BIURO PRASOWE

Volkswagen Bank, 08.07.2009

Otwarcie rachunku osobistego w 1 kroku - Volkswagen Bank direct.


Nowy system formularzy Volkswagen Bank direct gwarantuje szybkie i łatwe otwarcie rachunku osobistego przez Internet lub urządzenia mobilne. Od 7 lipca klienci mogą to zrobić wypełniając uproszczony formularz. 1 krok, 1 kolumna. Prościej się nie da!
Od 7 lipca 2009 na stronie www.vwbankdirect.pl użytkownicy mogą wygodnie wypełnić wniosek o otwarcie konta, wniosek o kredyt gotówkowy lub inny formularz, np. zmiany danych klienta lub firmy, ustanowienie pełnomocnictwa do konta. Formularz o otwarcie konta składa się z jednego kroku i został zaprojektowany zgodnie z najlepszymi praktykami użyteczności, czyli zasadami tworzenia przyjaznych dla użytkownika serwisów internetowych.

Długi formularz jest jak kolejka
Z perspektywy klienta banku internetowego długi formularz otwarcia rachunku jest jak stanie w długiej kolejce do okienka. Polacy wybierają banki internetowe, bo chcą ominąć biurokrację, kolejki w oddziale i skrócić do minimum formalności. Mimo to, część instytucji nie traktuje poważnie czasu klienta.
Oto przykład. W formularzach pojawia się zazwyczaj pytanie o numer PESEL, który zawiera m.in. dzień, miesiąc i rok urodzenia. Często, chwilę później, klient ponownie proszony jest o wpisanie daty urodzenia. Tego typu błędy sprawiają, że formularz staje się żmudny i irytujący. Volkswagen Bank direct nie powiela utartych schematów. W trosce o czas klienta Bank ograniczył liczbę pól do wypełnienia w formularzu otwarcia rachunku i znacząco skrócił i uprościł proces.

Ergonomia poparta wiedzą
Dzięki nowym formularzom, konto osobiste w Volkswagen Bank direct otwieramy w 1 kroku. Bank pyta tylko o niezbędne dane. Pola są czytelne i nie wymagają dodatkowych wyjaśnień. Formularz jest dostępny w najpopularniejszych przeglądarkach również w urządzeniach mobilnych z dostępem do Internetu. Zgodnie z zasadami użyteczności wszystkie pola wyrównane są do lewej strony, a cały formularz znajduje się w jednej kolumnie. Przed zapisaniem danych, użytkownik może łatwo wrócić do trybu edycji formularza, aby nanieść ewentualne poprawki. Formularz zostaje wysłany przy pomocy jednego kliknięcia. Pozostałe formalności związane z otwarciem konta realizuje Bank. Jeszcze tylko podpis klienta na przesłanej kurierem umowie i Bank aktywuje konto.

Jak przeprowadzono zmiany
Formularz jest kluczowym momentem w komunikacji z przyszłym klientem, to pierwszy (po poznaniu oferty i strony internetowej) kontakt klienta z Bankiem i jego procesami. Nie powinien więc być zbyt długi, składać się z kilku kroków lub wielu pól, ani, co gorsza, wprawiać użytkownika w zakłopotanie. W oparciu o zgłaszane przez klientów sugestie, analizę porównawczą formularzy stosowanych przez banki internetowe oraz korzystając z najnowszej wiedzy w zakresie użyteczności serwisów internetowych Volkswagen Bank direct zaprojektował najkrótszy, najprostszy i najwygodniejszy formularz otwarcia rachunku bankowego.

Uproszczony do minimum formularz otwarcia konta osobistego w Volkswagen Bank direct został przygotowany we współpracy z firmą Softax (www.softax.pl) i jest dostępny od 7 lipca br. Mając na uwadze istotną rolę formularzy w realizacji usług finansowych przez Internet, Bank będzie konsekwentnie doskonalił procedury, ograniczał formalności i przyspieszał obsługę klienta przy pomocy funkcjonalności serwisu www.vwbankdirect.pl.

***

Informacje o Volkswagen Bank Polska S.A.:

Volkswagen Bank Polska został utworzony na początku 1998 roku. Działalność operacyjną rozpoczął 30 lipca 1998 roku, po otrzymaniu licencji bankowej od Narodowego Banku Polskiego. Kapitał zakładowy banku wynosi 54, 5 mln PLN. Volkswagen Bank Polska wchodzi w skład Volkswagen Financial Services AG oraz Kulczyk Pon Investment B.V. Volkswagen Bank Polska posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansowania pojazdów na rynku europejskim i specjalizuje się w obsłudze Klientów kupujących samochody na kredyt. Klientami banku, są osoby kupujące na kredyt samochody marek Volkswagen, Audi, SEAT lub Škoda. Więcej informacji: www.vwbank.pl.

Informacje o Volkswagen Bank direct:

Volkswagen Bank direct oferuje usługi bankowości bezpośredniej na polskim rynku od kwietnia 2001 roku. Oferta banku dla Klientów indywidualnych i przedsiębiorców obejmuje m.in. rachunki oszczędnościowe i oszczędnościowo-rozliczeniowe, lokaty terminowe, karty płatnicze, kredyty gotówkowe, fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia indywidualne. Kompleksowa obsługa Klientów odbywa się przez Internet i telefon. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii bank gwarantuje Klientom profesjonalną obsługę oraz najwyższy standard bezpieczeństwa wszelkich transakcji. Bank nie ponosi kosztów związanych z zakładaniem i utrzymaniem sieci oddziałów i dzięki temu może zaoferować Klientom wyjątkowo atrakcyjne warunki prowadzenia rachunków.

Od początku działalności Bank przywiązuje dużą wagę do przejrzystej prezentacji oferty i warunków finansowych dla Klientów.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Daniel Woubishet, tel. 22 858 74 58
e-mail:

Volkswagen Bank direct
Ewa Boguszewska, tel. (22) 538 78 71
e-mail: