BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 30.03.2014

Pierwsi biegacze 9.PZU Półmaratonu Warszawskiego są już na mecie!

Znamy już zwycięzcę 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Pierwszym zawodnikiem na mecie biegu był: Victor Kipchirchir , z Kenii, który dystans 21,097 km pokonał w czasie 01:00:48. To nowy rekord Półmaratonu Warszawskiego. Poprzedni należał do Sammy'ego Kigen Korrira, z Kenii, który wynik 01:01:18 ustanowił w 2011r.

Najszybszą kobietą 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego jest pochodząca z Kenii, Wanjiku Polline Njeru, której rezultat to: 01:09:06

5. Svitlana Stanko, Ukraina, 01:12:09

Wszystkim, którzy już ukończyli bieg ogromnie gratulujemy, a za pozostałych trzymamy wciąż kciuki!

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.