BIURO PRASOWE

PolskiBus.com, 24.06.2015

Komfortowe podróże w najniższych cenach – teraz również w Estonii. SuperBus.com zamierza powtórzyć sukces PolskiBus.com!


PolskiBus.com z ogromną przyjemnością informuje o debiucie swojej siostrzanej marki SuperBus.com. Dzięki temu już niebawem na terenie Estonii będzie można korzystać z komfortowych przejazdów w atrakcyjnych cenach rozpoczynających się już od 1€ + 1€ opłaty rezerwacyjnej. Kursy będą realizowane na trasach: Tallin – Tartu, Tallin – Pärnu oraz Tallin – Narva. Firma Bus Transport Holding OÜ należąca do Souter Investments, będąca właścicielem SuperBus.com, zaadoptuje w Estonii rozwiązania, które przyczyniły się do ogromnego sukcesu PolskiBus.com na polskim rynku. Podobny model biznesowy z sukcesem sprawdzony w Polsce został wdrożony również w Finlandii - OnniBus.com oraz w Nowej Zelandii - ManaBus.com. Więcej szczegółów na temat nowego przewoźnika znajdą Państwo na stronie internetowej www.SuperBus.com (która zostanie wkrótce uruchomiona) oraz na Facebook'u www.facebook.com/superbuscom.

"Estonia jest doskonałym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej. To wspaniały kraj, który ma bardzo dobrą reputację i otwarty dostęp do rynku" - powiedział Sir Brian Souter, właściciel firmy SuperBus.com. "Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni i mamy bardzo optymistyczne plany. Uważamy, że jest to fantastyczna okazja dla estońskiego rynku transportu publicznego i widzimy ogromny potencjał dla SuperBus.com, który mamy nadzieję już niebawem osiągnie wiodącą pozycję w branży ekspresowych autokarowych połączeń międzymiastowych. Nasze wspaniałe firmy działające w Polsce, Finlandii i Nowej Zelandii, pokazują, że nasze lokalne usługi kreują rynek podróży autokarowych, sprawiając, że coraz więcej kierowców zostawia swoje samochody w garażu, wybierając transport publiczny. Już wkrótce również w Estonii nasi pasażerowie odkryją zalety podróżowania z SuperBus.com."

SupeBus.com korzystać będzie z floty nowoczesnych autokarów marki Van Hool Astromega wyposażonych w bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz gniazdka elektryczne pod siedzeniami, przystosowane do ładowania urządzeń mobilnych – laptopów, telefonów, tabletów. Podobnie, jak w Polsce w przypadku PolskiBus.com, ważnym aspektem oferty SuperBus.com będzie zapewnienie wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa, dlatego każdy autokar będzie posiadał skórzane, odchylane fotele, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, klimatyzacją oraz toaletą. Kluczem do sukcesu PolskiBus.com było postawienie na wysokiej jakości obsługę klientów oraz zaoferowanie pasażerom alternatywy dla samochodów osobowych w postaci wygodnych, przyjaznych dla środowiska przejazdów autokarowych. Jak również oferowanie tanich połączeń międzymiastowych, gdzie ceny zmieniają się dynamicznie i zaczynają się już od 1 € + 1 € opłaty rezerwacyjnej. Identyczny, sprawdzony model biznesowy zostanie wprowadzony w przypadku firmy SuperBus.com, dzięki czemu umożliwimy naszym estońskim klientom komfortowe podróżowanie w najbardziej atrakcyjnych na rynku cenach.

Souter Investments
Souter Investments jest prywatnym, rodzinnym, biurem inwestycyjnym prowadzonym przez Sir Briana Soutera, szkockiego przedsiębiorcę z branży transportowej. Zakres działalności obejmuje inwestycje i zarządzanie szerokim portfelem aktywów, składającym się głównie ze spółek notowanych na giełdzie, funduszy inwestycyjnych oraz pozagiełdowych firm prywatnych.

Portfel inwestycji Souter Investments obejmuje firmy z branż takich jak transport, dobra luksusowe, usługi, infrastruktura, finanse, opieka zdrowotna, biopaliwa, energia elektryczna i ochrona środowiska. Ich łączne obroty wynoszą 5,85 mld zł. Firmy te łącznie zatrudniają około 7 tysięcy osób na całym świecie.

Konsorcjum z udziałem Souter Investments ostatnio nabyło firmę Istanbul Deniz Otobusleri AS (IDO), która jest tureckim przewoźnikiem promowym. Posiada ona 52 statki i co roku przewozi przez cieśninę Bosfor ponad 50 milionów pasażerów.

Działalność w branży transportowej obejmuje również firmę Argent Energy, wiodącego producenta biodiesla, a także firmę Alexander Dennis, czołowego brytyjskiego producenta autobusów i autokarów, którego produkty są wykorzystywane w 30 krajach. Alexander Dennis jest też wiodącym europejskim dostawcą autokarów hybrydowych.

Inne nie wspomniane wcześniej inwestycje, które warto wymienić to m.in. British Esure brytyjska firma ubezpieczeniowa oraz gocompare.com – strona internetowa oferująca porównywanie cen produktów i usług.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.souterinvestments.com

***

PolskiBus.com
PolskiBus.com to polski przewoźnik autokarowy. W jego korzystnej cenowo ofercie pasażerowie znajdą szybkie i komfortowe połączenia międzymiastowe w Polsce i Europie. Bilety można kupić już od 1 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Klienci powinni rezerwować bilety odpowiednio wcześniej, aby nabyć bilety w jak najkorzystniejszych cenach.

PolskiBus.com obsługuje 20 tras, docierając do 35 polskich miast: Białegostoku, Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Kalisza, Lublina, Łodzi, Opola, Ostrowca Świętokrzyskiego, Ostródy, Poznania, Radomia, Rzeszowa, Torunia, Warszawy, Wrocławia, Płocka, Włocławka, Białej Podlaskiej, Ostrołęki, Łomży , Tarnobrzega, Elbląga, Ełku, Siedlec, Skarżyska-Kamiennej, Suwałk, Augustowa, Mławy, Sandomierza, Sieradza i Zakopanego.

Ponadto PolskiBus.com obsługuje 7 europejskich lokalizacji: Berlin, Lotnisko Berlin Schönefeld, Bratysławę, Brno, Budapeszt, Pragę oraz Wiedeń. Przewoźnik na polskim rynku jest obecny od czerwca 2011 r. Do tej pory przewiózł ponad 16 milionów pasażerów. W skład floty PolskiBus.com wchodzą wyłącznie nowoczesne, klimatyzowane autokary. Na pokładzie każdego pojazdu pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego Internetu. Większość naszych autokarów jest wyposażona w odchylane skórzane fotele. Fotele te mogą być również rozsuwane na boki. PolskiBus.com nie pobiera żadnych ukrytych opłat za przewożony bagaż.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.polskibus.com lub na www.facebook.com/polskibus.

Kontakt z mediami:

Paulina Żuk
Partner of Promotion, Biuro Prasowe PolskiBus.com

+48 22 858 74 58 wew. 107

Jan Zaworski
Partner of Promotion, Biuro Prasowe PolskiBus.com

+48 22 858 74 58 wew. 101