BIURO PRASOWE

AMD, 11.08.2010

ATI Radeon(tm) od AMD w nowych komputerach Apple iMac i Mac Pro


AMD ogłosiło, że firma Apple wybrała rozwiązania graficzne ATI Radeon(tm) jako wyposażenie do nowej linii komputerów Apple(r) iMac(r) i Mac Pro(r). Grafika od AMD oferuje bardzo dużą moc i wydajność już w standardowej konfiguracji dla nowych produktów Apple.
Karty ATI Radeon(tm) HD 5770 wyposażone w pamięć GDDR5 1GB oferują obsługę animacji graficznych, projektowania 3D i możliwości renderowania obrazu. Bardziej wymagający użytkownicy mogą kupić komputer oparty na grafice o podwyższonym standardzie ATI Radeon(tm) 5870.

Gry na komputery iMac wyposażone w karty graficzne ATI Radeon(tm) HD:

- Podczas grania w gry w technologii HD można doświadczyć niesamowicie realnych wrażeń dzięki dokładnemu odwzorowaniu graficznemy.

- Grafika ATI Radeon(tm) HD 5750 dostępna jest w nowych 27-calowych, ATI Radeon(tm) HD 5650 w 22- i 27-calowych a ATI Radeon 4670 w 22-calowych komputerach iMac.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()