BIURO PRASOWE

Ghelamco, 20.07.2012

Loftowe inspiracje Macieja Zienia


Maciej Zień zaprojektował dwa nowe lofty pokazowe w Woronicza Qbik - inwestycji mieszkaniowej belgijskiego dewelopera Ghelamco. Projektant stworzył wnętrza w stylu Manhattan i Oslo - przestrzenie, które dzieli charakter, a łączy zamiłowanie do niebanalnych aranżacji i nieprzypadkowych detali.
Lofty Manhattan i Oslo sygnowane marką Zień Home to kolejne aranżacje dostępne w Woronicza Qbik - pierwszym w Warszawie kompleksie mieszkaniowy stworzonym na wzór tradycyjnych loftów, który wybudowany został od podstaw. Jak podkreśla Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią nawiązanie współpracy z cenionym projektantem było naturalną kontynuacją rozwoju tego wyjątkowego projektu: "Chcieliśmy zaproponować przyszłym mieszkańcom nową jakość
w podejściu do projektowania i aranżacji wnętrz. Udało nam się osiągnąć znakomity rezultat. W efekcie współpracy powstały dwa, inspirujące wnętrza - Manhattan i Oslo".

Oba mieszkania zostały kompleksowo urządzone. Kolekcje mebli oraz akcesoriów Zień Home zostały doskonale wkomponowane w przestrzeń, którą oferują przestronne, dwupoziomowe lofty. Autorskie projekty mebli dedykowanych apartamentom powstały od podstaw w pracowni projektanta. Formy są proste, ale wysmakowane, a wszystkie detale starannie wyselekcjonowane. Projektant przyznaje, że otwarta przestrzeń, o wysokości prawie 6-metrów, daje ogromne pole do twórczej interpretacji: "Zaprojektowanie apartamentów dla Woronicza Qbik było dla mnie wyzwaniem, którego z przyjemnością się podjąłem. Wnętrza, które powstały różnią się od siebie charakterem. Przy tworzeniu loftu Oslo inspirowało mnie skandynawskie wybrzeże, oszczędna w formie architektura i wzornictwo krajów północy. Widoki, niepowtarzalna przyroda, bliskość natury i domowe ciepło to moje wspomnienie Skandynawii. Najpiękniejsze w tamtym rejonie jest jednak Oslo - inspirujące i nowoczesne. Budynki, które tam znalazłem, takie jak słynna Opera, zachwycają oszczędnością form i wyjątkową prostotą, którą przeniosłem
do loftowych wnętrz Woronicza Qbik. Loft w stylu Manhattan to moje skojarzenie z Nowym Jorkiem. Manhattan to dla mnie niekończące się źródło inspiracji, wyjątkowe miejsce - swoisty tygiel kulturowy, w którym łączą się i przeplatają najróżniejsze style tworzące konglomerat barw i faktur. Projektując wnętrze Woronicza Qbik chciałem jak najpełniej oddać ten eklektyczny, nowojorski klimat" wyjaśnia Maciej Zień. Zaprojektowane przestrzenie są nietuzinkowe i szykowne, ale jednocześnie bardzo funkcjonalne. Odnajdą się w nich zarówno single, jak i młodzi indywidualiści z dziećmi. Styl Manhattan nawiązuje do pierwszych loftów, które powstały właśnie w Nowym Jorku i przyciągały awangardowych artystów. Klasę loftu podkreślają wysmakowane detale i dodatki. Aranżację Oslo charakteryzuje prostota i minimalizm form oraz przejrzyste, ciepłe barwy.

W czterech budynkach wchodzących w skład kompleksu Woronicza Qbik znajduje się łącznie 350 mieszkań, w tym 183 dwupiętrowych loftów oraz 167 mieszkań jednopoziomowych. Przyszli mieszkańcy mają w czym wybierać. Deweloper oferuje lokale o bardzo zróżnicowanym metrażu. Wszystkie mieszkania charakteryzują przede wszystkim duże, nawet 6-metrowe okna oraz proste formy. W przeszklonym budynku na patio powstaje fitness i siłownia dla mieszkańców. Na parterze rezydencji, od ulicy Racjonalizacji i Woronicza, powstaną kawiarnie, restauracje i punkty handlowo- usługowe. Apartamenty dostępne są w stanie deweloperskim lub w jednej z sześciu oferowanych przez dewelopera aranżacji. Inwestycja została oddana do użytku w lipcu 2012 r. Lofty Qbik by Zień można oglądać w Woronicza Qbik w godzinach otwarcia biura sprzedaży.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Rafał Roguski, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 73

Michał Nitychoruk, Communication Manager Ghelamco Poland
email: , tel. +48 600 210 304