BIURO PRASOWE

Ghelamco, 25.05.2011

Rabobank Polska, Athlon Car Lease i De Lage Landen - pierwsi najemcy biurowca Senator


Ghelamco ma zaszczyt ogłosić pierwszych najemców prestiżowego biurowca Senator. Firmy Rabobank Polska, Athlon Car Lease Poland i De Lage Landen wchodzące w skład znanej na całym świecie Grupy Rabobank wprowadzą się do budynku już w 2012 roku. Wspólnie zajmą blisko 3 000 m² powierzchni biurowej zlokalizowanej na drugim piętrze Senatora.
Grupa Rabobank znajduje się wśród 25 głównych światowych grup działających w branży finansowej. Rabobank Polska stanowi część należącej do Grupy jednostki specjalizującej się w bankowości korporacyjnej oraz inwestycyjnej, która obejmuje 143 oddziały w 34 krajach. Spółka zajmuje się przede wszystkim świadczeniem usług finansowych firmom działającym w dwóch branżach: żywność i działalność rolnicza oraz telekomunikacja. Kolejna firma będąca częścią Grupy Rabobank, która zdecydowała się wynająć powierzchnię biurową w ramach budynku Senator to De Lage Landen. Spółka specjalizuje się w świadczeniu usług leasingowych, a także w rozwiązaniach finansowych dla firm i osób indywidualnych, włączając finansowanie dostawców i faktoring. De Lage Landen jest także właścicielem trzeciego najemcy budynku Senator - firmy Athlon Car Lease - polskiego oddziału międzynarodowej firmy Athlon Car Lease International, która oferuje pełen zakres usług leasingu oraz zarządzania flotą, ze szczególnym uwzględnieniem sektora biznesowego.

Cieszymy się, że po dziewięciu miesiącach negocjacji możemy powitać prestiżową Grupę Rabobank jako pierwszego najemcę w biurowcu Senator - powiedział Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo - Wschodnią. Jestem przekonany, że wyjątkowy charakter inwestycji oraz doskonała lokalizacja zapewnią pracownikom firmy najwyższy poziom komfortu i wydajności - dodał van der Toolen.

Budynek Senator jest jednym z najdłużej oczekiwanych i najbardziej wyjątkowych budynków biurowych w Polsce. Znajduje się w miejscu, które od blisko 300 lat związane jest z najważniejszymi i najbardziej prestiżowymi instytucjami finansowymi w kraju. W XVIII wieku zlokalizowana była tu Państwowa Mennica., później - w ostatnich latach zaborów - rosyjski Bank Narodowy, a od 1924 roku - Bank Polski.

Z szacunku dla długiego i wyjątkowego dziedzictwa, Ghelamco jeszcze przed podjęciem prac projektowych, zleciło szczegółowe prace badawcze na miejscu inwestycji, które umożliwiły deweloperowi zachowanie oryginalnego uroku i charakteru budynku. Biurowiec Senator został zaprojektowany przez wiodące belgijskie studio architektoniczne Jaspers & Eyers Partners we współpracy z polskimi architektami z AB-Project oraz Architraw GB, specjalizującymi się w renowacji i rekonstrukcji. Dodatkowo wszystkie prace zostały uzgodnione z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków, które zaakceptowało projekt budynku.

Unikalna architektura inwestycji widocznie nawiązuje do oryginalnego gmachu Banku Polskiego. Bryłę projektu opracowano na planie dawnego budynku bankowego, a jego elewacja zachowuje pierwotne założenia architektoniczne z 1907 r. Kontynuowane są tu m.in. poziome linie dzielące poszczególne kondygnacje budynku, a na dwóch najniższych piętrach, podobnie jak niegdyś, dominować będą duże przeszklone powierzchnie połączone z ceglastym piaskowcem, którego kolor przypomina różowo-czerwony piaskowiec pokrywający dawną siedzibę Banku Polskiego.

Miejscem szczególnym w Senatorze będzie główne Atrium, którego centralna ściana poddana zostanie renowacji, dzięki czemu odzyska oryginalny wygląd frontowej ściany historycznej sali kasowej Banku Polskiego. Wyeksponowanie zabytkowej ściany pozwoli na umieszczenie w tym historycznym miejscu oryginalnej tablicy Banku Polskiego, której wmurowanie nastąpiło 24 kwietnia 1924 r. Dodatkową atrakcją Atrium będzie również znajdujący się w nim fragment przeszklonej podłogi, przez którą będzie można oglądać pozostałości mennicy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego z XVIII wieku.

Po ukończeniu biurowiec Senator dostarczy na rynek 25 000 m² nowoczesnej, wysokiej jakości powierzchni biurowej klasy A. Jego wnętrze zapewni wszelkie nowoczesne rozwiązania, takie jak: podnoszone podłogi i podwieszane sufity, niezbędne aby zagwarantować efektywne i funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni biznesowej, niezależnie od wybranego układu. Dodatkowo cały budynek będzie wyposażony w strukturalne okablowanie, system zarządzania BMS oraz klimatyzację i wentylację z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Rafał Roguski, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 73

Michał Nitychoruk, Communication Manager Ghelamco Poland
email: , tel. +48 600 210 304