BIURO PRASOWE

Fundacja Mam Marzenie, 16.12.2015

Nie masz jeszcze pomysłu na świąteczny prezent? Kup kalendarz charytatywny Fundacji Mam Marzenie


Kalendarz charytatywny to podwójny prezent – sprawi radość obdarowywanym osobom, a dodatkowo pomoże spełniać marzenia chorych dzieci. Małych marzycieli nie brakuje – obecnie na liście Fundacji Mam Marzenie jest prawie 300 oczekujących marzeń. Dlatego polskie gwiazdy wraz podopiecznymi fundacji zgodzili się wziąć udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej do filmowego kalendarza charytatywnego. Cena kalendarza dostępnego w serwisie Charytatywni.Allegro.pl to 30 zł.

Każde z 12 zdjęć zdobiących Kalendarz Charytatywny 2016 jest stylizacją ze znanego filmu. Małgorzata Kożuchowska w roli Charliego Chaplina z filmu „Brzdąc", Agata Kulesza jako Holly Hunter w „Fortepianie", Jacek Braciak zmieniony w Roberto Benigniego w „Życie jest piękne", Edyta Olszówka przeobrażona w Alinę Janowską z „Wojny domowej", Krystian Wieczorek wcielający się w Kevina Costnera z „Doskonałego świata", Katarzyna Cerekwicka jako Nicole Kidman w „Złotym kompasie", Mirosław Baka zamieniony w Roberta Redforda z „Zaklinacza koni", Piotr Zelt ucharakteryzowany na Robina Williamsa – „Panią Doubtfire", Jacek Kopczyński jako charyzmatyczny Jean Reno alias „Leon Zawodowiec", Andrzej Grabowski idealnie naśladujący Philippe'a Noireta z „Cinema Paradiso", Jolanta Fraszyńska jako strasząca Anjelica Huston z „Rodziny Adamsów" oraz Marek Kaliszuk, naprężający muskuły jak Arnold Schwarzenegger w „Terminatorze 2", a wraz z nimi mali marzyciele – wszyscy przyczynili się do wyjątkowego, pięknego efektu, jakim jest Kalendarz Charytatywny Fundacji Mam Marzenie na 2016 rok. Wykonane przez Wiktora Zdrojewskiego fotografie zachwycają artyzmem. Co ważne, ten niezwykły kalendarz powstał bezkosztowo, wyłącznie dzięki dobrej woli osób i firm, które bezinteresownie zaangażowały się w pomoc Fundacji Mam Marzenie. Partnerem głównym kalendarza jest biuro podróży Itaka, patronat nad projektem objęły magazyny „VIVA!" i „Party".

Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Mam Marzenie – spełnianie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Kalendarze można kupić na profilu fundacji na portalu Charytatywni.Allegro.pl: http://charytatywni.allegro.pl/kalendarz-charytatywny-2016-i2540233.

***

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 7 000 marzeń chorych dzieci.

Kontakt dla mediów:

Daria Grzesiek
Biuro prasowe Fundacji Mam Marzenie
Partner of Promotion Sp. z o.o.
ul. Belgradzka 8 lok. 01
02-793 Warszawa
phone: 22 858 74 58 wew. 30
fax: 22 858 74 58 wew. 35
e-mail: