BIURO PRASOWE

AMD, 25.02.2013

Firma AMD zaprezentowała zdalną kartę graficzną AMD FirePro R5000 do zastosowania w centrach danych


Karta oferuje łatwość i elastyczność w zapewnianiu użytkownikom możliwości multimedialnych oraz 3D i to poprzez sieć
firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła dziś wprowadzenie zdalnej karty graficznej AMD FirePro(tm) R5000, elastycznego i konfigurowalnego rozwiązania zaprojektowanego, aby zapewnić zdalny transfer sygnału 3D i pełnię możliwości obliczeniowych poprzez sieć. Energooszczędna, kompaktowa i opłacalna karta graficzna AMD FirePro R5000 jest idealnym rozwiązaniem dla managerów IT centrów danych, gdzie miejsce jest ograniczone, a optymalizacja budżetów energetycznych oraz kosztów chłodzenia są nieustannym wyzwaniem.

Karta graficzna AMD FirePro R5000 łączy architekturę AMD Graphics Core Next (GCN) z technologią Teradici PCoIPŸ i zapewnia wysokie możliwości graficzne przy niskich opóźnieniach w transferze. Czyni to ją idealną dla średniej klasy terminali wielomonitorowych takich, jak używane w projektowaniu CAD, obrazowaniu medycznym i profesjonalnych usługach finansowych. Uzupełnieniem są też informatyczne protokoły bezpieczeństwa służące ochronie sieci korporacyjnych, aby najcenniejsze informacje nigdy nie mogły opuścić centrum danych.

"Profesjonaliści IT szukają bezpiecznego, prostego, bazującego na chmurze obliczeniowej rozwiązania graficznego, które zapewnia najważniejszą funkcjonalność i umożliwia dopasowanie do każdej, nawet najbardziej nietypowej potrzeby z zakresu grafiki pracownika," powiedział David Cummings, senior director i general manager w AMD Professional Graphics. "Karta graficzna AMD FirePro R5000 spełnia te potrzeby zapewniają elastyczność, funkcjonalność, bezpieczeństwo i wiodące w branży możliwości graficzne, jakich firmy szukają decydując o wyborze rozwiązania zdalnej karty graficznej."

Korzyści i funkcje zdalnej karty graficznej AMD FirePro R5000:
- Rozwiązanie energooszczędne: maksymalny pobór mocy wysokości 150 W pomaga w minimalizowaniu kosztów i umożliwia wykorzystanie energooszczędnych urządzeń, które obsługują zdalnie do czterech wyświetlaczy;
- Efektywne chłodzenie: minimalizuje nagrzewanie się systemu i ogranicza hałas w miejscach pracy zatrudnionych, a także pomaga obniżyć koszt chłodzenia. Dzięki temu można uzyskać chłodniejsze, cichsze miejsce pracy, zaś dopasowująca się prędkość wentylatora przyspiesza wymianę nagrzanego przez komponenty serwerowe powietrza dla utrzymania niższej temperatury wewnątrz;
- Skalowalność i prostota: administrator pracujący w centrum danych może elastycznie dopasować ustawienie urządzeń dla pracowników lub zapewnić im dostęp do samych terminali. Dzięki temu administrator udostępnia pracownikom stanowiska jeszcze szybciej;
- Elastyczność wdrożeniowa: zapewnia elastyczność we wdrożeniach, jakiej administratorzy potrzebują, włączając w to możliwość wykorzystania w stacjonarnych stacjach roboczych, serwerach rackowych, typu blade czy obudowach podłączanych przez interfejs PCIeŸ;
- Zarządzanie energią: Inteligentne narzędzia energetyczne i monitorujące AMD PowerTune i AMD ZeroCore Power zapewniają menedżerom IT możliwość efektywnego śledzenia i obsługiwania wykorzystania energii;
- Zdalny protokół wysokiej wydajności: następnej generacji procesor Teradici TERA2240 pozwala na transmisję do 300 megapikseli na sekundę i na obsługę do czterech wyświetlaczy na użytkownika i to przy odświeżaniu 60 klatek na sekundę, co zapewnia to, co firma Teradici opisuje jako "najlepsze zdalne możliwości, jakie tylko można uzyskać"

"Wraz ze wprowadzeniem karty graficznej AMD FirePro R5000 z procesorem Teradici PCoIP, departamenty IT mają teraz potężne, scentralizowane rozwiązanie obliczeniowe, którym łatwo zarządzać, i które zapewnia wydajność graficzną wymaganą przy wysokiej rozdzielczości ilustracjach, filmach i modelach 3D," powiedział Trent Punnett, vice president w działach Product Management, System Engineering i Corporate Development w firmie Teradici. "Ponadto, karta graficzna AMD FirePro R5000 może być obsługiwana i zarządzana przez VMware View, co zapewnia okno do współpracy ze stacjami roboczymi i desktopami VDI. Karta pracuje też z terminalami PCoIP, które są oferowane w ekosystemach ponad 30 producentów OEM."

Karta graficzna AMD FirePro R5000 jest rygorystyczne testowana przez firmę AMD, aby zapewnić gotowość dla najbardziej profesjonalnego wykorzystania. To solidne rozwiązanie graficzne przeznaczone do zwiększenia odsetka wykorzystania przypadającego na jednostkę powierzchni, które może sprostać realnemu obciążeniu i pomaga zminimalizować koszty operacyjne działu IT, a także czas spędzony na serwisowaniu poszczególnych systemów.

"Musząc znaleźć rozwiązanie do niewielkich systemów z akceleracją grafiki 2D i 3D w czasie rzeczywistym potrzebnej przy opracowywaniu gier i animacji komputerowych, zdecydowaliśmy się na pierwszej generacji zdalną kartę graficzną firmy AMD - ATI FirePro(tm) RG220," powiedział Mahesh Neelakanta, director w Technical Service Group na Florida Atlantic University. "Dzięki temu nie tylko mogliśmy oszczędzać energię i czas podczas serwisowania sprzętu, lecz także karty graficzne umożliwiały korzystanie z wideo, obrazów 3D i animacji, a także elementów 3D bez spowolniania systemu lub też zmniejszania szczegółowości. Poprzez zaoferowanie wydajniejszej karty graficznej, z 4-krotnie większą pamięcią i niemal 8-krotnie wyższą jej przepustowością względem modelu RG2200, karta R5000 umożliwi nam wdrożenie bardziej zaawansowanych systemów i skonfigurowanie wielomonitorowych zestawów dla studentów, którzy chcieliby skorzystać z ich możliwości."

Z 3-letnią gwarancją i minimum 3-letnim cyklem życiowym, karta graficzna AMD FirePro R5000 będzie dostępna od wybranych sprzedawców i partnerów kanału sprzedażowego.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()