BIURO PRASOWE

PARP, 22.12.2008

Przyszli e-biznesmeni


W wypełnionej sali w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, ponad 150 młodych osób zajmujących się działalnością internetową miało okazję wymienić się doświadczeniami i porozmawiać na temat możliwości wynikających z prowadzenia e-biznesu. Spotkanie z cyklu Aula Polska współorganizowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Aula Polska to otwarte i cykliczne spotkania nastawione na transfer wiedzy i doświadczeń pomiędzy ich uczestnikami. Tym razem w Warszawie, 18 grudnia, młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób założyć firmę świadczącą usługi drogą elektroniczną oraz na jaką pomoc można liczyć. Jacek Bukowicki z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości opowiedział o programach wsparcia e-usług zgodnie z programami 8.1 i 8.2, natomiast Leszek Czech zaprezentował zalety nowego portalu "Wspieramy e-biznes" - www.web.gov.pl. Na temat sztuki wystąpień i prezentacji przedsięwzięć e-biznesowych opowiadał szkoleniowiec Jan Rychter.

Słuchacze mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat finansowania start-up'ów m.in. przez fundusze Seed Capital. Mieli również okazję poznać zasady współpracy z Inkubatorami Przedsiębiorczości. Młodych przedsiębiorców szczególnie interesowało, kto może liczyć na dofinansowanie oraz jakich błędów nie popełnić przy składaniu wniosków ubiegając się o dotacje w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości kieruje swoje działania edukacyjne do przedsiębiorców w związku z wdrażanym Programem Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Małe i średnie firm mogą ubiegać się o dotacje na projekty związane ze świadczeniem e-usług. Do rozdysponowania jest aż 846 mln euro do 2013 roku. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać na początku stycznia do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości poprzez Regionalne Instytucje Finansujące.

Specjalnie dla osób zainteresowanych tematem dofinansowania własnego e-biznesu powstał portal www.web.gov.pl. Użytkownicy znajdą tam definicje, formalne kryteria, które pozwalają skorzystać z dofinansowania oraz szczegóły, jakie warunki musi spełniać projekt, który chce otrzymać dotację z funduszy UE.

***

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest agencją rządową podlegającą Ministrowi właściwemu ds. gospodarki. Zadaniem Agencji jest zarządzanie funduszami pochodzącymi z budżetu państwa i Unii Europejskiej, przeznaczonymi na wspieranie przedsiębiorczości i rozwój zasobów ludzkich, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw.

Fundusze unijne, którymi PARP dysponuje w okresie 2007-2013, są przeznaczone na unowocześnianie technologii stosowanych w przedsiębiorstwach, wspieranie tworzenia związków kooperacyjnych i klastrów małych i średnich firm, inicjowanie działalności innowacyjnej, stymulowanie działalności badawczo-rozwojowej i rozwój przedsiębiorstw. PARP pomagając tworzyć przyjazne środowisko dla funkcjonowania biznesu, współpracuje z instytucjami otoczenia biznesu, organizacjami przedsiębiorców, urzędami i jednostkami samorządu terytorialnego.


Więcej informacji udziela:

Monika Karwat-Bury
Rzecznik prasowy
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
tel. 022/ 432 71 44
e-mail:


Źródłem informacji jest: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości