BIURO PRASOWE

Emerson, 02.07.2009

Emerson Network Power zdobył Geparda Biznesu


Emerson Network Power wyróżniony został spośród przedsiębiorstw województwa mazowieckiego prestiżowym tytułem Geparda Biznesu 2008.
Warszawa, 2 lipca 2009 - W trzeciej edycji konkursu Gepardy Biznesu, firma Emerson Network Power (NYSE: EMR), światowy lider w utrzymaniu systemów istotnych dla działalności firm (Business-Critical ContinuityTM) po raz kolejny potwierdziła swoją silną i ugruntowaną pozycję na polskim rynku - odnotowując ponad 20% wzrost wartości rynkowej, uplasowała się wysoko w prestiżowym gronie laureatów konkursu.

Gepardy Biznesu to konkurs prowadzony przez Klub Gepardów Biznesu, którego celem jest wyłonienie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw we wszystkich województwach Polski. Początkowo Gepardy Biznesu promowały wyłącznie banki spółdzielcze. Od 2006 roku, dzięki możliwości dotarcia do ogólnodostępnych danych finansowych, program eksponuje najprężniejsze i najbardziej ekspansywne firmy, zgodnie ze wzrostem ich wartości rynkowej mierzonej w okresie od 31.03.2006 r. do 31.03.2008 r.

"Tytuł Geparda Biznesu to już trzecie z kolei wyróżnienie po Gazeli Biznesu i Diamentach Forbes, które przyznane zostało naszej spółce za wypracowane wyniki finansowe. Miano Geparda Biznesu traktujemy jako jednoznaczne świadectwo naszego ogromnego potencjału oraz niezmiennie intensywnego i dynamicznego rozwoju" - skomentowała Małgorzata Kasperska, dyrektor zarządzający i członek zarządu Emerson Network Power w Polsce.

***

O Emerson Network Power(tm)
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności. Więcej informacji na stronie: www.liebert.com , www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com .O Emerson(tm)
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune. Więcej informacji: www.Emerson.com


Więcej informacji:

Partner of Promotion
Katarzyna Głowacka

tel.: +48 22 858 74 58 wew. 47