BIURO PRASOWE

Logitech, 30.10.2008

Logitech przejmuje SighSpeed


Logitech International (SIX: LOGN) (Nasdaq: LOGI) w dniu wczorajszym ogłosił przejęcie firmy SightSpeed Inc. z Berkeley w Kalifornii - transakcja opiewa na 30 miliony USD w gotówce. SightSpeed jest uznanym dostawcą wysokiej jakości rozwiązań dedykowanych internetowej komunikacji wideo. Kwestie formalne związane z transakcją powinny zostać zakończone na początku listopada.
Przejęcie firmy SightSpeed zapewni Logitech szerszy dostęp do technologii umożliwiających wideorozmowy, a zespół specjalistów SightSpeed skoncentruje się nad rozwojem kolejnych rozwiązań związanych z internetową komunikacją wideo.

Założona w 2001 SightSpeed zatrudnia 25 pracowników. Aplikacje SightSpeed są zgodne ze standardem SIP (Session Initiation Protocol).

Wpływ na wyniki finansowe w bieżącym roku finansowym
Przejęcie Ultimata SightSpeed Inc. nie powinno mieć znaczącego wpływu na wyniki finansowe Logitech w tym roku fiskalnym.

***

Logitech - informacje
Logitech jest światowym liderem w dziedzinie produktów służących cyfrowej rozrywce.
Od urządzeń komputerowych, przez domową rozrywkę, po platformy komunikacyjne, Logitech oferuje sprzęt i oprogramowanie umożliwiające nawigację w świecie cyfrowej rozrywki - muzyki, wideo, gier, mediów społeczościowych czy komunikacji przez Internet. Tworzone przez Logitech rozwiązania pozwalają również w pełni korzystać z nawigacji cyfrowej, zarządzać bezpieczeństwem oraz sterować domowymi urządzeniami. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych na Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Kontakt dla mediów:
Krzysztof Machnicki, Logitech: +48(22)8448278
()

Tomasz Cichocki, Partner of Promotion: +48(22)8587458#51
()