowaniu operacji magazynowych z dbałością o najmniejsze szczegóły oraz doskonałej organizacji pracy magazynu. Nie byłoby to możliwe bez pewnego i stabilnego partnera jakim jest SEGRO. Nowa przestrzeń magazynowa umożliwi nam prawie dwukrotne zwiększenie ilości wysyłanych sztuk, a także wzrost efektywności i wydajności transportu produktów dzięki strategicznej lokalizacji Regionalnego Centrum Dystrybucji w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn" – dodaje Jakub Kłoczko, Branch Manager oddziału Logwin Air & Ocean Poland w Nadarzynie.

„Cieszymy się z rozwoju naszego klienta na terenie parku. Ekspansja firmy Logwin Air & Ocean jest jednym z wielu przykładów pokazujących, iż udział e-commerce w rynku powierzchni magazynowych stale rośnie. Zgodnie z prognozami, w 2020 r. już co dziesiąty Polak będzie robił zakupy przez Internet. Znaczna część z zamawianych produktów będzie dystrybuowana z nowoczesnych centrów, podobnych do tego, które zostało stworzone dla Sephora na terenie naszego parku w Nadarzynie. Ponieważ, jak pokazuje rozwijająca się współpraca z Logwin Air & Ocean, nasze wysokiej klasy powierzchnie odpowiadają również na oczekiwania branży internetowej, jesteśmy pewni, że wkrótce powitamy w magazynach SEGRO kolejnych e-klientów" – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn to centrum logistyczne znajdujące się zaledwie 15 kilometrów od Warszawy. Jest zlokalizowane przy drodze krajowej nr 8, jednej z najważniejszych międzynarodowych tras tranzytowych, łączącej Litwę z Czechami, oraz w pobliżu autostrady A2, dróg ekspresowych S2/S7/S8 oraz drogi krajowej nr 7 prowadzącej do Krakowa. Powierzchnia magazynowa parku wynosi ponad 80 000 m2, z potencjałem do rozbudowy do 120 000 m2. Istnieje możliwość zrealizowania obiektów szytych na miarę, zgodnie z potrzebami klienta.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl