BIURO PRASOWE

AMD, 29.07.2010

Wielka ciężarówka Asylum 5D ruszyła w trasę


- Konwój z pierwszą polską produkcją 5D jest już na Pomorzu. Na wszystkich fanów kina czeka moc wrażeń -
W związku z premierą Asylum 5D - filmu studia Virtual Magic, które jako pierwsze
w historii polskiego kina stworzyło produkcję 5D - ruszyła w Polskę ciężarówka Asylum 5D. Specjalny truck zagości w lipcu i sierpniu głównie w kilku miejscowościach nadmorskich a w przyszłym tygodniu zawita do stolicy na specjalny pokaz. Przy produkcji filmu biorą udział firmy AMD - partner technologiczny oraz BUDGAST S.C. - współproducent filmu. Pierwsza wyposażyła studio w procesory komputerowe AMD Phenom(tm) II oraz wielordzeniowe procesory AMD Opteron(tm), dzięki którym można było stworzyć specjalne, trójwymiarowe efekty specjalne. Druga posiada sieć stacjonarnych kin, w których również będzie wyświetlany film.

Konwój Cinema 5D to niesamowita atrakcja dla wszystkich fanów kina, szczególnie tych, którzy nie mieli jeszcze styczności z najnowszą technologią 5D. Do dyspozycji widzów oddane są dwie klimatyzowane sale projekcyjne a w każdej z nich po 16 wygodnych, drgających foteli imitujących ruchy widziane na ekranie. Pomieszczenia wyposażone są w sprzęt do projekcji stereoskopowej, dzięki której widz czuje się, jakby znajdował się w filmowej rzeczywistości. Poza efektami 3D, których można doznać za pomocą specjalnych trójwymiarowych okularów, widzowie będą mieli okazję wykorzystać podczas seansu inne swoje zmysły - poczuć deszcz na twarzy, specjalne unoszące się w powietrzu zapachy, czy też "efekt myszy i insektów" wijących się po podłodze.

Na zewnątrz jednej z naczep znajduje się specjalny ekran LED, zachęcający widzów do zapoznania się z produkcją - będzie na nim wyświetlany zwiastun filmu oraz reakcje widzów oglądających go we wnętrzu kina.

- Cieszymy się, że w końcu mogliśmy ruszyć z pokazami - widok osób wychodzących z naszego mobilnego kina z wyrazem zadowolenia na twarzach, jest bezcenny. W dużej mierze w odniesieniu sukcesu pomogła nam firma AMD, od której otrzymaliśmy wsparcie techniczne i BUDGAST S.C., właściciel kin, w których wyświetlana jest nasza produkcja - mówi Daniel Zduńczyk, reżyser Asylum 5D.

Harmonogram pokazów filmu Asylum 5D:
- 28-29 lipca - Hel, port
- 30 lipca - 1 sierpnia - Gdynia, okolice akwarium gdyńskiego
- 2-4 sierpnia - Krynica Morska, promenada przy porcie
- 5 sierpnia - Warszawa, Plac Defilad przy Pałacu Kultury, Marszałkowska

Po pokazie w Warszawie, ciężarówka Asylum 5D wróci na Pomorze i będzie między innymi w Mielnie, Łebie, Rewalu, Międzyzdrojach oraz Świnoujściu.

Wybrane kina stacjonarne sieci BUDGAST S.C., współproducenta filmu, zlokalizowane w południowej części Polski - Zakopane, Inwałd, Równica, Chorzów, Krasiejowo, Tatralandia (Słowacja), Bałtów, Rabka i Szklarska Poręba również wyświetlają Asylum 5D.

Najnowsza produkcja w reżyserii Daniela Zduńczyka to utrzymany w mrocznym klimacie film z gatunku horror. Rozgrywa się w opuszczonym zakładzie dla obłąkanych. Widzowie przeniosą się do korytarzy i sal szpitalnych, gdzie będą świadkami niespodziewanych zdarzeń, a także na własnej skórze przekonają się o grozie tego miejsca.

Trailer Asylum 5D można pobrać z oficjalnej strony: www.asylum5dcinema.com. Dostępna jest także wersja stereoskopowa zwiastuna pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=oUjRnqI8AQQ

***

O AMD
Firma AMD (NYSE: AMD) jest pionierem technologii półprzewodnikowych takich jak działające w wielu komputerach, przełomowe układy przyspieszonego przetwarzania (APU), które rozpoczęły nową erę cyfrowej rozrywki. Rozwiązania serwerowe firmy AMD są przeznaczone dla najlepszych w branży środowisk chmur obliczeniowych i wirtualizacji. Karty graficzne AMD są wykorzystywane w wielu rodzajach nowoczesnych urządzeń elektronicznych, m.in.: komputerach osobistych, konsolach do gier czy superkomputerach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.amd.com.

Nazwa AMD, logo AMD Arrow, nazwy AMD Opteron, FirePro, a także ich kombinacje są znakami handlowymi należącymi do firmy Advanced Micro Devices. Nazwa
PCI Express jest znakiem handlowym należącym do PCI-SIG. OpenCL jest znakiem handlowym firmy Apple i jest używane zgodnie z pozwoleniem organizacji Khronos Group Pozostałe nazwy zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i mogą być znakami handlowymi ich prawnych właścicieli.

Kontakt dla mediów:
Bruno Murzyn, AMD CEE: +48 22 698 72 61 ()
Filip Straburzyński, Partner of Promotion: + 48 22 858 74 58 wew. 44 ()