BIURO PRASOWE

Ghelamco, 06.10.2011

Tomasz Karolak zamieszka w loftowym klimacie w Woronicza Qbik na Mokotowie


6-metrowe okna, przestrzeń, światło, unikalna architektura i oryginalny styl urzekają nie tylko hollywoodzkie gwiazdy. Mimo, że moda na lofty w Polsce pojawiła się stosunkowo niedawno, wyjątkowe wnętrza szybko stały się jednym z najbardziej poszukiwanych typów nieruchomości na rynku. Oryginalny klimat uwiódł już wielu, w tym również znanych, polskich artystów. Dowodem na to jest aktor - Tomasz Karolak, który już niedługo zamieszka we własnym lofcie w Woronicza Qbik na warszawskim Mokotowie.
Woronicza Qbik to pierwszy kompleks w Warszawie utrzymany w oryginalnej koncepcji soft - loftów. Soft-lofty z jednej strony charakteryzują się niekonwencjonalną stylistyką, nawiązującą do klimatu tradycyjnych loftów, a z drugiej, dzięki temu, że budowane są od podstaw, posiadają szereg możliwości dostosowania ich do indywidualnych wymagań i oczekiwań klientów, zarówno pod względem metrażu, lokalizacji jak i wyposażenia. Woronicza Qbik znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Woronicza i Racjonalizacji na Mokotowie. Kompleks czterech budynków zawiera łącznie 350 mieszkań, w tym 183 lokali dwupoziomowych o zróżnicowanym metrażu - od 32m2 do 206 m2. Zgodnie z założeniami stylistyki loftów wszystkie lokale w inwestycji charakteryzować będzie przede wszystkim przestrzeń, duże okna i proste formy.

Lofty narodziły się na Manhattanie w latach 60. XX wieku i w niedługim czasie rozprzestrzeniły się na Stany Zjednoczone i Europę. Początkowo w loftowych wnętrzach zaczęli osiedlać się ubodzy, awangardowi artyści, którzy wykorzystywali olbrzymie budowle na swoje pracownie, aranżacje studia czy galerie. Dziś lofty są wyznacznikiem dobrego smaku i oryginalnego stylu. Dowodem na to, są liczne kluby i kawiarnie zlokalizowane w dawnych fabrykach, prestiżowe galerie,, ekskluzywne restauracje i hotele. Życie w stylu loft-life ma coraz większe rzesze zwolenników, a nabywców loftowych wnętrz stale przybywa.

Tomasz Karolak już w przyszłym roku odbierze klucze do swojego własnego loftu. Gwiazdor polskiej telewizji zawsze znany był z oryginalnego stylu. "Zostałem oczarowany klimatem loftu i już nie mogę doczekać się przeprowadzki" - mówi aktor. Przestronne mieszkanie daje duże pole do popisu. Loftowe wnętrza wyróżnia brak tradycyjnego, sztywnego podziału pomieszczeń i zastąpienie ich dużą, otwartą przestrzenią, pozwalającą na swobodny przepływ światła i powietrza. Możliwości urządzenia takiego wnętrza są więc prawie nieograniczone. Kluczowym elementem są również duże okna, które nie tylko optycznie zwiększają poszczególne pomieszczenia, ale wypełniają je światłem dziennym. Okna w loftach dochodzą nawet do 6 metrów wysokości i gwarantują niesamowity widok na panoramę Warszawy.


Oferta warszawskich soft-loftów skierowana jest do aktywnych, ciekawych świata ludzi, którzy na bieżąco podążają za nowoczesnymi trendami, cenią sobie oryginalność i indywidualizm. Wśród sąsiadów Tomasza Karolaka znajdą się znani artyści: fotografowie, aktorzy i muzycy. Uniwersalna koncepcja Woronicza Qbik przyciąga także singli, młode małżeństwa oraz rodziny z dziećmi tworząc przyjazne i oryginalne miejsce do zamieszkania.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Rafał Roguski, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 73

Michał Nitychoruk, Communication Manager Ghelamco Poland
email: , tel. +48 600 210 304