BIURO PRASOWE

Ghelamco, 02.06.2016

Ghelamco stawia na innowacyjność – uroczysta premiera projektu The Heart Warsaw


Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera pionierskiej inicjatywy Ghelamco, MasterCard® i D-RAFT - pierwszego zlokalizowanego w Polsce europejskiego centrum współpracy korporacji i startupów. "The Heart Warsaw" będzie to miejsce unikalne w tej części Europy wspierające najlepsze, gotowe do międzynarodowej ekspansji młode firmy, które są przyszłością najmu powierzchni biurowych. Otwarcie przestrzeni w budynku Warsaw Spire planowane jest na jesień 2016 roku.

Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża koncepcje innowacyjnych technologicznie budynków, które wyznaczają nowe, rynkowe standardy. Znakiem rozpoznawczym dewelopera jest nowatorskie podejście do każdego projektu, w który się angażuje. Zaawansowane rozwiązania firma przenosi również na inne płaszczyzny swojej działalności. Ghelamco jest pierwszym deweloperem w kraju, który na taką skalę postawił na innowacyjność w biznesie i dał dowód, że aktywnie wspiera polskie startupy i scale'upy. Inwestor wspólnie z partnerami zaplanował miejsce, które ma pomóc młodym firmom w budowaniu partnerstwa i wypływaniu na szerokie, międzynarodowe wody. Dzięki tej inicjatywie przedsiębiorcy z Polski i całego regionu zyskają unikalne możliwości ekspansji zagranicznej i rozwoju biznesu. W ramach „The Heart Warsaw" deweloper i partnerzy będą także aktywnie wspierać firmy, dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą. Firma Ghelamco przeznaczyła dla centrum całe piętro w swojej flagowej inwestycji - Warsaw Spire.

„Ghelamco jest firmą, która od lat wyznacza nowe trendy na polskim rynku nieruchomości i tworzy nową wartość dla miasta. Sami również byliśmy kiedyś przecież startupem. Od samego początku przyświeca nam jasna wizja wspierania rozwoju rynku, a nieustanna potrzeba tworzenia nowych inicjatyw popchnęła nas o krok dalej. Wspólnie z partnerami chcemy stworzyć środowisko sprzyjające rozwojowi innowacyjności, a także podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że „The Heart Warsaw" przyczyni się dynamicznego rozwoju przedsiębiorczości w kraju i pomoże młodym firmom w międzynarodowej ekspansji" - mówi Paul Gheysens, prezes Ghelamco Group.

Rola Ghelamco, jako jednego z trzech inicjatorów projektu, nie będzie ograniczać się jedynie do zapewnienie nowoczesnej powierzchni biurowej pod działalność „The Heart Warsaw". Firma będzie aktywnie wspierać projekt w trakcie jego trwania i dzielić się swoją wiedzą. Na przestrzeni ostatnich 25 lat Ghelamco obserwowało rozwój polskiej przedsiębiorczości oferując dynamicznie rozwijającym się firmom przestrzeń dla ich biznesu. Ten know-how wykorzystany zostanie w tej chwili w ramach projektu „The Heart Warsaw",

„Wierzymy, że młode firmy, które skorzystają z projektu „The Heart Warsaw", niedługo stanowić będą o sile polskiego rynku najmu powierzchni biurowych. Już teraz obserwujemy, że wiele firm w Polsce, w bardzo krótkim czasie od momentu swojego powstania, staje się najemcami, który potrzebują nowoczesnych przestrzeni biurowych o dużych metrażach. Przewidujemy, że ten trend będzie się nasilał" – dodaje Paul Gheysens, prezes Ghelamco Group.

Inicjatywa „The Heart Warsaw" połączy innowacyjne firmy z największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi korporacjami. Zapełnią ją kompleksowe programy, wspierające korporacje we wdrażaniu innowacji tworzonych przez wyselekcjonowane firmy technologiczne z całej Europy. Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, zwróciła uwagę, że trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce dla wzrostu i ekspansji, niż 38. piętro budynku Warsaw Spire.

W ramach „The Heart Warsaw" jeszcze w tym roku zostaną uruchomione trzy programy tematyczne, związane z obszarami FinTech, sprzedaży wielokanałowej oraz Internetu Rzeczy i Smart City. W projekt ma być zaangażowanych 20 korporacji, które zdecydują się wdrażać rozwiązania tworzone przez startupy. Inicjatywa chce wesprzeć ponad 100 obiecujących scale-up'ów w pozyskaniu kontraktów z dużymi firmami. Miejsce ma też stymulować współpracę międzynarodową - docelowo 50% działających tu korporacji, funduszy inwestycyjnych i startupów ma być z zagranicy.

Przestrzeń „The Heart Warsaw" znajdować się będzie na 38. piętrze budynku wieżowego Warsaw Spire. Wartość inicjatywy w ciągu najbliższych trzech lat wyniesie ok. 9 mln zł.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982