BIURO PRASOWE

Samsung Electronics Polska, 26.10.2009

Pralki Samsunga w światowej czołówce - Konsumenci docenili niezawodność i wytrzymałość


To świetny rok dla sektora AGD firmy Samsung, która po raz kolejny została wyróżniona za solidne i wyjątkowo trwałe pralki. Tym razem model WF8724 z linii Diamond uzyskał rewelacyjne wyniki w badaniu wykonanym przez prestiżową niemiecką organizację konsumencką StiWa, specjalizującą się w przeprowadzaniu testów. Jej inspektorzy sprawdzali nie tylko właściwości piorące 11 urządzeń różnych producentów, ale też łatwość ich obsługi, wykonanie, bezpieczeństwo, ekonomiczność i wytrzymałość. W Polsce model z linii Diamond o wyróżnionych parametrach to Samsung WF8804DPA.
Badania przeprowadzone przez StiWa (Stiftung Warentest) udowodniły, że pralka WF8724 firmy Samsung pracuje niezawodnie przez co najmniej 10 lat. W jaki sposób sprawdzano wytrzymałość testowanych urządzeń? Każde z nich pracowało aż 1840 razy, co odpowiada 3,5 praniom tygodniowo przez 10 lat. Model WF8724 przeszedł ten test bez szwanku. Dzięki temu pralka Samsung znalazła się w gronie pięciu najbardziej wytrzymałych. Testy przeprowadzone na różnych tkaninach wykazały, że WF8724 sprawdza się zarówno przy materiałach delikatnych, jak i syntetycznych, a do tego jest bezpieczna. Nawet po dekadzie użytkowania system Aqua Stop skutecznie zabezpiecza przed zalaniem, co jak wykazały badania nie jest niestety standardem we wszystkich pralkach. Niektóre sprzęty okazywały się nieszczelne już po 5 latach.

Po podsumowaniu wyników wszystkich szczegółowych analiz, pralka firmy Samsung otrzymała ocenę "dobrą", co było najwyższym wynikiem wystawionym w teście StiWa.

To nie jedyny sukces pralek Samsung w tym roku. Model WF8702RSS o pojemności 8 kg został wyróżniony przez popularny brytyjski magazyn konsumentów "Which?". Wysoki wynik testów usytuował go w czołówce badanych pralek. "Daje niesamowite efekty, zarówno gdy pierzemy w niej delikatne bawełny, jak i syntetyki" - pisał o tej pralce "Which?". Do grona utytułowanych produktów zalicza się także model WF8800LPV, który hiszpański magazyn konsumentów "Compre Maestra" uznał za najlepszą z testowanych przez siebie pralek. Te laury pokazują, że Samsung produkuje sprzęt AGD na najwyższym światowym poziomie.

W Polsce w ramach linii Diamond dostępne są następujące modele pralek:
- WF8804DPA - WF8502SFV
- WF8702SPH - WF8602NGW
- WF8604SEA - WF8502NGW
- WF8602SFS - WF8502NMW
- WF8602SFV - WF8500NMW

Linia ta charakteryzuje się rewolucyjnymi rozwiązaniami, m.in. grzałką wykonaną z tworzywa ceramicznego oraz "diamentowym" bębnem.

Grzałka jest mniej podatna na osadzanie się kamienia - głównej przyczyny awarii pralek. Pozwala także oszczędzić wydatki na prąd. Grzałki, na których zbiera się osad powodują większe zużycie energii - nawet o 5.8 proc.!

"Diamentowy" bęben (Diamond Drum) to specjalny system wyprofilowanych otworów bębna pralki. W tradycyjnych pralkach dziurki te są znacznie większe (o 43 proc.), co sprawia, że dostają się do nich włókna tkanin, ulegając w ten sposób zniszczeniu: zmechaceniu, sfilcowaniu lub zaciągnięciu. W pralkach Diamond przed tymi niepożądanymi efektami strzeże nie tylko mniejszy rozmiar dziurek, ale także kształt otworu przypominający maleńki diament. Pełna załamań struktura nie pozwala włóknom na przenikanie do otworów, ale także zatrzymuje wodę w tkaninie podczas obrotu bębna, co powoduje skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń.

O szczególnie delikatne rzeczy dba dodatkowo specjalny program do prania wełny, zatwierdzony certyfikatem Woolmark.

Warto podkreślić, że korzystanie ze wszystkich funkcji jest łatwe, ponieważ Samsung wyposażył "diamentowe" pralki w czytelny wyświetlacz oraz pokrętło typu jog.

***

Informacje o firmie Samsung Electronics
Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2008 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 96 miliardów USD. Firma zatrudnia około 164 000 pracowników w 179 oddziałach w 61 krajach i składa się z dwóch głównych działów: Digital Media&Communications i Device Solutions. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT. Więcej informacji ona stronie www.samsung.pl.


Kontakt dla dziennikarzy:

Samsung Electronics Polska
Anna Koziarek:
Tel.: (22) 607 46 56
e-mail:

Agencja PR Partner of Promotion
Agata Kowalczyk: Account Executive
Tel.: (22) 858 74 58 wew. 68, 794 763 067
e-mail: