BIURO PRASOWE

Fundacja Równe Szanse, 21.07.2010

Fundacja Darka Michalczewskiego "Równe Szanse" we współpracy z LangTeam podczas 67. Tour de Pologne


Podczas tegorocznego Tour de Pologne Fundacja Darka Michalczewskiego "Równe Szanse" nawiązała współpracę z LangTeam. Fundacja założona przez najbardziej utytułowanego polskiego pięściarza w tym roku przyznała 30 stypendiów dla najbardziej potrzebujących młodych sportowców. Uroczyste wręczenie stypendiów nastąpi 7 sierpnia 2010 r. po zakończeniu ostatniego etapu wyścigu w Krakowie. Na scenie pojawią się legendy polskiego sportu, m.in. Darek Michalczewski, Czesław Lang, Zbigniew Boniek, Robert Korzeniowski, Iwona Guzowska, Monika Pyrek i wielu innych, którzy oficjalnie przekażą stypendia młodym sportowcom.
W tegorocznej edycji wyścigu Tour de Pologne weźmie udział również Fundacja Darka Michalczewskiego "Równe Szanse". Wielokrotny mistrz świata w boksie zawodowym został zaproszony przez swojego przyjaciela Czesława Langa do uczestniczenia w tym wydarzeniu jako Gość Honorowy. Podczas wyścigu Darek Michalczewski będzie dopingował najlepszych na świecie kolarzy, ale także będzie dzielił się swoim doświadczeniem z kibicami, którzy pojawią się w miasteczku Tour de Pologne.

Darek "Tiger" Michalczewski postanowił również wziąć udział w wyścigu "Tour de Pologne Amatorów", który odbędzie się 6 sierpnia 2010 r. Uczestnicy będą mieli do pokonania 21 km trasy pomiędzy Nowym Targiem a Bukowina Tatrzańską. Cały dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany przez LangTeam na rzecz Fundacji "Akogo?" Ewy Błaszczyk. Z pewnością rywalizacja z Tigerem w tym wyścigu będzie niesamowitą atrakcją dla wszystkich amatorów kolarstwa.

7 sierpnia 2010 r. po zakończeniu ostatniego etapu Tour de Pologne rozpocznie się ceremonia wręczenia 30 stypendiów przyznanych przez Fundację "Równe Szanse". Tuż po dekoracji zwycięzców zawodów kolarskich na scenie pojawią się mistrzowie i legendy polskiego sportu: Darek "Tiger" Michalczewski, Czesław Lang, Zbigniew Boniek, Robert Korzeniowski, Iwona Guzowska, Monika Pyrek i wielu innych wybitnych sportowców, którzy oficjalnie przekażą stypendia młodym, ambitnym i utalentowanym zawodnikom, którzy ze względów finansowych nie mają możliwości uprawiania sportu. Wśród młodych sportowców, którzy otrzymają wsparcie będą m.in. pięściarze, kolarze, piłkarze, lekkoatleci, pływacy.

***

Informacje o Fundacji Równe Szanse:
Fundacja "Równe Szanse" została założona przez Dariusza Tigera Michalczewskiego, wielokrotnego Mistrza Świata w boksie zawodowym. Powstała w 2003 roku i od początku swojej działalności pomaga młodzieży właściwie wykorzystywać drzemiący w nich potencjał. Dariusz Michalczewski poprzez swoją Fundację stwarza równe szanse na lepszą przyszłość oraz umożliwia młodzieży rozwijanie swoich zdolności sportowych.

Darek Tiger Michalczewski:
Dariusz Michalczewski jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich sportowców. Był niekwestionowanym Mistrzem Świata w boksie zawodowym przez 9 lat. Jako pierwszy bokser w historii unifikował pasy mistrzowskie organizacji WBA, IBF i WBO w kategorii półciężkiej. W 2010 roku federacja WBO ogłosiła Darka prestiżowym wyróżnieniem "Championem wszech czasów" za najdłuższe w historii posiadanie mistrzowskiego pasa tej organizacji. Pomimo zakończenia kariery bokserskiej Michalczewski pozostał w sporcie i opiekuje się młodymi bokserami poprzez działalność Fundacji "Równe Szanse".

Dodatkowych informacji udzielają:

Piotr Pogonowski
Agencja PR, Partner of Promotion
Tel. (022) 858 74 58 wew. 101, 0 609 202 220
e-mail: