BIURO PRASOWE

Procter & Gamble - Pampers , 03.06.2009

Co mamy powinny wiedzieć o pielęgnacji skóry maluszków


Pieluszki Pampers Active Baby i chusteczki Pampers Baby Fresh to jedyne pieluszki i chusteczki z aloesem, które pomagają pielęgnować i chronić delikatną skórę maluszka


W pierwszych miesiącach życia maluszek nie rozumie jeszcze słów czy obrazów. Świat poznaje głównie za pomocą zmysłu dotyku, poprzez skórę, która jest jeszcze bardzo cienka i delikatna. Dlatego tak ważna dla jego prawidłowego rozwoju jest jej właściwa pielęgnacja. W odpowiedzi na potrzeby maluszków, Pampers stworzył linię produktów Active Baby z balsamem z aloesem. Pieluszki Pampers Active Baby i chusteczki Pampers Baby Fresh to jedyne pieluszki i chusteczki z balsamem z aloesem, które pomagają pielęgnować i chronić delikatną skórę dziecka.

Skóra maluszka jest niezwykle delikatna
Kształtowanie skóry maluszka rozpoczyna się około 12. tygodnia ciąży. Noworodek ma w pełni wykształcone jej trzy warstwy, nie znaczy to jednak, że jego skóra jest podobna do skóry dorosłego człowieka - mówi dermatolog dziecięcy dr Lidia Ruszkowska, ekspert Instytutu Pampers. Skóra maleństwa w pierwszych latach życia może być nawet dwukrotnie cieńsza od skóry dorosłego człowieka. Pełną dojrzałość uzyskuje dopiero ok. 3-4 roku życia. To nawet widać: maleństwo ma inny koloryt skóry, prześwitują przez nią naczynia krwionośne skóry właściwej - dodaje ekspert Instytutu Pampers.

Jednak to właśnie na tym wczesnym etapie życia skóra pełni znacznie ważniejszą rolę niż kiedykolwiek później. Prócz podstawowych funkcji, takich jak izolowanie, regulowanie temperatury ciała, odgrywa istotną rolę w poznawaniu i rozumieniu świata przez dziecko, ponieważ dotyk jest dla noworodka jednym z kluczowych zmysłów. Dzięki delikatnemu dotykowi maluszek uspokaja się, może poczuć się bezpieczny, a także uczy się, bo poprzez nerwy skórne jego mózg jest informowany np. o kształtach i fakturach dotykanego przedmiotu. Z tych powodów odpowiednia pielęgnacja skóry maluszka pomaga wspierać jego prawidłowy rozwój.

Aloes - magiczny składnik pielęgnacyjny skóry maluszka
Aloes jest jedną z substancji od dawna wykorzystywanych do pielęgnacji delikatnej skóry, dlatego jest idealnym dodatkiem do produktów dziecięcych - wyjaśnia dr Lidia Ruszkowska. Rozumiejąc potrzeby delikatnej skóry maluszka, Pampes wprowadził ulepszone pieluszki oraz chusteczki z linii Pampers Active Baby. Pomagają one jeszcze lepiej troszczyć się o delikatną skórę maleństwa, dzięki zwiększonej ilości balsamu z aloesem. Aloes jest znany ze swoich właściwości łagodzących i pielęgnacyjnych. Wyciąg z aloesu zawiera ok. 40 substancji leczniczych! Ma działanie m.in. łagodzące stany zapalne skóry czy przyspieszające gojenie. Wykorzystanie w pieluszkach lub chusteczkach pielęgnacyjnych balsamu z aloesem sprawia, że są one bardziej bezpieczne w stosowaniu i dodatkowo pomagają zapobiegać podrażnieniom wrażliwej skóry maluchów - mówi dr Lidia Ruszkowska.

Szczególnie wrażliwymi miejscami na skórze malucha są okolice zgięć stawowych czyli pachy, pachwiny i szyja, a także okolica pupy - dodaje ekspert Instytutu Pampers. Skóra w okolicy pupy jest podwójnie narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych ze względu na kontakt z siusiu i kupką, co może prowadzić do powstawania podrażnień. Dzięki dodatkowej ilości balsamu z aloesem pieluszki Pampers Active Baby pomagają chronić skórę maluszków nawet do 12 godzin - czy to podczas zabawy w ciągu dnia, czy podczas snu!

Wszystkie zalety pieluszki Pampers Active Baby przedstawione zostały na poniższym rysunku:Chusteczki pielęgnacyjne Pampers Baby Fresh, dopełniające linię Pampers Active Baby, wspierają codzienną pielęgnację skóry dziecka. Wzbogacone balsamem z aloesem, pomagają troszczyć się o odpowiednie oczyszczenie i ochronę delikatnej skóry maluszka oraz przywracać jej naturalne pH. A dzięki temu, że mają wyjątkowo mięsistą strukturę, docierają do najdrobniejszych fałdek i zakamarków skóry.

Zarówno pieluszki Pampers Active Baby, jak i chusteczki Pampers Baby Fresh otrzymały rekomendację Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Naskórek niemowlaka jest cieńszy niż naskórek osoby dorosłej, jego budowa jest inna. U malucha komórki najbardziej zewnętrznej warstwy skóry leżą luźniej i mają większe przestrzenie międzykomórkowe - mówi ekspert Instytutu Pampers. Z tego powodu skóra maluszka jest bardziej przepuszczalna dla różnych substancji, zarówno wody, jak i leków stosowanych zewnętrznie czy środków pielęgnacyjnych. Właśnie z tego powodu tak istotne jest, aby preparaty pielęgnacyjne stosowane u małych dzieci nie zawierały dużych ilości środków konserwujących czy substancji drażniących, a pomagały pielęgnować i chronić delikatną skórę dziecka - tak, jak pieluszki Pampers Active Baby i chusteczki Pampers Baby Fresh z balsamem z aloesem.

Wiedząc jak ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka jest właściwa pielęgnacja skóry, produkty z linii Pampers Active Baby z balsamem z aloesem pomagają mamom troszczyć się o prawidłowy rozwój maluszków.

Maksymalna sugerowana cena detaliczna pieluszek Pampers Active Baby: 52,49 zł za największe paczki w poszczególnych rozmiarach, tzw. Jumbo Pack.

Pieluszki Pampers Active Baby dostępne są w rozmiarach:

 waga maluszka
midi 4-9 kg
maxi 7-18 kg
maxi plus 9-20 kg
junior 11-25 kg
extra large 16+ kg


Maksymalna sugerowana cena detaliczna chusteczek Pampers Baby Fresh: 8,49 zł za pojedyncze opakowanie (72 sztuki).

* * *


Dr Lidia Ruszkowska - ekspert Instytutu Pampers, pediatra i dermatolog z 30-letnim doświadczeniem; pracuje w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Dermatologii Dziecięcej.

***

Kontakt prasowy:

Partner of Promotion
Agnieszka Jędrzejczyk – Wojciechowska
tel: 22 858 74 58 wew. 56