BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 09.07.2009

Przedpremierowy pokaz gry Dragon Age(tm) Początek


W dniu 2 lipca w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się prezentacja nowego tytułu studia BioWare - Dragon Age: Początek, którego premiera będzie miała miejsce 23 października br.
Nie bez powodu pokaz odbył się w Zamku Królewskim, w odnowionych Arkadach Kubickiego - zarówno miejsce, jak i przywodząca na myśl średniowiecze scenografia, nawiązywały do mrocznego klimatu gry. Prezentację poprowadził gość specjalny ze studia BioWare - Mark Darrah, producent gry Dragon Age: Początek, któremu pomagali współpracownicy: Bruce Venne i Mike Avery. Zaproszeni goście mieli możliwość przekonać się o tym, jak duży wpływ na przebieg rozgrywki mają podejmowane przez gracza decyzje oraz jak zmienia się postrzeganie bohatera przez spotykane przez niego postaci. Nasz kraj odwiedził także Greg Zeschuck, Prezes i Dyrektor Generalny BioWare, którego gościliśmy już w Polsce podczas pierwszego polskiego pokazu gry w styczniu br. Prezentacja prowadzona była na komputerach dostarczonych przez firmę Komputronik.

Dragon Age: Początek to gra z gatunku cRPG, w której gracz wciela się w Szarego Strażnika, jednego z ostatnich wojowników stawiających czoła bezlitosnej Pladze. Zanim bohater wyruszy w epicką podróż, gracz będzie miał możliwość stworzenia od podstaw własnej postaci, decydując o jej umiejętnościach oraz osobowości, jak również określając, jaka jest jej przeszłość.

Nowy tytuł studia BioWare, które zasłynęło dzięki produkcjom takim jak: Baldur's Gate, Star Wars: Knights of the Old Republic, czy Mass Effect, oferuje rozległe uniwersum, pozwalające na ponad 80 godzin zabawy.

Gra w pełnej polskiej wersji językowej wydana zostanie na komputery PC oraz PLAYSTATION(r)3 i Xbox 360(tm) 23 października br.

Więcej informacji na temat Dragon Age: Początek znajduje się pod adresem www.dragonage.pl. Zapraszamy również do odwiedzania oficjalnego serwisu społeczności fanów gier BioWare pod adresem www.bioworld.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: