BIURO PRASOWE

Uczelnia Łazarskiego, 14.05.2012

Uczelnia Łazarskiego stawia na praktyczne kształcenie


Pracownik przygotowany do wykonywania zawodu to marzenie pracodawców. Uczelnia Łazarskiego wychodzi im naprzeciw i oferuje praktyczny wymiar kształcenia, nastawiony na skuteczne przygotowanie absolwentów do konkurowania na rynku pracy. To rozwiązanie zaczerpnięte z anglosaskiego standardu nauczania.
Niepokojącym zjawiskiem ostatnich lat, również poruszanym w mediach w ostatnim czasie, jest duży odsetek bezrobocia wśród absolwentów wyższych uczelni oraz ich słabe przygotowanie do wykonywania zawodu. Zdobycie tytułu magistra czy inżyniera nie gwarantuje już znalezienia atrakcyjnej pracy po studiach. Sygnały płynące od pracodawców świadczą na niekorzyść polskiego systemu edukacyjnego: skostniałego, przekazującego jedynie wiedzę teoretyczną w oparciu o przestarzałe programy nauczania, nie dającego absolwentom szansy na skuteczne konkurowanie na dzisiejszym rynku pracy.

Uczelnia Łazarskiego przeprowadziła badania pracodawców, aby znaleźć odpowiedź na pytanie: jakiego pracownika potrzebuje dzisiaj rynek pracy? Badanie zostało przeprowadzone od czerwca do września 2011 roku, wśród pracodawców zrzeszonych w organizacji Pracodawców RP, PKPP Lewiatan oraz firm współpracujących z Działem Praktyk i Karier Uczelni. Badanie zebrało informacje na temat ich oczekiwań wobec absolwentów uczelni wyższych na kierunkach zarządzanie, ekonomia, finanse, bankowość, logistyka czy handel.

Wyniki badań pokazały, że pracodawcy nie przywiązują dużej wagi do wiedzy teoretycznej, zdobytej przez absolwentów w toku studiów. Doceniają znajomość języków obcych, podstaw ekonomii i zarządzania, narzędzi informatycznych czy marketingu internetowego, ale za istotniejsze uważają predyspozycje interpersonalne i umiejętności szybkiego wykorzystania zdobytej wiedzy. Okazało się, że przedsiębiorca potrzebuje pracownika, który potrafi skutecznie komunikować się z otoczeniem, prezentować siebie i firmę, potrafi negocjować. W pracy kieruje się samodzielnością w przygotowywaniu i realizacji projektów, ale też współpracuje z innymi członkami zespołu, jest asertywny, potrafi zarządzać zespołem. Pracodawcy doceniają też umiejętności analityczne i patrzenie na zadania z szerszej, biznesowej perspektywy. Od wiedzy teoretycznej ważniejsza okazała się zdolność szybkiego uczenia się i przyswajania nowych informacji oraz kreatywność. Wśród oczekiwanych umiejętności znalazło się także swobodne korzystanie z nowych technologii, narzędzi informatycznych, oprogramowania, przygotowanie ofert czy ich prezentacja.


- Naszym priorytetem jest edukacja na najwyższym poziomie i dostosowanie oferty studiów do potrzeb rynku pracy. Uczelnia Łazarskiego powołała Rady Biznesu, które składają się z wybitnych ekspertów w swoich branżach i pomagają budować ofertę edukacyjną. Dzięki współpracy z brytyjskimi i amerykańskimi uczelniami stosujemy sprawdzone, anglosaskie standardy edukacyjne. Uczelnia Łazarskiego oprócz tego, że kształci wykwalifikowanych specjalistów, sama jest "uczącą się Uczelnią", która dynamicznie reaguje na zmieniające się zapotrzebowanie rynku pracy - mówi
prof. dr hab. Krystyna Iglicka - Okólska, Rektor Uczelni Łazarskiego.

Jak wygląda praktyczne studiowanie w Uczelni Łazarskiego? Na specjalności Innowacje i przedsiębiorczość studenci w trakcie pierwszego semestru realizują w ramach zajęć modułowych z prowadzenia przedsiębiorstwa własny projekt dla firmy zewnętrznej, z zaplanowaniem budżetu, biznesplanem, opracowaniem strategii działań. Następnie studenci będą szacować rynek i szukać ciekawych rozwiązań na zaistnienie na nim: będą organizować wydarzenie. Na podstawie własnych zainteresowań i przeprowadzonych wywiadów z ekspertami ustalą jego tematykę, a następnie zajmą się zaproszeniem prelegentów, pozyskaniem sponsorów, przygotowaniem materiałów prasowych. Na ostatnim semestrze, w ramach modułu "Od idei do realizacji", będą pracować nad własnym pomysłem na biznes. Dla studentów prawa przygotowana została sala do ćwiczeń, wiernie odwzorowująca salę rozpraw. Już w trakcie nauki przyszli sędziowie, prokuratorzy i adwokaci mają okazję w praktyce przećwiczyć przebieg rozprawy sądowej.

Pracodawcy doceniają praktycznie wykształconych absolwentów Uczelni Łazarskiego.
Aż 96 procent z nich znajduje pracę po ukończeniu studiów. Od przyszłego roku akademickiego już na pierwszym roku studenci będą rozwiązywać liczne studia przypadków, podczas których uczą się samodzielnego rozwiązywania konkretnych, rzeczywistych problemów, z jakimi mogą się spotkać w pracy zawodowej. Ćwiczenia w formie warsztatowej uczą myślenia problemowego, współpracy zespołowej
i kierunkują studentów Uczelni Łazarskiego na praktyczne rozwiązywanie problemów.

Historia Uczelni Łazarskiego - jak spełniają się marzenia o innowacyjnej edukacji

Wszystko zaczęło się w lipcu 1993 roku, kiedy dr Ryszard Łazarski stworzył Prywatną Wyższą Szkołę Handlową. To wtedy rozpoczął się, trwający już blisko dwadzieścia lat, proces rozwoju edukacji na jednej z najlepszych uczelni niepaństwowych w Polsce - dzisiaj znanej jako Uczelnia Łazarskiego. Celem założyciela Uczelni było stworzenie miejsca, które wyróżni praktyczny wymiar kształcenia, podmiotowe podejście do studenta oraz otwartość i poszanowanie dla wszystkich kultur i religii. Ta misja i wizja są konsekwentnie realizowane także przez dzisiejsze władze Uczelni.

Założyciel i pierwszy rektor Uczelni Łazarskiego wpisał się znacząco do historii polskiej edukacji. Były żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego, dr Ryszard Łazarski przez całe życie łączył pracę zawodową z pracą społeczną. W swojej karierze pełnił m. in. funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Nauki i Oświaty Rady Narodowej m. st. Warszawy, był też przewodniczącym Komisji Nazewnictwa w Radzie Narodowej m. st. Warszawy. Dr Łazarski był laureatem licznych nagród i wyróżnień resortu oświaty. Doceniano też jego wkład w rozwój innych dziedzin, jak w czerwcu 2009 roku, gdy Gazeta Finansowa wymieniła go wśród 50 osobistości o znaczącym wpływie na polską gospodarkę.

Misja nauczania, jaką kierował się dr Łazarski, doprowadziła do założenia w 1957 roku pierwszej samodzielnej szkoły dla absolwentów liceów ogólnokształcących - Państwowego Studium Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie. Jego kolejnym przedsięwzięciem edukacyjnym była prywatna szkoła First Business College, powołana do życia w 1991 roku.

W 1993 roku przyszło do realizacji największego projektu dr Łazarskiego - Prywatnej Wyższej Szkoły Handlowej. W krótkim czasie stała się ona jedną z najlepszych wyższych szkół niepublicznych w Polsce. Działalność edukacyjna założonej przez dr Łazarskiego Uczelni rozpoczęła się od uruchomienia kierunku ekonomii na poziomie licencjackim. Już trzy lata później uzyskana od Ministerstwa Edukacji Narodowej zgoda pozwoliła na wprowadzenie na tym kierunku studiów magisterskich. Uczelnia rozwijała swoją ofertę edukacyjną od samego początku istnienia. Po pierwszym roku uruchomiła Wydział Handlu Zagranicznego, Wydział Menedżerski, siedem katedr, bibliotekę, Studium Języków Obcych i laboratorium komputerowe.

Ważnym wydarzeniem w historii Uczelni było otrzymanie w 1997 roku uprawnień do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku prawo. Jednocześnie nazwa szkoły została zmieniona na Wyższą Szkołę Handlu i Prawa. Powstał też wówczas Wydział Ekonomiki Turystyki. Zaledwie dziewięć lat później Uczelnia otrzymała prawo do nadawania stopnia doktora na Wydziale Prawa. Takich uprawnień w 2006 roku nie miała wówczas żadna inna uczelnia niepubliczna. W czerwcu 2000 roku Patronem Uczelni został jej założyciel i pierwszy rektor - dr Ryszard Łazarski. Szkoła zmieniła też nazwę na Wyższą Szkołę Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego. Kolejnym przygotowanym dla studentów kierunkiem była administracja, uruchomiona w 2003 roku na poziomie studiów licencjackich. Niezwykle ważnym wydarzeniem stało się też nawiązanie współpracy z University of Wales. Umożliwiła ona podjęcie walidowanych studiów anglojęzycznych Master of Science in International Business Economics na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Doskonałe efekty tej współpracy zaowocowały otwarciem kolejnych programów licencjackich: Bachelor of Arts in Business Economics oraz Bachelor of Arts in International Relations and European Studies.

W wyniku dalszego rozwoju oferty edukacyjnej w 2004 roku powstał Wydział Ekonomii i Zarządzania. Połączył on wcześniej funkcjonujące wydziały: Handlu Zagranicznego i Gospodarki Światowej. Otwarto na nim studia licencjackie na kierunkach: zarządzanie i marketing, finanse i bankowość oraz stosunki międzynarodowe. Równolegle powstało Centrum Kształcenia Podyplomowego.

W 2010 roku Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego zmieniła swoją nazwę na Uczelnię Łazarskiego, a Wydział Prawa przemianowano na Wydział Prawa i Administracji. Dotychczas mury Uczelni opuściło około 25 tysięcy absolwentów, którzy odnoszą sukcesy zawodowe zarówno w Polsce, jak i na międzynarodowych rynkach pracy. W przyszłym roku Uczelnia Łazarskiego będzie obchodziła dwudziestolecie swojego istnienia.

Po dwóch dekadach od powstania wypracowała należne jej miejsce w czołówce niepublicznych uczelni wyższych w Polsce. Wciąż rozwija swoją ofertę, odpowiadając na potrzeby studentów oraz, jako jedna z niewielu, na potrzeby rynku pracy oraz najnowszych trendów naukowych. Dzisiaj Uczelnia Łazarskiego to ceniona uczelnia wyższa, w której kształcą się m.in. przyszli politycy, dyplomaci, prawnicy, administratorzy, ekonomiści, finansiści i biznesmeni.

Praktyczna oferta edukacyjna Uczelni Łazarskiego

Spośród absolwentów Uczelni Łazarskiego aż 96 procent znajduje pracę. Przygotowuje ich do tego nastawiona na praktykę oferta na wszystkich kierunkach studiów. Programy nauczania powstają we współpracy z pracodawcami, a proces dydaktyczny od początku ułożony jest tak, aby studenci mogli realizować własne projekty i opracowywać studia przypadków.

Uczelnia Łazarskiego to jedna z najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce. Rozwojowi jej oferty edukacyjnej od zawsze towarzyszy dbałość o najwyższą jakość nauczania. Dlatego też Uczelnia Łazarskiego jest liderem wśród uczelni niepublicznych w rankingach organizowanych przez magazyny studenckie czy dzienniki opinii. Posiada też certyfikat "Uczelni Liderów" za współpracę z pracodawcami.

Uczelnia Łazarskiego jest partnerem merytorycznym blisko 90 placówek naukowych na świecie. Dzięki współpracy z Departamentem Edukacji Stanu Delaware w USA dyplomy uzyskane na Uczelni Łazarskiego są uznawane w Stanach Zjednoczonych. Programy prowadzone na studiach licencjackich i magisterskich w ramach studiów walidowanych umożliwiają studentom uzyskanie dyplomów: polskiego i brytyjskiego. Akredytacji udzieliły ponadto: Center for International Legal Skills w Strasburgu w Austrii dla programu International Legal Skills oraz LL.M. in International Business Practice oraz Instytut Państwa i Prawa Rosyjskiej Akademii Nauk dla programu Studium Prawa Rosyjskiego. Studium Języków Obcych posiada licencję na przeprowadzanie egzaminów językowych: TELC, TOLES, TOEIC/TFI, TOEFL.

Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego to jeden z najlepszych wydziałów prawa na uczelniach niepublicznych. Potwierdzeniem tego poziomu jest fakt, że od pięciu lat wydział ten zajmuje pierwsze miejsca w rankingu organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Jako pierwszy wydział wśród uczelni niepublicznych otrzymał prawo nadawania tytułu doktora nauk prawnych. Prestiż wydziału budują pracujący tu wybitni profesorowie, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, adwokaci, radcy prawni, prokuratorzy. Absolwenci kierunku prawo z powodzeniem zdają egzaminy na aplikacje zarówno w kraju jak i poza granicami Polski. - Chcemy przygotować studentów do pracy w świecie szybkich zmian, dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do interdyscyplinarnych szkoleń i wyposażenia naszych absolwentów w odpowiednie zawodowe umiejętności - mówi prof. n. dr hab. Zbigniew Lasocik, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji. - Chcąc sprostać wyzwaniom, konstruujemy takie programy nauczania, które nie tylko zapewnią adeptom solidne podstawy prawne, ale też będą wzbogacone o kursy i warsztaty w zakresie nowych i praktycznych doświadczeń, m.in. z postępowania cywilnego, zajęcia przygotowujące do konkursów sądowych tzw. moot courts, naukę poprzez pracę w poradni prawnej czy zajęcia z erystyki i kultury żywego słowa. Naszą aspiracją jest, aby studia prawnicze na Uczelni Łazarskiego otwierały drzwi do wielu możliwości kariery zawodowej, nie tylko w Polsce, ale i za granicą - dodaje Zbigniew Lasocik.

Na Wydziale Prawa i Administracji prowadzone są kierunki: prawo i administracja. W ramach kierunku prawo studenci mogą wybrać jedną z dwóch specjalności: prawo cywilne i gospodarczo-handlowe lub prawo karne. Zdobędą tu gruntowne podstawy teoretyczne, a także umiejętności praktyczne podczas ćwiczeń i praktyk zawodowych m.in. w organach wymiaru sprawiedliwości, kancelariach prawnych, centralnych urzędach państwowych czy urzędach skarbowych. Absolwenci znajdują też pracę w bankowości, instytucjach finansowych, korpusie służby cywilnej, administracji rządowej i samorządowej, w korporacjach międzynarodowych.

Na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego prowadzone są jedyne w Polsce studia dla absolwentów prawa z całego świata - LL.M. in International Business Practice. Zajęcia odbywają się w Center for International Legal Studies w Salzburgu w Austrii oraz w Uczelni Łazarskiego. Wydział oferuje też roczny, anglojęzyczny program International Legal Skills. Jest on skierowany do studentów po pierwszym roku studiów oraz do praktyków spoza Wydziału. Wykładowcami są sędziowie, adwokaci, radcy prawni i prokuratorzy z Europy i Stanów Zjednoczonych. Dzięki współpracy z Instytutem Państwa i Prawa Rosyjskiej Akademii Nauk prowadzone jest Studium Prawa Rosyjskiego, po którym studenci mogą otrzymać dyplom Akademickiego Uniwersytetu Prawnego w Moskwie i Uczelni Łazarskiego. Wydział oferuje również kursy przygotowujące do aplikacji sędziowskich, prokuratorskich, adwokackich, radcowskich, notarialnych i komorniczych.

Na kierunku administracja prowadzone są studia licencjackie o specjalnościach: administracja samorządowa, zarządzanie publiczne i administracja spraw europejskich a także studia magisterskie o specjalnościach: gospodarowanie nieruchomościami oraz administracja rządowa i samorządowa. Studenci poznają uregulowania prawne dotyczące działalności polskiej administracji rządowej i samorządowej. Wiedza, jaką zdobywają w toku nauki obejmuje też finanse publiczne, finanse samorządu terytorialnego, polityki strukturalnej i sposobów jej finansowania.

Historia Uczelni Łazarskiego rozpoczęła się od uruchomienia kierunku ekonomia na poziomie licencjackim w 1993 roku. Dzisiaj funkcjonujący Wydział Ekonomii i Zarządzania kształci z powodzeniem przyszłych ekonomistów, finansistów, menedżerów, dyplomatów, polityków, przedsiębiorców. Prowadzone są tu:
  • studia licencjackie na kierunkach: ekonomia, zarządzanie, finanse i rachunkowość oraz stosunki międzynarodowe,
  • studia uzupełniające magisterskie na kierunkach: ekonomia i stosunki międzynarodowe,
  • studia przez Internet: licencjackie na kierunku zarządzanie oraz magisterskie na kierunku ekonomia,
  • programy anglojęzyczne z dyplomem Uczelni Łazarskiego na studiach licencjackich na kierunku ekonomia oraz na studiach magisterskich na kierunkach ekonomia i stosunki międzynarodowe,
  • programy anglojęzyczne walidowane, na studiach licencjackich i magisterskich na kierunkach ekonomia i stosunki międzynarodowe.


Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania, prof. n. dr hab. Wojciech Bieńkowski podkreśla, że w ramach proponowanych kierunków studenci mogą kształcić się w międzynarodowym środowisku i zachęcani są do uczestniczenia w organizowanych wydarzeniach i spotkaniach. - Stwarzamy możliwość aktywnych działań, proponując udział w konferencjach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi ze świata polityki, biznesu, mediów. Jesteśmy dumni ze wspaniałych absolwentów, który są wysokiej klasy fachowcami, analitykami, liderami, przedsiębiorcami i menedżerami - mówi prof. Bieńkowski.

Nad jakością kształcenia na Wydziale Ekonomii i Zarządzania czuwa Rada Biznesu, Rady Eksperckie a w skali całej Uczelni Łazarskiego również Komisja ds. Jakości Kształcenia. Opracowują program studiów, dbają o kompleksowy rozwój dydaktyczny wydziałów i rozwój proponowanych nowych specjalności.

W ramach poszczególnych kierunków prowadzonych na Wydziale Ekonomii i Zarządzania oferowane są liczne specjalności, a wśród nich Zarządzanie projektami. To najbardziej poszukiwana specjalność wśród europejskich pracodawców. Jej program uwzględnia najbardziej nowoczesne narzędzia i metody zarządzania projektami w organizacji. Studentom daje on możliwość zdobycia umiejętności niezbędnych do kierowania projektami biznesowymi w różnych branżach. Zajęcia w postaci warsztatów, studiów przypadku i laboratoriów z zastosowaniem najnowszego oprogramowania prowadzone są przez wybitnych praktyków, posiadających uznawane certyfikaty IPMA/SPMP, SAP Project Quality Manager. Praca dyplomowa na tej specjalności to projekt stworzony za pomocą programu MS Project. Absolwenci tej specjalności z powodzeniem zdają egzaminy na certyfikaty IPMA/SPMP.

Dla tych, którzy myślą o założeniu i skutecznym prowadzenia własnego biznesu powstała specjalność Innowacje i przedsiębiorczość. Realizowana jest ona w formie warsztatów i projektów. Uczy myślenia strategicznego i planowania, a także pracy w grupie i kierowania zespołem. Kształci specjalistów, którzy będą potrafili tworzyć skuteczne i opłacalne modele biznesowe. Jak mówi Katarzyna Królak-Wyszyńska - Chief Opportunity Explorer w firmie INNOVATIKA i partner merytoryczny specjalności: - Innowacje przyciągają najlepszych i powstają dzięki wyjątkowym ludziom. Eksperci INNOVATIKI wykorzystują tę wiedzę codziennie w pracy doradczej, a nasze doświadczenia praktyczne zawarliśmy w programie specjalizacji INNOWACJE I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ.

We współpracy ze Związkiem Pracodawców Branży Internetowej IAB (Interactive Advertising Bureau) powstała specjalność Marketing interaktywny. Jak wyjaśnia Jarosław Sobolewski, Prezes IAB Polska i partner merytoryczny specjalności Marketing interaktywny, po ukończeniu specjalności marketing internetowy absolwenci będą biegle poruszać się po zagadnieniach e-commerce, e-PR, mediów społecznościowych i wydawnictw elektronicznych. Zajęcia prowadzone są przez praktyków, specjalistów
od marketingu on-line.

Po ukończeniu specjalności E-biznes absolwent stanie się specjalistą w prowadzeniu działalności gospodarczej w Internecie, zdobędzie umiejętności z zakresu zarządzania projektami informatycznymi, marketingu w Internecie i IT, a także komunikacji międzyludzkiej, niezbędne do prowadzenia biznesu elektronicznego. Nauczy się też podstaw programowania, dzięki czemu będzie mógł samodzielnie tworzyć strony www. Zajęcia na tej specjalizacji prowadzą konsultanci firmy BOC.

Uczelnia Łazarskiego posiada też Centrum Kształcenia Podyplomowego - jednostkę wyspecjalizowaną w studiach podyplomowych, prowadzeniu szkoleń i doradztwie dla firm, instytucji, jednostek administracji publicznej i samorządowej. Propozycja CKP to dobre rozwiązanie dla osób zainteresowanych rozwojem swoich zawodowych kompetencji. Oferuje kierunki przygotowane w ścisłej współpracy z praktykami, przedsiębiorstwami i instytucjami, odpowiadając na potrzeby dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, a także prawodawstwa. Na rok akademicki 2012-2013 CKP będzie prowadziło studia podyplomowe skupione w centrach wiedzy:
  • Akademia Rynku Nieruchomości
  • Akademia Administracji Publicznej
  • Akademia Trenera Biznesu
  • Akademia Praktyków Prawa
  • Akademia Menedżera
  • Akademia Prawa Sądowego.


Rekrutacja w Uczelni Łazarskiego - praktyka i jakość kształcenia

7 maja br. Uczelnia Łazarskiego rozpoczyna proces rekrutacji na studia licencjackie i magisterskie. Na tegorocznych maturzystów czekają studia dostosowane do zainteresowań studentów, jak również do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Oferta praktycznych programów nauczania, najlepsza kadra wykładowców, możliwość indywidualnego toku studiów oraz jedne z najlepszych w Polsce studia walidowane, to wszystko pomoże młodym ludziom zdobyć nie tylko wyższe wykształcenie, ale też praktyczne umiejętności ułatwiające start na rynku pracy. Dział Rekrutacji Uczelni Łazarskiego zaprasza do zapisów.

Od 4 maja trwają tegoroczne matury. Licealiści ostatnich klas zdają egzaminy, od których w dużej mierze będzie zależała ich przyszłość. Na wyniki będą czekać do końca czerwca, ale już teraz Uczelnia Łazarskiego przygotowała dla nich atrakcyjną ofertę edukacyjną. Prawo (według Dziennika Gazety Prawnej na najlepszym w Polsce niepublicznym Wydziale Prawa i Administracji), administracja, ekonomia, zarządzanie, finanse i rachunkowość, stosunki międzynarodowe to kierunki, które można wybrać w ramach prowadzonych studiów polskojęzycznych. Ponadto Uczenia Łazarskiego prowadzi studia angielskojęzyczne walidowane, umożliwiające uzyskanie dwóch tytułów: polskiego i brytyjskiego na kierunkach ekonomia i stosunki międzynarodowe.

Proces rekrutacji na rok akademicki 2012-2013 Uczelnia Łazarskiego rozpoczęła 7 maja. Rekrutacja potrwa do końca sierpnia, lecz dla osób, które zdecydują się zapisać wcześniej czekają atrakcyjne zniżki: na studia przez Internet - 20 proc. przy zgłoszeniu do 30 lipca oraz 10 proc. przy zgłoszeniu do 31. sierpnia. Pierwszy zjazd dla studentów studiów zaocznych na Wydziale Ekonomii i Zarządzania odbędzie się w dniach 22-23 września, a na Wydziale Prawa i Administracji - tydzień później, 29 i 30 września. Studenci studiów dziennych rozpoczną proces nauki od spotkania organizacyjnego i integracyjnego w dniach 1-2 października, by dwa dni później przystąpić do regularnych zajęć.

Zapisu na studia można też dokonać przez Internet, korzystając ze specjalnie do tego przygotowanego formularza, znajdującego się pod adresem: https://lazarski.net4edu.pl/rekrutacja5/. Uczelnia Łazarskiego zapewnia najwyższy poziom kształcenia akademickiego, wspartego zajęciami praktycznymi. Prowadzone są one przez wybitnych ekspertów ze świata ekonomii, nauki, polityki i prawa, m.in.: prof. Dariusza Rosatiego, sędziego Trybunału konstytucyjnego Jerzego Stępnia, dr hab. Roberta Gwiazdowskiego, czy gen. Stanisława Kozieja. Program zajęć przygotowany został przy współpracy z praktykami, którzy też uczestniczą w procesie dydaktycznym. Programy nauczania odpowiadają najwyższym standardom i oczekiwaniom pracodawców. Potwierdza to sam rynek, gdyż 96 procent absolwentów Uczelni Łazarskiego znajduje pracę po ukończeniu studiów.


***

Kontakt dla prasy:
Emilia Hahn, Partner of Promotion
tel. 22 858 74 58 wew. 85
e-mail:

Magdalena Gniadek, Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego
tel. 22 543 53 22
e-mail: