BIURO PRASOWE

OKI, 27.01.2016

Nowi autoryzowani dystrybutorzy Oki Systems Polska


Oki Systems Polska poszerza grono autoryzowanych dystrybutorów w obszarze sprzętu i materiałów eksploatacyjnych o dwie nowe firmy: spółkę AB S.A. oraz ALSO Group lokalnie reprezentowaną przez ALSO Polska sp. z o.o. Umowy o współpracy zostały podpisane w styczniu 2016 roku.

Nowymi dystrybutorami drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych oraz materiałów eksploatacyjnych Oki zostały dwie firmy: AB S.A., największy dystrybutor IT, RTV/AGD oraz elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w ramach paneuropejskiej współpracy szwajcarski koncern ALSO Group działający w ponad 12 krajach europejskich, a w Polsce reprezentowany przez spółkę ALSO Polska sp. z o.o.

– Cieszymy się, że z nadejściem nowego roku podpisaliśmy umowy z dwoma tak znaczącymi dystrybutorami sprzętu IT: firmą AB S.A. oraz ALSO Polska. Ich doświadczenie niewątpliwie przełoży się na rozszerzenie naszych możliwości dotarcia z ofertą Oki do klientów końcowych i zdecydowanie ułatwi pracę naszym partnerom handlowym. Jesteśmy pewni, że ta współpraca będzie owocna – mówi Marek Szczepański, prezes zarządu Oki Systems Polska.

– Dzięki nowej umowie dystrybucyjnej z Oki Systems Polska, ofertę AB zasiliła szeroka gama wysokiej jakości urządzeń drukujących skierowanych do biznesu. Poszerza to nasze portfolio produktów biznesowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom pełną ofertę najnowszych rozwiązań z zakresu nowych technologii – mówi Zbigniew Mądry, dyrektor handlowy i członek zarządu AB S.A.

- ALSO zawsze bardzo starannie dobiera firmy z którymi współpracuje i produkty, które trafiają do naszych partnerów. Oki to czołowy producent drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, które są niezawodne, wydajne i trwałe. Te cechy odgrywają dużą rolę przy wyborze sprzętu zarówno przez sektor MSP, jak i duże korporacje. Liczymy na udaną współpracę, która przyniesie wiele korzyści dla obu stron – mówi Wojciech Łastowiecki, Managing Director ALSO Polska.

Grupa kapitałowa AB plasuje się w czołówce największych dystrybutorów IT/AGD/RTV i zabawek w Europie. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Od 2006 roku spółka AB S.A. jest notowana na GPW.

Więcej informacji na temat spółki można znaleźć na stronie www.ab.pl

ALSO Polska sp. z o.o. jest członkiem grupy ALSO Holding AG (Emmen/Szwajcaria). Spółka oferuje usługi na wszystkich poziomach ICT, od dystrybucji po wyspecjalizowane serwisy. Na europejskim rynku B2B ALSO oferuje połączone usługi dystrybucyjne, logistyczne, finansowe, cyfrowe, IT i rozwiązania, w indywidualnie dopasowanych pakietach. Oferta ALSO zawiera ponad 160.000 artykułów od około 350 dostawców. ALSO Group zatrudnia około 3 400 pracowników w całej Europie. W roku podatkowym 2014 firma osiągnęła sprzedaż netto wielkości 7.2 miliarda euro. Większościowym akcjonariuszem ALSO Holding AG jest Droege Group z siedzibą w Düsseldorfie w Niemczech.

Oki to globalny dostawca zaawansowanych rozwiązań druku, zwiększających wydajność przedsiębiorstw. Oprócz szerokiego wachlarza drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, oferuje również usługi pomagające zoptymalizować zarządzanie dokumentami w firmie. Oki jest pionierem technologii druku cyfrowego LED, a także liderem rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, druku w chmurze, aplikacji oraz usług Managed Print Services.

Pełną oferta produktów Oki dostępna jest na stronie www.oki.pl

***

O OKI Europe

OKI Europe Ltd jest działem Oki Data Corporation, globalnej firmy zajmującej się działalnością typu business-to-business, która koncentruje się na tworzeniu profesjonalnych drukujących produktów, aplikacji i usług komunikacyjnych typu in-house, mających zwiększać wydajność dzisiejszych i przyszłych przedsięwzięć.

Jest to firma o ugruntowanej pozycji jednej z wiodących marek rozwiązań w obszarze druku, zarówno pod względem wartości, jak i sprzedanych produktów. Przez ponad 60 lat OKI Europe dostarcza zaawansowane rozwiązania druku na całym świecie, wprowadzając przełomowe technologie, które wspierają potrzeby zarówno dużych jak i małych firm. Nasz pionierski rozwój technologii druku cyfrowego LED umieścił OKI w rynkowej czołówce firm dostarczających przyjazne środowisku, ekologiczne, urządzenia drukujące w wysokiej rozdzielczości.

Oprócz szerokiego portfolio wielokrotnie nagradzanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, OKI oferuje szereg usług, które pomagają zoptymalizować drukowanie i obieg dokumentów. To, wraz z zintegrowanym pakietem technologii i narzędzi programowych, może pomóc firmom przejąć kontrolę nad kosztami druku i prowadzeniem dokumentacji w bezpiecznym środowisku, niezależnie czy praca biura bazuje na mobilności czy rozwiązaniach
w chmurze.

Obecnie OKI Europe zatrudnia około 1100 osób w 21 lokalizacjach (biura handlowe i zakłady produkcyjne) i jest reprezentowany w 60 krajach w całym regionie EMEA.

Oki Data Corporation jest częścią Oki Electric Industry Co. Ltd. z siedzibą w Tokyo, który jako pierwszy japoński producent telekomunikacyjny został założony w 1881 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.oki.pl oraz www.okieurope.pl

Kontakt dla mediów:
Justyna Kamińska

+48 22 858 74 58 (#39)