BIURO PRASOWE

Volkswagen, 07.06.2016

Zofia Klepacka triumfatorką Pucharu Europy w holenderskim Medemblik!


Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w klasie RS:X, Zofia Klepacka (YKP Warszawa), jest ostatnio na fali wznoszącej i osiąga wiele sportowych sukcesów. Kilka dni temu wróciła z Holandii ze złotym medalem, który wywalczyła podczas regat Delta Lloyd Regatta. Zawody odbyły się w ubiegłym tygodniu w Medemblik, w Holandii. Zosia na początku maja zajęła również I miejsce w Pucharze Świata we francuskim Hyeres, a także zdobyła Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, który miał miejsce w Krynicy Morskiej.

Zofia Klepacka na zawody do Holandii pojechała wprost znad Bałtyku. Zawody w Krynicy były bardzo wymagające, ponieważ nie było wiatru i żeglarze musieli w dużej mierze używać siły swoich mięśni. Zmęczenie po rywalizacji nad polskim morzem nie odbiło się bez echa na pierwszym dniu wyścigów w Medemblik. Zosia po pierwszym dniu rywalizacji zajmowała 7 miejsce. Dodatkowo warunki pogodowe panujące w Holandii nie należały do najlepszych, ponieważ temperatura oscylowała w graniach 12-13 stopni i zawodnikom marzły ręce. Aura poprawiła się w okolicach piątku i od tego dnia reprezentantka YKP Warszawa wskoczyła już na 1. pozycję, którą udało jej utrzymać aż do końca zawodów. W drodze na najwyższy stopień podium pokonała również Mistrzynię Świata – Chinkę Peinę Chen.

Swój start w zawodach ocenia następująco: Nie ukrywam, że jestem zadowolona ze zdobycia złotego medalu w Pucharze Europy, ponieważ były to bardzo prestiżowe i wymagające zawody. Jest to również moje 3 zwycięstwo z rzędu i cieszy mnie fakt, że udało mi się złamać ubiegłoroczną klątwę 4 miejsca. Do Holandii pojechałam nieco zmęczona, ponieważ kilka dni wcześniej brałam udział w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej. Udało mi się jednak szybko zregenerować siły i dałam z siebie wszystko, co poskutkowało najwyższym miejscem na podium. Kolejne zagraniczne zawody czekają mnie na początku lipca. Będą to Mistrzostwa Europy w Finlandii. Będę się do nich przygotowywać nad Zegrzem, bo tam panują bardzo podobne warunki do tych w Helsinkach. Jest płaska woda, dużo wysypek, przez co wiatr jest zmienny. Spakuję sprzęt do mojego Volkswagena i będę szlifować formę niedaleko domu. Nie wiem czy i tym razem uda mi się zdobyć złoto, ale na pewno dam z siebie wszystko, aby nie zawieźć moich kibiców i sponsorów: Volkswagen Samochody Użytkowe i Polskiej Grupy Energetycznej – kończy Zofia Klepacka.

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.