BIURO PRASOWE

Fundacja Maraton Warszawski, 24.03.2013

8.Półmaraton Warszawski w liczbach

8.Półmaraton Warszawski zakończył się pełnym sukcesem! Frekwencja uczestników nikogo nie zaskoczyła, bo już przed startem wiadomo, było, że znów pobity zostanie kolejny rekord. Na linii startu stanęło 10 142 osób, a 10 074 ukończyło bieg w wyznaczonym limicie czasowym. Najszybszym biegaczem, a co za tym idzie zwycięzcą 8. Półmaratonu Warszawskiego okazał się Martin Muia Mukule z Kenii, który zawody zakończył z rewelacyjnym wynikiem 01:02:49. Pierwszą kobietą na mecie była Olga Kalendarova-Ochal z czasem 01:14:04, tym samym zdobywając Mistrzostwo Polski w Półmaratonie.

Mistrzostwa Polski Kobiet w Półmaratonie
Złotą medalistką Mistrzostw Polski Kobiet w Półmaratonie została Olga Kalendarova-Ochal, która pokonała trasę w 01:14:04. Srebro zawodów trafiło w ręce Dominiki Nowakowskiej z czasem 01:14:06, a brąz do Agnieszki Gortel-Maciuk (01:15:22).

8. Półmaraton Warszawski (mężczyźni)
Zwycięzcą 8. Półmaratonu Warszawskiego na dystansie 21,975 km został Kenijczyk Martin Muia Mukule, który pokonał dystans w czasie 01:02:49. Na drugim stopniu podium stanął Abrha Milew Asefa z Etiopii, z czasem 01:02:50, a na trzecim miejscu uplasował się rodak zwycięzcy biegu Samuel Kemboi Rutto (01:02:52).

8. Półmaraton Warszawski (kobiety)
Ze wszystkich kobiet najszybsze okazały się dwie Polki: Olga Kalendarova-Ochal, która na metę dotarła w czasie 01:14:04 oraz Dominika Nowakowska (01:14:06). Na trzecim miejscu uplasowała się Rosjanka Nadezhda Trilinskaya (01:14:11).

10. Svetlana Stanko (UKR), 01:15:34

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którym udało się osiągnąć cel i ukończyć 8. Półmaraton Warszawski!

***

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.