BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 31.10.2008

Demo Mirror's Edge(tm) do pobrania już od dziś!


Jeszcze przed premierą posiadacze konsol zagrają w wersję demonstracyjną innowacyjnej gry ze studia DICE.
Gra Mirror's Edge zrewolucjonizuje gatunek przygodowych gier akcji. Ten nowatorski projekt, za który odpowiedzialni są twórcy kultowej serii Battlefield(tm), trafi na sklepowe półki już 14 listopada w wersji na konsole PLAYSTATION(r)3 i Xbox 360(tm). Tytuł na komputery PC w pełnej, polskiej wersji językowej (audio) ukaże się na początku przyszłego roku. Specjalnie dla wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać premiery gry, została przygotowana wersja demonstracyjna.

Demo jest dostępne od dziś na PLAYSTATION(r)Network i od jutra na Xbox LIVE(tm). Wprowadza ono w świat gry za pośrednictwem trybu treningowego, aczkolwiek dostępny jest także fragment właściwej fabularnej zabawy dla pojedynczego gracza.

Mirror's Edge pozwoli na wcielenie się w rolę bohaterki imieniem Faith, która działa w mieście, gdzie obywatele są nieustannie inwigilowani przez władze. Faith przypada rola kurierki, przenoszącej niezwykle ważne informacje, które nie mogą wpaść w ręce rządzących. W działaniu niezbędne okazują się jej szczególne umiejętności: bohaterka niezwykle sprawnie skacze po dachach budynków, szybko biega i walczy wręcz. Na drodze Faith nie zabraknie też łamigłówek i niebezpieczeństw, czających się w miejskiej dżungli. Wszystko jest ukazane z perspektywy pierwszej osoby przy zastosowaniu wyjątkowej technologii graficznej, dającej wrażenie faktycznego uczestnictwa w wirtualnych wydarzeniach.

Więcej informacji na temat gry Mirror's Edge znajduje się na oficjalnej stronie www.mirrorsedge.pl oraz pod adresem www.ea.pl.

Gra będzie dostępna między innymi w systemie elektronicznej dystrybucji www.eastore.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: