BIURO PRASOWE

Ghelamco, 01.04.2011

Widać już pierwsze, oszklone mieszkania Woronicza Qbik


7 200 m2 szkła, 2 450 m2 egzotycznego drewna, 550 000 sztuk ręcznie formowanych, klinkierowych cegieł i 35 550 m3 betonu. Takie ilości wysokiej jakości materiałów pochłonie budowa jedynych w Warszawie soft - loftów. Na skrzyżowaniu ulic Woronicza i Racjonalizacji widać już pierwsze cztery, dwupoziomowe lofty, w których niebawem powstaną mieszkania pokazowe.
Inwestycja Woronicza Qbik powstaje na Mokotowie, jednej z największych i najszybciej rozwijających się dzielnic miasta. Na przestrzeni ostatnich lat na poprzemysłowych terenach dzielnicy powstało wiele nowoczesnych centrów biurowych oraz inwestycji mieszkaniowych. W Woronicza Qbik deweloper Ghelamco wykorzystuje materiały, które charakteryzuje nie tylko najwyższa jakość, ale także idealne dopasowanie
do loftowej idei inwestycji i postindustrialnego otoczenia.


Woronicza Qbik zmienia swój wygląd z tygodnia na tydzień. Niedawno ukończone zostały wszystkie kondygnacje, na których wybudowanie zużyto ponad 35 500 m3 betonu, a już pojawiają się pierwsze fragmenty nietypowej elewacji. Budynek o klasycznej architekturze nie pasowałby do tej części miasta. Postawiliśmy na odważną i nowoczesną konstrukcję. Część kompleksu od ulicy Woronicza zakryje szklana fasada
z widocznymi elementami konstrukcji z metalu, drewna i betonu. Elewacja pozostałych części inwestycji wykonana będzie z cegły klinkierowej i płytek ceramicznych.-
mówi Jeroen van der Torlen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. Szklane elementy zajmą aż 37 % powierzchni całej elewacji budynku i staną się jego wizytówką. Do stworzenia tych ogromnych, szklanych, 3 warstwowych ścian wykorzystano aż 7 200 m2 materiału. Istotnym elementem wyglądu zewnętrznego Woronicza Qbik i czynnikiem podnoszącym komfort mieszkania będą również okna.. Wykonane z drewna egzotycznego, osłonięte od zewnątrz nakładkami aluminiowymi, będą całkowicie odporne na warunki atmosferyczne. Okna w mieszkaniach dwupoziomowych wyróżni dodatkowo niestandardowa wysokość dochodząca nawet do 6 m. Przeszklona fasada i wielkie okna przyczyniają się do unikalnego charakteru inwestycji i zapewnią znakomity dostęp światła dziennego do wnętrza budynku. Termin ukończenia prac związanych z budową elewacji przewidywany jest na koniec września 2011 r.

Woronicza Qbik to kompleks składający się z czterech budynków o zróżnicowanych wysokościach. W najwyższych miejscach Woronicza Qbik będzie liczył jedenaście, dziesięć, osiem lub sześć pięter. W inwestycji powstanie 350 mieszkań, w tym 187 dwupiętrowych soft - loftów oraz 167 mieszkań jednopoziomowych. Przyszli mieszkańcy mają szeroki wybór, ponieważ deweloper oferuje lokale o bardzo zróżnicowanym metrażu - od 32 m2 do 206 m2.

Niekonwencjonalny wygląd budynku jest zasługą międzynarodowej pracowni Investment Environments (INVI). Woronicza Qbik to idealne miejsce dla tych, którym marzy się nowoczesne wnętrze pełne przestrzeni. Wszystkie lokale w inwestycji charakteryzować będą przede wszystkim duże okna i proste formy. Między budynkami powstanie zaciszne, funkcjonalne patio i punkty usługowo - handlowe. Mieszkańcy będą mogli skorzystać
z klubu fitness i siłowni, zjeść w eleganckiej restauracji, a dzień rozpocząć od porannej kawy na parterze rezydencji.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Rafał Roguski, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 73

Michał Nitychoruk, Communication Manager Ghelamco Poland
email: , tel. +48 600 210 304