BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 15.07.2010

NETBOOKI SAMSUNG Z SERII N-PLUS - KONTAKT ZE ŚWIATEM W KAŻDYM MIEJSCU


Samsung N150 Plus łączy oryginalny design i funkcję Fast Startup dla niezrównanego komfortu użytkowania pasującego do dynamicznego stylu życia.
Samsung Electronics, lider na rynku cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe przedstawia najnowszy model z wielokrotnie nagradzanej serii netbooków. Zbudowany na sukcesie serii N, notebook N150 Plus oferuje zwiększoną moc, mobilność i łączność.

Urządzenia gwarantują użytkownikom wyjątkową wygodę i mobilność. N150 wyposażony został w funkcję Fast Startup, która pozwala na rozpoczęcie pracy w ciągu kilku sekund po włączeniu komputera. Natomiast tryb uśpienia, sprawia, że dane zapisywane są zarówno na dysku twardym, jak i w pamięci komputera. Nie musisz się już martwić o utratę plików czy dokumentów - nawet jeśli netbook niespodziewanie się wyłączy.

Dostępny w cenie, która nie zrujnuje Twojej kieszeni, Samsung N150 Plus to lekki, solidny netbook o mocy zapewniającej użytkownikom nieustanną łączność. Dzięki zastosowaniu w procesie produkcji własnych komponentów firmy Samsung, użytkownicy mogą być pewni, że używają bezpiecznych produktów. Model N150 Plus pracuje na baterii do 13,5 godziny (bateria 66Wh) za sprawą bardzo wydajnego wyświetlacza LED, zoptymalizowanego procesu przetwarzania danych oraz autorskiej technologii Enhanced Battery Life (EBL).Netbook jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy potrzebują mobilnego urządzenia do przeglądania treści w internecie. W tym celu w N150 Plus zastosowano zaawansowane technologie służące do komunikacji i wymiany informacji takie, jak: Bluetooth v.3.0 High Speed, sieciowa karta bezprzewodowa w standardzie 802.11 b/g/n oraz modem 3G (HSPA i WiMAX). Dzięki ekranowi LED o antyrefleksyjnej powłoce i przekątnej 10.1'' wyświetlane obrazy zachwycają bogatymi kolorami bez uciążliwego efektu odbicia światła. Model N150 Plus będzie dostępny w palecie siedmiu żywych kolorów.

N150 Plus został wyposażony w funkcję Samsung All-Share(tm), która umożliwia sprawną transmisję danych w standardzie komunikacji DLNA pomiędzy urządzeniami certyfikowanymi przez firmę Samsung, takimi, jak: telefony komórkowe czy aparaty. Dzięki tej technologii łatwo wyświetlisz obraz w formacie HD z Twojego laptopa na telewizorze oraz sprawnie prześlesz filmy i zdjęcia z telefonu, bez konieczności podłączania kabli. Dodatkowo możliwość bezprzewodowej łączności Wi-Fi i rozwiązaniu Easy File Sharing pozwala szybko kopiować pliki, obrazy i muzykę oraz przesyłać informacje na inny komputer i zaoszczędzi Twój czas. Netbook Samsung N150 Plus napędzany jest najnowszym procesorem firmy Intel - Intel(r) Atom(tm), który został specjalnie zaprojektowany, by zapewnić najlepszą jakość usług internetowych podczas pracy z netbookiem. Działający w oparciu o nową mikro-architekturę procesor Intel(r) Atom(tm) zwiększa wydajność energetyczną, by wydłużyć żywotność baterii. Urządzenie ma również wbudowaną kamerę Digital LiveCam przydatną podczas wideokonferencji oraz połączeń wideo.

"Oferujące bogatą gamę wzorów netbooki Samsung N150 Plus uzupełniają serię N o innowacyjne rozwiązania, które stanowią nowy wymiar mobilnego korzystania z komputerów. Funkcja Fast Startup oraz dłuższa żywotność baterii to istotne kwestie dla naszych klientów. Jesteśmy dumni, że udało nam się opracować netbook, który zapewnia użytkownikom moc i bezprzewodową łączność tak długo jak tego potrzebują," powiedział Yonghwan Park, Senior Vice President w Samsung IT Solutions Business. Podobnie jak inne netbooki Samsunga, model N150 Plus uzyskał certyfikat za troskę o środowisko naturalne oraz funkcjonalność - certyfikat TCO oraz zgodność z dyrektywami ECO RoHS. Netbook firmy Samsung to nie tylko ergonomiczna konstrukcja w celu zapewnienia większej wygody użytkowania i wydajności, ale również brak toksycznej rtęci oraz niski pobór energii dzięki wyświetlaczom z podświetleniem LED.

Model N150 Plus w sprzedaży będzie dostępny od lipca w cenie od 1099 PLN.

***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail: