BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 28.07.2010

Samsung wprowadza na rynek nowe urządzenia drukujące z opcją intuicyjnego drukowania 'one-touch'


Samsung Electronics, światowy lider na rynku elektroniki użytkowej i IT, wprowadza na polski rynek nowe laserowe urządzenia drukujące, które oferują innowacyjne rozwiązania w zakresie intuicyjnego drukowania. Podczas gdy technologia ewoluuje, by zapewniać coraz więcej zaawansowanych funkcji, użytkownicy szukają urządzeń, które dopasują się do ich stylu życia. Samsung opracował szereg urządzeń drukujących, które za jednym dotknięciem panelu sterowania pozwalają klientom drukować dokładnie to, czego potrzebują. Intuicyjne drukowanie - i życie staje się prostsze
Użytkownicy wymagają od producentów technologii, które ułatwią codzienne życie. Aby sprostać tym oczekiwaniom Samsung wyposażył nowe urządzenia w liczne funkcje 'one touch'.

Opcja Print Screen, w którą zostały wyposażone drukarki kolorowe i urządzenia wielofunkcyjne, daje użytkownikom możliwość szybkiego i wygodnego drukowania informacji wyświetlanych na ekranie komputera za pomocą jednego przycisku. Urządzenia wielofunkcyjne wyposażono w Navigation Key Ring, aby klienci mogli jeszcze pełniej cieszyć się zaletami drukowania intuicyjnego. Użytkownik może łatwo i szybko sterować opcjami drukowania redukując ilość czasu potrzebnego do zapoznania się z możliwościami urządzenia.

Aby dostosować się do charakteru dzisiejszych środowisk pracy nowe modele, wyposażone zostały w wygodną opcję nawiązywania połączeń bezprzewodowych za pomocą jednego przycisku na panelu sterowania urządzenia. Ponadto, aplikacja Wi-Fi Protected Setup(tm) gwarantuje bezpieczeństwo połączenia.

Drukarki są kompatybilne z aplikacją AnyWeb Print. Dzięki temu użytkownicy wybierają i przenoszą dowolne treści ze stron internetowych do nowego dokumentu, który mogą zapisać lub wydrukować. Aplikacja AnyWeb Print pozwala drukować informacje, których użytkownicy naprawdę potrzebują bez konieczności zbędnego druku kilku osobnych stron. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu oraz materiałów eksploatacyjnych, takich jak papier i toner.

W nowych drukarkach Samsung przycisk włączający zasilanie został przeniesiony na przedni panel urządzenia, a nie z tyłu, jak w innych modelach. Dzięki temu włączanie i wyłączanie urządzenia jest niezwykle wygodne.

Dbaj o środowisko i oszczędzaj pieniądze

Umożliwienie łatwego włączania i wyłączania urządzeń sprawia, że większa liczba użytkowników wyłącza drukarkę, gdy nie jest ona używana i nie pozostawia jej w trybie czuwania. Pomaga to ograniczyć niepotrzebne zużycie energii, oszczędzając 5 Wat na godzinę. W ciągu roku daje to oszczędność energii jaką włączone oświetlenie pobiera przez 18 dni.

Nowe urządzenia wielofunkcyjne firmy Samsung oferują również funkcję Eco-copy. Za pomocą tylko jednego przycisku użytkownicy mogą kopiować 2 strony dokumentu na jednym arkuszu papieru. Daje to nie tylko oszczędność energii potrzebnej do wydrukowania dokumentu, ale również materiałów eksploatacyjnych. W rezultacie produkty są przyjazne dla środowiska oraz pomagają ograniczyć koszty druku.

Dodatkowo, drukarki mały rozmiar urządzeń pozwala zmniejszyć również romiar ich opakowań , przez co pośrednio redukuje ich negatywny wpływ na środowisko.

"Samsung rozumie potrzeby swoich klientów, którzy poszukują urządzeń szybko dopasowujących się do ich stylu życia," powiedział Graham Long, Vice President i General Manager, UK and European IT Operation, Samsung Electronics. "Nowe urządzenia drukujące wyposażyliśmy w takie funkcje jak bezprzewodowe łącze 'one touch', przycisk Print Screen oraz aplikację AnyWeb Print, aby intuicyjne drukowanie było wyjątkowo wygodne."

Elegancki i kompaktowy design - idealnie pasuje do Twojego stylu życia

Zaawansowane funkcje wszystkich modeli perfekcyjnie wpasowują się w stylistykę urządzeń. Dedykowane środowiskom małego biura nowe drukarki firmy Samsung są najmniejsze na rynku. Oprócz tego, urządzenia wyróżnia opływowy kształt oraz stylowe, lśniące wykończenie w kolorze eleganckiej czerni lub kremowej szarości. Nowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne to doskonałej jakości sprzęt, który spełni oczekiwania zarówno studentów, jak i osób czynnych zawodowo.

***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail: