BIURO PRASOWE

Xerox, 14.10.2008

Xerox zwiększa efektywność pracy w erze przeciążenia informacyjnego


Warszawa, 14 października 2008 - Wszystkie przedsiębiorstwa, bez względu na wielkość, odczuwają skutki przeciążenia informacyjnego. Codziennie biura zalewane są stosami papierowych i elektronicznych dokumentów, e-mailami i innymi danymi. Dla małych i średnich przedsiębiorstw uporządkowanie napływających informacji może być czasochłonne i kosztowne. Wprowadzenie DocuShare Express - oprogramowania do zarządzania danymi dla segmentu MŚP stworzone przez firmę Xerox, umożliwi łatwe kontrolowanie przepływu ważnych dokumentów.
DocuShare Express jest elektronicznym repozytorium, które umożliwia łatwe archiwizowanie, odzyskiwanie i współdzielenie danych. Oparty na sieciowych folderach program może gromadzić treści z dokumentów cyfrowych i tradycyjnych takich jak: skany, pliki tekstowe, arkusze kalkulacyjne, czy e-maile, blogi i internetowe encyklopedie. DocuShare Express jest bardzo łatwy w instalacji i obsłudze, dzięki czemu mogą z niego korzystać użytkownicy nie posiadający specjalistycznej wiedzy.

"Mniejsze przedsiębiorstwa mogą mieć duże problemy z uniknięciem przeciążenia informacyjnego", mówi Davis Smith, vice president DocuShare Business Unit, Xerox. "DocuShare Express w aspekcie efektywnego zarządzania danymi stawia na równi małe i średnie firmy z wielkimi korporacjami."

Kontrolowanie przepływu informacji może być kłopotliwe w mniejszych przedsiębiorstwach, gdzie nakłady na administrację są ograniczone. Przykładowo, w klinice lekarskiej wszystkie regulacje, procedury a także podręczniki muszą być często aktualizowane i prawidłowo posegregowane. Wydrukowanie, przechowywanie i utrzymanie tradycyjnego archiwum jest dość kosztowne, a DocuShare Express pozwala pracownikom na szybszy dostęp do danych i ich uzupełnianie.

DocuShare Express daje także możliwość wgrywania dokumentów do konkretnych katalogów programu z wykorzystaniem specjalnych okładek archiwizacyjnych. Aplikację można też łatwo rozbudować do wersji DocuShare CPX, która obsługuje bardziej rozbudowane funkcje zarządzania dokumentami.

EIP dostarcza dodatkowe możliwości dla DocuShare

Xerox dodał także zaawansowane funkcje skanowania do wszystkich wersji DocuShare poprzez wtyczkę Extensible Interface Platform (EIP). Dzięki wybraniu opcji na wyświetlaczu dotykowym urządzenia wielofunkcyjnego z rozszerzeniem EIP, użytkownicy mogą skanować dokumenty bezpośrednio do folderów DocuShare.

Wtyczka EIP powoduje zwiększenie efektywności pracy. Oprócz tego jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska, dzięki możliwości podglądu, wyszukiwania i współdzielenia dokumentów bez potrzeby ich kopiowania i rozsyłania.

Cena i dostępność

DocuShare Express będzie dostępny w Polsce od listopada 2008 w cenie 2 000$ za wersję z licencją na 10 stanowisk i 10 stanowisk z dostępem do danych w trybie tylko do odczytu. DocuShare Express będzie dostępny na całym świecie u Autoryzowanych Partnerów Handlowych firmy Xerox.

Wtyczka EIP jest dostępna za darmo dla programów DocuShare Express, DocuShare i DocuShare CPX w wersji 6.0 i wyższej. Wtyczkę można pobierać od września ze strony http://www.docushare.com

***

Informacje o firmie Xerox Polska

Więcej informacji o firmie Xerox na stronie: http://www.xerox.com Komentarze oraz perspektywy dla przemysłu poligraficznego mogą Państwo znaleźć na stronie http://www.xerox.com/blogs lub http://www.xerox.com/podcasts.

Xerox(r), Xerox oraz element graficzny w kształcie kuli są własnością Xerox Corporation i mogą być zastrzeżone.

Kontakt dla mediów:

Marta Kwapisz,
Partner of Promotion,
22 858 74 58 #42,