BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 24.10.2008

Muzyka słynnego kompozytora Steve'a Jablonsky'ego w grze The Sims 3(tm)


Grając w trzecią część kultowego cyklu The Sims będzie można usłyszeć kompozycje przygotowane przez twórcę ścieżek dźwiękowych wielu hollywoodzkich przebojów.
Nadchodząca trzecia odsłona bestsellerowego cyklu The Sims poszczyci się nie tylko oprawą graficzną nowej generacji, ale i równie wysokim poziomem efektów dźwiękowych, a także podkładów muzycznych. Nie może być inaczej, skoro kompozytorem motywu przewodniego gry jest Steve Jablonsky. Na jego koncie znajdują się ścieżki dźwiękowe wielu znanych hollywoodzkich produkcji - m.in. do filmu "Transformers". Jablonsky jest również autorem muzyki zawartej w grze Command & Conquer 3: Wojny o tyberium(tm).

- Bardzo cieszy nas kierunek, który obraliśmy przy tworzeniu muzyki dla The Sims 3. Chcieliśmy wyraźnie zaakcentować otwartość świata gry jako kluczową innowację, a Steve znakomicie podkreślił to dźwiękowo - powiedział Ben Bell, producent wykonawczy The Sims 3.

Kunszt Jablonsky'ego będzie można podziwiać nie tylko słuchając tematu przewodniego. Skomponował on również motywy muzyczne, ubarwiające najistotniejsze elementy gry. Dotyczy to m.in. opcji tworzenia własnego Sima, budowania i urządzania domu oraz odwiedzania miejsc takich jak: plaża, siłownia i domy przyjaciół. Muzyka będzie się dostosowywać do aktualnej sytuacji, obserwowanej przez gracza na ekranie. Ponadto, pojawi się opcja wprowadzania do zabawy własnych piosenek i ustawiania odgłosów, wydawanych przez Simy.

- To niesamowite, że mogę współtworzyć tak wielkie przedsięwzięcie jak The Sims 3, gdzie muzyka w znaczący sposób wpływa na wrażenia z gry - powiedział Steve Jablonsky. - Jest dla mnie wielkim zaszczytem pracować nad jedną z najbardziej oczekiwanych gier na świecie, która należy do najlepiej sprzedającej się marki na komputery PC w historii.

W The Sims 3 gracz pokieruje losami wyjątkowych postaci w otwartym, tętniącym życiem świecie! Gra inspiruje niezliczonymi możliwościami zabawy i na każdym kroku zaskakuje zupełnie niespodziewanymi sytuacjami. Simy mogą chodzić po ulicach, odwiedzać domy sąsiadów i zwiedzać całą okolicę. Mogą przechadzać się z przyjaciółmi po centrum miasta, zawierać nowe znajomości w parku lub przypadkowo spotykać znajomych na rogu ulicy. Kto wie, co się stanie, jeśli znajdą się we właściwym miejscu o właściwej porze?!

Premiera gry The Sims 3 będzie miała miejsce na początku przyszłego roku. Gra wyjdzie w polskiej wersji językowej na PC DVD. Więcej informacji na temat gry The Sims 3, znajduje się na oficjalnej stronie www.thesims3.com oraz pod adresem www.ea.pl. Gra będzie dostępna między innymi w systemie dystrybucji elektronicznej www.eastore.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: