BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 05.08.2010

Nowa kieszonkowa kamera Full-HD Samsunga z obrotowym obiektywem


Samsung Electronics rozszerzył swoją linię kompaktowych kamer cyfrowych o innowacyjny model HMX-E10. Najbardziej nowatorską funkcją nowego urządzenia jest uniwersalny, obrotowy obiektyw, który umożliwia nagrywanie filmów w jakości Full HD pod każdym kątem w zakresie 270 stopni. Dzięki unikalnej funkcji modelu E10 użytkownik ma możliwość wyjścia zza kamery i znalezienia się w kadrze wraz z bliskimi.
W modelu HMX-E10, Samsung zastosował wbudowany port USB, dzięki czemu udostępnianie i przenoszenie nagranych filmów jest znacznie prostsze. Funkcja USB umożliwia użytkownikom podłączenie kamery bezpośrednio do komputera bez dodatkowych akcesoriów jak kabel USB, dzięki czemu użytkownicy mają nieskrępowany dostęp
do swoich nagrań. Podłączając kamerę HMX-E10 do komputera poprzez USB można jednocześnie naładować jej baterię.

- Samsung skupia się na wprowadzaniu do swoich urządzeń funkcji, które zaspokajają nowe potrzeby konsumentów i przenoszą nagrywanie amatorskich filmów na wyższy poziom, powiedział Sangjin Park, CEO działu Digital Imaging w Samsung Electronics. - HMX-E10 oferuje wysoką jakość obrazu, ultra kompaktowy design i wbudowane złącze USB, którego konsumenci oczekują w tej klasy kamerach. Jednocześnie, Samsung idzie o krok dalej, oferując takie funkcje jak obrotowy obiektyw, duży ekran LCD i szereg inteligentnych filtrów, które dają użytkownikom większe możliwości wyrażania swojej kreatywności - dodał.

Zaawansowana matryca i duży wyświetlacz
Sercem kamery HMX-E10 jest duży, zaawansowany przetwornik CMOS 1/3,2 cala, który umożliwia rejestrowanie filmów w imponującej rozdzielczości 1920x1080 full HD (przy 30 klatkach na sekundę, zapis w formacie H.264) oraz robienie 8-megapikselowych zdjęć cyfrowych. Z tyłu kamery znajduje się duży 2,7-calowy ekran dotykowy LCD ustawiony pionowo. Podczas nagrywania filmu ekran LCD modelu HMX-E10 jest podzielony na dwie części: górna część wyświetla na żywo to, co znajduje się w kadrze,
a dolna część wyświetla serię przycisków dotykowych: nagrywaj, zatrzymaj i odtwarzaj. Konsumenci mogą nawet przekręcić obrotowy obiektyw i wykorzystać ekran do nagrywania samych siebie. W ten sposób mogą wyjść zza kamery i stać się bohaterami własnych filmów. Nagrane klipy można odtwarzać trzymają urządzenie poziomo, co pozwala wykorzystać cały wyświetlacz i oglądać filmy w trybie pełnoekranowym.

Kreatywne przyciski
Model HMX-E10 wyposażono w szereg ciekawych funkcji, które zachęcają użytkowników do kreatywności przy kręceniu filmów. Mogą oni wykorzystać szereg inteligentnych filtrów i ustawień, które dadzą zaskakujące efekty wizualne. Urządzenie wyposażono m.in. w efekty miniatury, winietowania, czy szkicu, dzięki któremu film wygląda jak narysowany ołówkiem.

Łatwe podłączanie i udostępnianie
Samsung zaprojektował HMX-E10, aby ułatwić konsumentom udostępnianie zarejestrowanych przez nich treści. Kamera ma wbudowane złącze USB, które umożliwia podłączenie jej do każdego komputera bez konieczności korzystania z kabla USB, o którym trzeba stale pamiętać. Ponadto model HMX-EX10 ma zainstalowaną aplikację do odtwarzania, edytowania i udostępniania treści - Samsung Intelli Studio. Ta intuicyjna aplikacja daje użytkownikom możliwość edytowania i odtwarzania filmów na każdym komputerze bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania. Jest to bardzo przydatne w czasie podróży lub kiedy użytkownik nie ma dostępu do własnego komputera.

Interaktywny przycisk "wyślij" na ekranie umożliwia łatwe przesyłanie treści wideo do sieci www. Po podłączeniu do komputera połączonego z Internetem wystarczy jednokrotne wciśnięcie "wyślij", by uzyskać bezpośredni dostęp do określonego serwisu, np. YouTube(tm). Funkcja ta ogranicza do minimum liczbę czynności koniecznych do wysłania i udostępnienia filmów.

Specyfikacja
HMX-E10

Przetwornik obrazu: 1/3,2" CMOS
Obiektyw: 1x, Auto Focus (2x zoom cyfrowy), F2,2
LCD: 2,7-calowy dotykowy LCD, 230k
Pamięć: Karty microSD
Interfejs: USB 2.0 (wbudowane), HDMI
Unikatowe funkcje:
- 1920x1080 Full-HD Video
- format H.264
- 8 megapikseli
- Kompaktowy design
- Obrotowy obiektyw 270°
- Złącze HDMI
- Wbudowane USB
- Ładowanie przez USB
- Inteligentne filtry: miniatura, winietowanie, defog (efekt filtru polaryzacyjnego), szkic
- Ujęcie panoramiczne
- Wbudowana aplikacja intelli-studio 2.0
- Wysyłanie jednym przyciskiem do YouTube
Kolor: Biały / czarny / pomarańczowy
Dostępność: wrzesień 2010
* Specyfikacja i wygląd produktu mogą ulec zmianie.

***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail: