BIURO PRASOWE

Partner of Promotion, 26.11.2009

Ekologiczne wyróżnienie dla Partner of Promotion


Partner of Promotion otrzymała wyróżnienie w ekologicznym konkursie - "Panteon Polskiej Ekologii 2009" za kampanię edukacyjną "Zmień nawyki na dobre, zmień klimat na lepszy". Działania na rzecz upowszechnienia wiedzy o zmianach klimatu zdobyły uznanie jury w kategorii "Instytucja wspomagająca realizację projektów na rzecz ochrony środowiska". "Panteon Polskiej Ekologii" to prestiżowy konkurs ekologiczny, którego celem jest uhonorowanie firm, projektów i osób aktywnie działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Polsce.
Nagrodzona kampania "Zmień nawyki na dobre, zmień klimat na lepszy" miała na celu edukację polskiego społeczeństwa w obszarze zmian klimatu oraz zachęcenie Polaków do podejmowania działań ograniczających to niekorzystne zjawisko. Projekt poprzedzał konferencję ONZ w sprawie zmian klimatu - COP 14 i był realizowany na zlecenie Ministerstwa Środowiska RP. Aktywności przeprowadzone w ramach kampanii zostały docenione przez jury konkursu przede wszystkim za propagowanie i wspieranie postaw proekologicznych wśród polskiego społeczeństwa.

Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie "Panteon Polskiej Ekologii" odbyła się 25 listopada br. podczas XXI Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO w Poznaniu.

"Panteon Polskiej Ekologii" to konkurs przeznaczony dla firm i jednostek samorządowych, których działalność proekologiczna, zarówno pod względem realizacji inwestycji, jak i edukacyjnym, przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego w Polsce. Organizatorem przedsięwzięcia jest Geoland Consulting International Sp. z o.o., partner Presspubliki, wydawcy dziennika "Rzeczpospolita".