BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 23.11.2009

Zdrowe i błyskawiczne posiłki dla Ciebie i Twojej rodziny - Samsung zmienia myślenie o kuchence mikrofalowej


Mikrofalówki już dawno przestały służyć jedynie do podgrzewania potraw. Stale udoskonalana technologia sprawiła, że kuchenki firmy Samsung przypominają dziś wielozadaniowe urządzenia. Posiadają one szereg funkcji, dzięki którym każdy rodzic może w mgnieniu oka przygotować domowy, a co ważniejsze - zdrowy i beztłuszczowy posiłek. W mikrofalówkach Samsung MUSE MIRROR (GW76NMT-X) oraz OGUN (GE89M) można grillować, a MUSE MIRROR pozwala także na gotowanie na parze!
Najnowszej generacji mikrofalówki są całkowicie bezpiecznymi urządzeniami, dzięki którym przygotowanie codziennych posiłków dla całej rodziny staje się zaskakująco proste. Szybkość, z jaką przyrządzane są w nich potrawy, pozwala zachować wartości odżywcze, ponieważ produkty żywnościowe tracą mniej witamin i soli mineralnych. Ogromną zaletą kuchenek Samsung jest też możliwość błyskawicznego gotowania na parze, które jest najzdrowszym sposobem przetwarzania żywności. Samsung MUSE MIRROR (GW76NMT-X) oraz OGUN (GE89M) pozwalają także na beztłuszczowe grillowanie, w efekcie którego nasze potrawy zyskają rumianą, chrupiącą skórkę.

Jedzenie ciepłe ... na całej powierzchni!

Ile razy zdarzyło się, że wyjęte z mikrofalówki jedzenie było częściowo zimne, a nawet zamrożone, podczas gdy druga jego połowa stała się już chrupiąca? W tradycyjnych kuchenkach jest tylko jeden ośrodek, który wysyła mikrofale, przez co nie mają one szans równomiernego podgrzania i ugotowania jedzenia. Samsung opracował unikatowe rozwiązanie tego problemu: system TDS (Triple Distribution System), na który składają się aż trzy źródła emisji fal. Dzięki temu potrawy wyjęte z mikrofalówki zawsze będą ciepłe na całej powierzchni!

Potrawy bez kropli tłuszczu!
Za gotowanie na parze w MUSE MIRROR GW76NMT-X odpowiada funkcja Power Steam i specjalne, przeznaczone do tego naczynie. Warto spróbować przyrządzonych w ten sposób warzyw i ryb. Dzięki skróconemu czasowi gotowania w wysokiej temperaturze, nie tracą one cennych walorów odżywczych i smakowych, a parowanie umożliwia przenikanie aromatu przypraw w potrawę, sprawiając, że ma ona niepowtarzalny smak i co ważne: przygotujemy ją bez kropli tłuszczu, a wszystko zajmie nam chwilę.

Rozmrażanie, podgrzewanie, gotowanie i grillowanie ... w jednym urządzeniu!
Lustrzana MUSE MIRROR GW76NMT-X o pojemności 20 litrów i mocy grilla 1100W ma srebrne wykończenie. Oprócz funkcji gotowania na parze, kuchenka ma również grill, dzięki któremu potrawy stają się idealnie chrupiące - oczywiście tylko wtedy, gdy tego chcemy. Do zadań specjalnych możemy wykorzystać talerz Crusty, na którym przygotujemy m.in. bajecznie chrupiące zapiekanki. Kuchenka posiada też bardzo przydatną funkcję Auto Rapid Defrost - czyli cztery programy stworzone z myślą o błyskawicznym rozmrażaniu jedzenia bez efektu wysuszenia. W pełni zautomatyzowana jest też opcja podgrzewania i gotowania (Auto Reheat/Cook), która dobiera odpowiednią moc do wagi włożonych potraw. Mikrofale działają, w zależności od potrzeb, na sześciu poziomach z maksymalną mocą 850W. Ten model posiada też trzy poziomy trybu kombinowanego, które umożliwiają łączenie funkcji gotowania i grillowania, jeśli jest taka potrzeba.

