BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 30.10.2009

Skrzydlate odkurzacze Samsunga - Eco-logiczny wybór z zielonej linii Eco


Mieniące się milionem odcieni skrzydła motyla to jeden z najwspanialszych cudów natury. Nie bez przyczyny właśnie taki motyw umieścił Samsung na najnowszych, zielonych modelach ekologicznych odkurzaczy: bezworkowym Jazz Eco Butterfly SC67G7 oraz workowym Cupid Eco Butterfly SC61E7. Są to kolejne produkty z linii Eco, które wpisują się w przyjazną środowisku, wielokrotnie nagradzaną filozofię firmy. Dodatkowo, wyróżniają się także skutecznością i niezawodnym działaniem.
Dwa najnowsze modele z linii Eco to przyjazne środowisku wersje odkurzaczy Jazz i Cupid, które nawet wyglądem przypominają o tym, co powinniśmy ocalić dla kolejnych pokoleń. Odkurzacze ubrane zostały w kolor naturalnej zieleni ze wzorem roślin i motyli, które są przykładem nadzwyczajnej precyzji natury.
Samsung przyjął tę ekologiczną symbolikę, wierząc, że ułatwi ona wybór odpowiedniego odkurzacza wszystkim tym, którzy troszczą się o los naszej planety. Przykład daje sama firma, której technologie i programy recyklingu zyskały już uznanie potwierdzone wieloma nagrodami.

Każdy może zmieniać świat
Przekonanie, że małe rzeczy niczego nie zmieniają w procesie globalnej degradacji środowiska, to poważna przeszkoda w budowaniu społecznej odpowiedzialności za naszą planetę. Samsung przekonuje, że każdy może dokonać ważnego, eco-logicznego wyboru, choćby używając odpowiedniego odkurzacza. Dane mówią same za siebie.
Stawiając na Jazz Eco Butterfly lub Cupid Eco Butterfly, można ograniczyć zużycie energii o 30 proc.! Oszczędzamy 7,2 kWh miesięcznie, czyli tyle, ile potrzeba, by włączać na 8 godzin dziennie żarówkę 30W przez miesiąc, oglądać telewizor dodatkową godzinę każdego dnia lub włączać pralkę dodatkowo raz w tygodniu. Eco-logiczny wybór to także ograniczenie emisji dwutlenku węgla nawet o 4 kg rocznie. Jest to możliwe dzięki zmniejszeniu mocy odkurzacza (1400-1600W), przy zachowaniu jego mocy ssącej (350-360W).

Odkurzacz z motylkami w dwóch wersjach
Wprowadzane przez firmę Samsung nowe modele z linii Eco różnią się niektórymi funkcjami, tak, aby użytkownicy mogli dobrać sprzęt, który najbardziej odpowiada ich wymaganiom. Jest więc workowy Cupid Eco Butterfly oraz bezworkowy Jazz Eco Butterfly, w którym kurz zostaje oddzielony od powietrza za pomocą dwóch komór w jednej gromadzi się kurz, w drugiej zastosowano cyklonowy obieg powietrza (Twin Chamber SystemTM). Oba odkurzacze są wyposażone w filtr wylotowy Hepa 11, który wychwytuje cząsteczki kurzu i alergeny. Posiadają także zestaw trzech wymiennych końcówek i dwustopniową szczotkę Silencio Plus z przełącznikiem dywan/podłoga.Zielony Samsung
Wybór produktów firmy Samsung to także gwarancja zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne na każdym etapie produkcji od wyboru surowców, poprzez produkcję, transport, użytkowanie, aż po utylizację. Zaangażowanie firmy w budowanie lepszego świata z myślą o przyszłych pokoleniach zostało docenione m.in. przez organizację, Greenpeace, która umieściła firmę na drugim miejscu w kategorii eliminacji szkodliwych chemikaliów. Samsung Electronics jako jedyna azjatycka spółka, znalazł się w prestiżowym, globalnym rankingu 50. ekologicznych przedsiębiorstw - Carbon Disclosure Leadership Index.


***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail:

SAMSUNG CUPID ECO BUTTERFLYSAMSUNG JAZZ ECO BUTTERFLY
Moc: 1600WMoc: 1400W
Moc ssania: 360WMoc ssania: 350W
Pojemność worka na kurz: 3 litryPojemność pojemnika na kurz: 2 litry
Dwie komory - w jednej gromadzi się kurz, w drugiej zastosowano cyklonowy obieg powietrza (Twin Chamber SystemTM).
Filtr: HEPA 11Filtr: HEPA 11
Regulacja mocy w korpusieRegulacja mocy w korpusie
Szczotka Silencio Plus z przełącznikiem dywan/podłogaSzczotka Silencio Plus z przełącznikiem dywan/podłoga
Zestaw mocowanych na rurze akcesoriówZestaw mocowanych na rurze akcesoriów
3-w-1 (szczelinówka, do tapicerki, do kurzu)3-w-1 (szczelinówka, do tapicerki, do kurzu)
Stalowe rury teleskopoweStalowe rury teleskopowe
Wskaźnik zapełnienia filtraWskaźnik zapełnienia filtra
Miękkie kółka i obudowa odkurzaczaMiękkie kółka i obudowa odkurzacza
Kolor: zielony z wzoremKolor: zielony z wzorem
Cena detaliczna: 349,-Cena detaliczna: 349,-