BIURO PRASOWE

Xerox, 06.11.2008

Nowa drukarka firmy Xerox oferuje firmom wysokiej jakości kolorowe wydruki za niską cenę


Warszawa, 6 listopada 2008 r. - Xerox Polska wprowadził do swojej oferty, niedrogą drukarkę laserową A4 - Xerox Phaser 6280. Urządzenie jest przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą drukować wysokiej jakości kolorowe dokumenty.
Nowe urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które często drukują materiały marketingowe i promocyjne. Udowodniono, że kolorowe wydruki zwiększają poziom uwagi i zapamiętywania u czytającego o 82%1. Dodatkowo, wykorzystanie koloru w broszurach reklamowych i materiałach komunikacji marketingowej pozwala na zwiększenie sprzedaży do 80%2.

Xerox Phaser 6280 dostępny jest w cenie od 1799 zł brutto. Urządzenie pracuje z prędkością do 25 stron A4 na minutę w kolorze i do 30 stron A4 na minutę w czerni. W standardzie posiada kartę sieciową Ethernet. Drukarka gwarantuje wyjątkowo wysoką jakość obrazu w rozdzielczości 600 x 600 x 4 dpi, w kolorach zgodnych ze skalą Pantone. Phaser 6280 obsługuje język druku Adobe Postscript 3.

Wydajny toner Emulsion Aggregation High-Grade stworzony przez firmę Xerox gwarantuje mniejsze zużycie tonera oraz wyższą jakość druku, niż w przypadku tradycyjnych tonerów. Wbudowane w standardzie 256 MB pamięci i 400 MHz procesor pozwalają drukarce Xerox Phaser 6280 z łatwością drukować skomplikowane dokumenty. Miesięczna wydajność urządzenia wynosi 70 000 stron, a pierwsza strona jest drukowana po 10 sekundach.

"Xerox kontynuuje walkę z mitem, że wysokiej jakości kolorowe wydruki są luksusem zarezerwowanym tylko dla dużych przedsiębiorstw", mówi Roy Harding, vice president of Xerox Office Group for Developing Markets Operations. "Phaser 6280 został zaprojektowany z myślą o przedsiębiorstwach, które chcą odnosić korzyści z udowodnionego już wpływu kolorowych wydruków na każdy aspekt działalności firmy. Przewaga jaką daje druk w kolorze nie jest już tylko domeną wielkich korporacji."

Xerox Phaser 6280 pozwala przyśpieszyć pracę w biurze związaną z drukiem prezentacji PowerPoint, rozbudowanych dokumentów zawierających grafikę i wykresy. Dzięki automatycznemu drukowaniu dwustronnemu (wersja DN) możliwe jest znaczne ograniczenie zużycia papieru w biurze. Urządzenie wykorzystuje oprogramowanie Printing Scout, które informuje użytkowników o problemach z drukarką wyświetlając komunikat na ekranach ich komputerów. Dodatkowo na przednim panelu urządzenia znajduje się wyświetlacz, który wskazuje aktualny poziom zużycia tonera.

Drukarka w standardzie posiada dwa podajniki papieru na 400 arkuszy. Phaser 6280 umożliwia drukowanie na wielu rodzajach różnych rozmiarów mediów.
Z opcjonalnymi tonerami o zwiększonej pojemności, wystarczającymi na zadrukowanie do 7000 stron w czerni lub 5900 stron w kolorze, Xerox Phaser 6280 oferuje niższy koszt druku za stronę dla użytkowników, którzy drukują duże ilości dokumentów.

Nowa drukarka jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Microsoft Windows Vista, Mac OS (w wersji 10 lub wyższej) i wieloma wersjami systemu Linux. Drukarka jest zgodna ze standardem Energy Star.

Xerox Phaser 6280 jest dostępny w Polsce u Autoryzowanych Partnerów firmy Xerox.

1) Źródło: White, Jan V., Color for Impact, Strathmoor Press, Kwiecień, 1997
2) Źródło: Green, Ronald E., "The Persuasive Properties of Color," Marketing Communications, i "Grasp Facts Fast with Color Copying," Modern Office Procedures

***

Informacje o firmie Xerox Polska

Więcej informacji o firmie Xerox na stronie: http://www.xerox.com Komentarze oraz perspektywy dla przemysłu poligraficznego mogą Państwo znaleźć na stronie http://www.xerox.com/blogs lub http://www.xerox.com/podcasts.

Xerox(r), Xerox oraz element graficzny w kształcie kuli są własnością Xerox Corporation i mogą być zastrzeżone.

Kontakt dla mediów:

Marta Kwapisz,
Partner of Promotion,
22 858 74 58 #42,