Śnieżnobiała mikrofalówka OGUN GE89M z wnętrzem pokrytym emalią ceramiczną ma 23 litry pojemności - to akurat tyle, by bez trudu zmieścić pełnowartościowy obiad dla czteroosobowej rodziny. Udoskonalona funkcja grillowania o mocy 1100W, tzw. Crusty Cook zapewnia chrupiącą skórkę np. uwielbianym przez dzieci skrzydełkom kurczaka. Pozwoli też skutecznie odgrzać zamrożoną pizzę tak, by ciasto nie zmieniło się w gumowatą masę. Wystarczy umieścić ją na specjalnym talerzu Crusty, który błyskawicznie podpieka i podgrzewa, zachowując wszystkie walory smakowe.

Mikrofale w modelu OGUN pracują z mocą 850W na sześciu poziomach oraz trzech poziomach trybu kombinowanego. Gotowanie ułatwiają zaawansowane programy automatyczne: Power Defrost, który umożliwia superszybkie rozmnażanie podzielone na cztery programy, Auto Reheat/Cook - inteligentne podgrzewanie i gotowanie oraz wyjątkowo wygodny i proekologiczny system Steam Clean, dzięki któremu możemy wyczyścić komorę kuchenki gorącą parą bez użycia detergentów.

MUSE MIRROR GW76NMT-XMUSE MIRROR GW76NM-XOGUN GE89M
pojemność 20Lpojemność 20Lpojemność 23L
sterowanie elektroniczne (przyciski Typu Tact)sterowanie elektroniczne (przyciski Typu Tact)sterowanie elektroniczne
moc: mikrofal 850W, grilla 1100Wmoc: mikrofal 850W, grilla 1100Wmoc: mikrofal 850W, grilla 1100W
6 poziomów mocy mikrofali, grill, 3 poziomy trybu kombinowanego6 poziomów mocy mikrofali, grill, 3 poziomy trybu kombinowanego6 poziomów mocy mikrofali, grill, 3 poziomy trybu kombinowanego
TDS - unikatowy system dystrybucji mikrofal z dwiema dodatkowymi antenami TDS - unikatowy system dystrybucji mikrofal z dwiema dodatkowymi antenamiTDS - unikatowy system dystrybucji mikrofal z dwiema dodatkowymi antenami
szybkie rozmrażanie Auto Rapid Defrost (4 programy)szybkie rozmrażanie Auto Rapid Defrost (4 programy)szybkie rozmrażanie Power Defrost
automatyczne podgrzewanie i gotowanie Auto Reheat/Cook (4/3 programy)automatyczne podgrzewanie i gotowanie Auto Reheat/Cook (4/3 programy)automatyczne podgrzewanie i gotowanie (4 programy)
gotowanie na parze za pomocą naczynia Power Steamgotowanie na parze za pomocą naczynia Power Steam-
opiekanie "na chrupko" za pomocą talerza Crusty-opiekanie "na chrupko" za pomocą talerza Crusty
blokada kuchenki Child Lockblokada kuchenki Child Lockblokada kuchenki Child Lock
zegar czasu rzeczywistego i czasu pracy (99 min.)zegar czasu rzeczywistego i czasu pracy (99 min.)zegar czasu rzeczywistego
wyłączenie sygnalizacji dźwiękowejwyłączenie sygnalizacji dźwiękowejwyłączenie sygnalizacji dźwiękowej
wnętrze epoksydowewnętrze epoksydowewnętrze z emalii ceramicznej
--Steam Clean - funkcja czyszczenia parą
kolor: lustrzany ze srebrnym wykończeniemkolor: lustrzany ze srebrnym wykończeniemkolor: biały
wymiary (SxWxG) - 489 x 275 x 410wymiary (SxWxG) - 489 x 275 x 410wymiary (SxWxG) - 489 x 275 x 390
waga - 13,5 kgwaga - 13,5 kgwaga - 15 kg


Ceny detaliczne:
Samsung MUSE MIRROR GW76NMT-X: 599,-
Samsung MUSE MIRRORGW76NM-X: 599,-
Samsung OGUN GE89M: 599,-
www.samsung.pl

***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail: