BIURO PRASOWE

AMD, 29.07.2010

Samsung prezentuje model ST80 - nowy aparat cyfrowy z obsługą Wi-Fi


Samsung Electronics zaprezentował 14,2-megapikselowy aparat kompaktowy ST80, który dołączył do powiększającej się rodziny aparatów cyfrowych z Wi-Fi. Dzięki bezprzewodowej technologii WiFi i łączności AllShare(tm) (DNLA), ST80 jest idealną propozycją dla wielbicieli portali społecznościowych, dając możliwość łatwego udostępniania zdjęć np. w czasie podróży.
- Chcemy dać ludziom możliwość szybkiego udostępniania zdjęć w czasie podróży, a ST80 to potrafi, powiedział S.J. Park, CEO działu Digital Imaging w Samsung Electronics. - Dziś łączność bezprzewodowa jest niemal wszędzie, dlatego chcemy wykorzystać jej możliwości w świecie cyfrowych obrazów. W tym celu tworzymy innowacyjne aparaty fotograficzne, które zaspokajają wciąż ewoluujące potrzeby konsumentów. Innowacyjny i stylowy model ST80 jest kwintesencją wyraźnej wizji projektantów Samsunga. Jest idealnym rozwiązaniem fotografii cyfrowej dla dzisiejszych konsumentów, którzy korzystają z dobrodziejstw bezprzewodowej łączności - dodał.

Piękny i inteligentny

To, co już na pierwszy rzut oka wyróżnia ST80 to jego unikalna stylistyka. W smukłej, opływowej obudowie umieszczono trzycalowy ekran dotykowy i obiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym. Użytkownicy mają do wyboru ST80 w czterech stylowych kolorach: czarnym, białym, fuksjowo-różowym i miętowo-niebieskim.

Użytkownicy docenią także inteligentne funkcje aparatu. ST80 wyposażono m.in. w nową funkcję "Smart Crop" - unikatowe narzędzie do edycji zdjęć dostępne bezpośrednio w aparacie. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą przycinać zrobione pod różnym kątem zdjęcia (np. szyldów czy tablic) i "wyprostować" je, jak gdyby były zrobione na wprost. ST80 ułatwia ponadto robienie znakomitych zdjęć dzięki technologii rozpoznawania sceny Smart Auto (Still & Movie), która automatycznie rozpoznaje otoczenie i wybiera odpowiednie ustawienia, dające najlepsze rezultaty.

Poza imponującą 14,2-megapikselową rozdzielczością zdjęć cyfrowych, ST80 oferuje możliwość kręcenia filmów w jakości HD. Przy szybkości 30 klatek na sekundę ST80 umożliwia nagrywanie w jakości HD 720p, w formacie H.264, który jest trzykrotnie bardziej efektywny niż format MJPEG.

Łączność bezprzewodowa

Możliwość bezprzewodowego podłączania ST80 ułatwia ładowanie i udostępnianie cyfrowych zdjęć lub filmów bezpośrednio z aparatu, bez konieczności podłączania
go do komputera. Po podłączeniu aparatu do Internetu za pośrednictwem WiFi użytkownicy mogą wysyłać cyfrowe zdjęcia i filmy na wybrane adresy mailowe lub adresy zgromadzone w książce adresowej w aparacie. Pliki można również w prosty sposób umieszczać bezpośrednio w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook(r), Picasa(tm), YouTube(r), Photo Bucket lub nawet na stronie Samsung (www.samsungimaging.com). Model ST80 można także podłączyć do sieci WiFi Boingo, która udostępnia szerokopasmowy internet w ponad 120 000 hotspotów na całym świecie.

Bezprzewodową łączność ST80 dodatkowo wspiera technologia AllShare(tm) Samsunga. Dzięki AllShare użytkownicy mogą łatwo podłączyć ST80 do wykorzystywanych w domu urządzeń obsługujących standard DLNA (Digital Living Network Alliance), takich jak telewizory HD czy cyfrowe ramki do zdjęć i bezprzewodowo przesyłać treści między urządzeniami.

Specyfikacja
ST80

Rozdzielczość: 14,2 megapikseli
Zoom optyczny: 3x zoom optyczny
LCD: Jasny wyświetlacz dotykowy 3,0 cale WQVGA (230K)
Obiektyw: Samsung
Tryb wideo: 720p / 30fps / H.264
Wymiary: 92X55,4X18,5 mm
Specjalne funkcje
- Łączność Wi-Fi
- AllShare (DLNA)
- Email / bezpośrednie umieszczanie zdjęć w serwisach internetowych
- wyświetlacz dotykowy LCD 3,0 cale
- filmy 720p HD
- Smart Auto (Still & Movie)
- Funkcja Smart Crop
Dostępność: wrzesień 2010
* Specyfikacja i wygląd produktu mogą ulec zmianie.

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()