BIURO PRASOWE

Motorola, 24.10.2008

AURA - telefon czy dzieło sztuki?


Pierwszy okrągły wyświetlacz w świecie telefonów komórkowych, perfekcyjne wykończenie i ponadczasowa elegancja - AURA to telefon, obok którego nie można przejść obojętnie.
Warszawa, 24 października 2008 - Motorola (NYSE: MOT) zaprezentowała wyjątkowy telefon - AURĘ(tm). Jej niezwykły wygląd, zainspirowany luksusowymi zegarkami oraz pracami artystów i mistrzów najwyższej klasy rzemiosła, łamie konwencję w projektowaniu telefonów komórkowych. Motorola kolejny raz potwierdza swoją pozycję lidera w dziedzinie wzornictwa. Klasyczne kształty zostały dodatkowo wzbogacone wyjątkowym okrągłym wyświetlaczem - po raz pierwszy na świecie zastosowanym w telefonie komórkowym. W Aurze zaawansowana technologia łączy się z precyzyjnym wykończeniem, co czyni ją wymarzonym przedmiotem dla osób z wyrafinowanym gustem.

Projektanci inspirację do stworzenia AURY odnaleźli w kulturach Dalekiego Wschodu - stąd nawiązania do kół i fal dominujących w sztuce Zen. Z kolei zaawansowane technologicznie rozwiązania są równie precyzyjne jak te stosowane w silnikach wyścigowych oraz wysokiej jakości laserowym druku. Techniczną precyzję i doskonałość gwarantuje szwajcarski mechanizm składający się z ponad 200 dopasowanych elementów, które sprawiają, że telefon otwiera się idealnie gładko. Sam wyświetlacz jest również najwyższym osiągnięciem myśli technicznej. Nie jest on, jak w tradycyjnych telefonach: prostokątny, ale - po raz pierwszy na świecie - idealnie okrągły. Jego podstawowym parametrem jest ilość pikseli mieszczących się wzdłuż jego średnicy, a jest ich aż 480. To daje niespotykaną dotychczas rozdzielczość obrazu porównywalną do jakości fotograficznego wydruku: gęstość pikseli osiąga wartość 300 dpi (punktów na cal) - wielkość znaną do tej pory ze świata laserowych drukarek. Jakość 16 milionów kolorów dodatkowo potęguje zapierający dech w piersiach efekt.
Wyświetlacz osłonięty soczewką wykonaną z 62-karatowego szafirowego szkła - jednego z najbardziej odpornych na zarysowanie materiałów - czyni z AURY esencję elegancji nawiązująca do najbardziej luksusowego zegarka.

- AURA jest owocem naszej inspiracji nowoczesnym wzornictwem oraz pracami artystów. To wyjątkowy telefon przeznaczony dla koneserów sztuki i miłośników pięknych przedmiotów. Wystarczy poczuć ją w dłoni, aby doświadczyć prawdziwego luksusu albo po prostu użyć, by zauważyć jej niespotykaną jakość - mówi Jim Wicks, corporate vice president and director of Consumer Experience Design, Mobile Devices, Motorola.

Wystarczy musnąć powierzchnię telefonu, aby wyczuć teksturę oraz wyrzeźbione chemicznie wzory w obudowie z nierdzewnej stali. Takie zdobienie to efekt procesu, który trwa aż dwa tygodnie. W tym czasie powierzchnia ze stali nierdzewnej jest frezowana, polerowana mechanicznie i ręcznie, chemicznie trawiona oraz pokrywana warstwą PVD. W efekcie tych zabiegów powstaje perfekcyjnie wykończony telefon,
który z łatwością oprze się próbie czasu.

Wystarczy odwrócić telefon, aby przez specjalną szybkę poznać jego mechaniczne serce. To wytwór szwajcarskich inżynierów specjalizujących się na co dzień w projektowaniu najwyższej klasy luksusowych, mechanicznych zegarków. Koła zębate wykonane z utwardzanej stali Rockwell 50-55 i osadzone na 130 precyzyjnych łożyskach kulkowych tworzą niezwykle sprawny mechanizm, który ułatwia otwieranie telefonu. Korzystanie z niego sprawia wrażenie otwierania drzwi luksusowego samochodu. Specjalnie zaprojektowany mechanizm obrotowy składa się z ponad 200 osobnych części, a koła zębate chronione są taką samą powłoką, jak silniki samochodów wyścigowych. Model ten gwarantuje również doskonałą jakość dźwięku rozmowy, dzięki autorskiej technologii Motoroli - CrystalTalk(tm). Z kolei Stereo Bluetooth(r) zapewnia wygodę, dzięki możliwości połączenia telefonu z bezprzewodowymi akcesoriami.

Podstawowe MOTOcechy:
 • Pierwszy na świecie okrągły wyświetlacz o rozdzielczość 300dpi, 16 mln kolorów i średnicy 1,55"
 • Wyświetlacz chroniony jest soczewką z 62-karatowego szafirowego szkła (jednego z najbardziej odpornych na zarysowanie materiałów),
 • obudowa wykonana ze stali nierdzewnej, chemicznie trawiona, rzeźbiona i polerowana,
 • szwajcarskie łożyska pozwalają na precyzyjne otwieranie telefonu,
 • towarzyszący otwieraniu telefonu efekt przypomina otwieranie drzwi luksusowego samochodu; gwarancja 100 000 otwarć,
 • koła zębate pokryte są wolframem, podobnie jak elementy silników w samochodach wyścigowych,
 • telefon pokryty jest warstwą PVD nadającą mu lustrzane lśnienie,
 • aluminiowane klawisze są indywidualnie formowane i anodyzowane,
 • technologia CrystalTalk(tm) zapewnia doskonałą jakość rozmowy,
 • technologia Bluetooth Stereo zapewnia bezprzewodową łączność,
 • czas rozmowy - powyżej 7 godzin, czas czuwania - do 400 godzin
 • wymiary - 47,6 x 97 x 18,5 mm, waga - 141 gramów.


Dostępność
AURA będzie dostępna pod koniec 2008 roku. Więcej informacji na stronach: www.motorola.com/AURA i www.motorola.com/mediacenter.

***

Kontakty dla mediów:
Małgorzata Matusiewicz
Motorola
+48 22 606 04 50


Agnieszka Józefowicz
+48 22 858 74 58 wew. 49


MOTOROLA i stylizowane logo M są zarejestrowane w amerykańskim Urzędzie Patentowym i Znaków Towarowych. Znak towarowy Bluetooth należy do jego właścicieli i jest wykorzystywany przez firmę Motorola na podstawie udzielonej licencji. Android, Google, Google Maps, Google Latitude, Google Mail, YouTube, iGoogle, Android Market i Google Talk są znakami towarowymi Google inc. Wszystkie inne nazwy produktów i usług należą do ich odpowiednich właścicieli. © 2009 Motorola, Inc.