BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 15.07.2010

EKSKLUZYWNE NETBOOKI N230 TO STYL I FUNKCJONALNOŚĆ W KAŻDYM MIEJSCU


Kombinacja wyrafinowanego wzornictwa i wyjątkowej mobilności
Samsung Electronics, lider na rynku cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe rozszerza serię N o mowy model netbooka - N230.

Dzięki precyzyjnemu wykończeniu w kolorze eleganckiej czerni oraz wygodnym funkcjom, N230 z pewnością przypadnie do gustu osobom, które są świadome stylu a jednocześnie cenią sobie mobilność. Projektanci dołożyli wszelkich starań, aby najnowszy model zachwycał stonowaną stylistyką obudowy dostępnej w wersji o lśniącej, matowej lub układającej się w wyszukany wzór powierzchni. Ważący mniej niż 1kg netbook o grubości zaledwie 23,2 mm jest niezwykle mobilnym urządzeniem idealnym dla osób korzystających z komputera w różnych miejscach. Model został wyposażony w ergonomiczną klawiaturę wyspową, która nie tylko dodaje elegancji, ale również redukuje obciążenie nadgarstków podczas nieprzerwanego pisania przez dłuższy czas.

Szybkość i wygoda
Netbook N230 zapewnia najwyższy komfort obsługi, by dopasować się do dynamicznego stylu życia użytkowników. Funkcja Samsung Fast Startup pozwala rozpocząć pracę w kilka sekund po uruchomieniu, a tryb czuwania gwarantuje, że dane są automatycznie zapisywane na twardym dysku i w pamięci komputera. Już nigdy nie będziesz musiał się martwić, że utracisz dokumenty - nawet jeśli system operacyjny niespodziewanie odmówi posłuszeństwa. Model N230 spodoba się osobom, które pracują w szybkim tempie i wykonują mnóstwo zadań jednocześnie.

Moc, dzięki której możesz pracować dłużej
Żywotność baterii to podstawa w przypadku netbooków, a N230 został tak zaprojektowany, by użytkownik mógł pracować na niej jak najdłużej. Dzięki rozwiązaniom takim, jak: innowacyjny wyświetlacz LED, zoptymalizowane przetwarzanie danych oraz autorska opcja Enhanced Battery Life (EBL), netbook N230 zapewnia imponującą wydajność energetyczną. Urządzenie oferuje rozszerzoną żywotność baterii wynoszącą do 7 godzin w standardzie oraz opcjonalnie baterię o długiej żywotności, pozwalającą na nieprzerwaną pracę nawet przez prawie 14 godzin (bateria 66Wh).


Nie trać łączności ze światem
N230 oferuje również wyjątkowo sprawną komunikację. Nowy model wyposażony został w zaawansowane technologie komunikacyjne takie, jak: Bluetooth v.3.0 High Speed, bezprzewodową kartę sieciową w standardzie 802.11b/g/n oraz modem 3G (HSPA i WiMAX). Połączenie tych rozwiązań zapewnia szybki transfer danych oraz dostęp do internetu w każdym miejscu i o każdej porze.

Korzystaj z multimediów w każdym miejscu
Netbook N230 to idealny komputer dla użytkowników, którzy często oglądają filmy lub przeglądają zdjęcia. Duży ekran o przekątnej 10,1'' z matrycą podświetlaną diodami LED i antyrefleksyjną powłoką zapewnia doskonały obraz o wyraźnych kolorach. Co ważne, użytkownicy mogą komfortowo oglądać filmy nawet w słońcu dzięki opcji redukcji efektu odbicia światła.

Łączność bez zakłóceń

Najnowszy model netbooka oferuje funkcję Samsung AllShare(tm), która sprawia, że transmisja danych w standardzie komunikacji DLNA pomiędzy urządzeniami certyfikowanymi przez firmę Samsung takimi, jak: telefony komórkowe czy aparaty jest bardzo wygodna. Dzięki tej technologii łatwo wyświetlisz obraz w formacie HD z Twojego laptopa na telewizorze sprawnie prześlesz filmy i zdjęcia z telefonu, bez konieczności podłączania kabli. Dodatkowo możliwość bezprzewodowej łączności Wi-Fi pozwala szybko kopiować pliki, obrazy i muzykę oraz przesyłać informacje na inny komputer. A wszystko za sprawą rozwiązania Easy File Sharing, które oszczędza Twój czas.

Beztroska użytkowania
Netbook N230 oszczędza mobilnym użytkownikom stresujących sytuacji dzięki prostej funkcji automatycznego odzyskiwania kopii zapasowej danych Samsung Recovery Solution. Tryb Silent jest natomiast idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie należy zachować ciszę. Teraz możesz spokojnie pracować wszędzie tam, gdzie chcesz - niezależnie od tego czy jest to biblioteka czy szkolny korytarz.

Netbook Samsung N230 będzie dostępny w sprzedaży od lipca, w cenie 1399 PLN.

***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail: