BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 30.10.2008

Command & Conquer(tm) Red Alert 3(tm) - premiera już jutro


Poprowadź jedną z trzech frakcji w najbardziej oczekiwanej grze strategicznej tego roku. Walcz na lądzie, na morzu i w powietrzu!
Już jutro odbędzie się polska premiera niecierpliwie oczekiwanej przez graczy produkcji, zatytułowanej Command & Conquer Red Alert 3. Tego dnia do sklepów trafi gra w wersji PC. Debiut edycji na konsolę Xbox 360(tm) został zaplanowany na 14 listopada.

Command & Conquer Red Alert 3 zgodnie z tradycją łączy pierwszorzędną strategiczną mechanikę z efektownymi scenkami przerywnikowymi. Występuje w nich plejada gwiazd, m.in.: Gemma Atkinson, Gina Carano, Randy Couture, Tim Curry, Kelly Hu, Jenny McCarthy, Jonathan Pryce, Autumn Reeser, J.K. Simmons, Peter Stormare oraz George Takei.

Scenariusz gry, podobnie jak w przypadku innych części serii Command & Conquer Red Alert, nawiązuje do podróżowania w czasie i zmieniania biegu historii. Dwóch sowieckich generałów w obliczu całkowitej klęski przeniesie się w przeszłość i stworzy prawdziwą potęgę spod znaku czerwonego sztandaru. Jednakże ich historyczne manipulacje spowodują, że powstanie na świecie trzecia siła obok Związku Radzieckiego i Aliantów. Będzie to Cesarstwo Wschodzącego Słońca, dysponujące wysoko rozwiniętą technologią. Gracze otrzymają więc możliwość poprowadzenia do boju trzech różnych frakcji, dysponujących specyficznymi jednostkami militarnymi i budynkami. Każda kampania będzie unikatowa i przeznaczona do zabawy w kooperacji - zarówno z innym graczem poprzez Internet, jak i jednym z dziewięciu rozmaitych dowódców sterowanych przez komputer. Nie zabraknie też typowego trybu wieloosobowego, przeznaczonego maksymalnie dla sześciu graczy.

Do każdego egzemplarza Command & Conquer Red Alert 3 dołączony jest specjalny plakat, prezentujący wszystkie aktorki występujące w grze. Dodatkowo, dla fanów Warhammer(r) Online: Age of Reckoning(tm) zostanie dołączony prezent w postaci unikatowego przedmiotu, nazwanego Kossar's Helm, czyli sowieckie nakrycie głowy, pozwalające postaci bohatera na transformację w niedźwiedzia. W sieciach MediaMarkt i Saturn będzie dostępna również kolekcjonerska wersja gry, czyli Command & Conquer Red Alert 3 Edycja Rewolucyjna. Znajdzie się w niej bonusowa płyta DVD zawierająca ponad godzinę ekskluzywnych materiałów, w tym wywiadów i materiałów wideo ukazujących kulisy pracy na planie filmowym. W skład Edycji Rewolucyjnej wchodzą również dodatki, takie jak: bonusowe mapy do trybu wieloosobowego, wskazówki strategiczne od twórców gry, oficjalna ścieżka dźwiękowa i ekskluzywny klucz do wersji beta kolejnej gry z serii Command & Conquer.

Więcej informacji na temat gry Command & Conquer Red Alert 3 znajduje się na oficjalnej stronie www.polska.ea.com/ra3 oraz pod adresem www.ea.pl.

Gra jest dostępna między innymi w systemie dystrybucji elektronicznej www.eastore.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: