BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 24.10.2008

Jacek Gmoch poleca grę FIFA Manager 09


Znany przez wszystkich piłkarz i trener, współpracownik Kazimierza Górskiego w latach największych sukcesów polskiej piłki nożnej, twórca banku informacji piłkarskiej, selekcjoner reprezentacji Polski w latach 1976-1978 oraz trener i manager klubów w USA, Norwegii, Grecji - Jacek Gmoch - poleca grę FIFA Manager 09. Najnowsza odsłona gry to ulepszona sztuczna inteligencja i możliwość pełnej kontroli kamery w trybie meczowym 3D.
Współpraca Jacka Gmocha z Electronic Arts będzie obejmowała działania promocyjne, reklamowe i public relations związane z najnowszą odsłoną piłkarskiej gry strategicznej. Twarz Jacka Gmocha zobaczymy na naklejce znajdującej się na okładce gry, jego postać - w sklepach w postaci materiałów POS, a głos usłyszymy w spocie radiowym. Ponadto, Jacek Gmoch pojawi się na najważniejszych imprezach promocyjnych gry FIFA Manager 09.

- Cieszymy się, że tak znana osobowość polskiej piłki, jaką jest Jacek Gmoch, zechciała współpracować z nami przy promocji ważnego dla nas tytułu. To duże uznanie dla studia, które oddaje w ręce graczy profesjonalny i ulepszony produkt. Pan Jacek Gmoch jest niezwykłym taktykiem piłkarskim i jedną z najbardziej lubianych i najbarwniejszych postaci świata sportowego - mówi Krzysztof Zych, Marketing Manager Electronic Arts.

Gry FIFA Manager powinien spróbować każdy, kto pragnie poznać tajniki pracy managera piłkarskiego. Mnie też zainteresowała, ponieważ pokazuje, jak każdy aspekt pracy z piłkarzami wpływa na ich wyniki. Dla unaocznienia tego, opowiem anegdotę, przykład z mojej młodości: mój debiut w trzeciej lidze, pierwszy ważny mecz. Moja mama przejęta, serwuje mi pyszny obiad, okraszony kapustą. Ja zjadam z wdzięcznością. Potem - już podczas meczu - nie mogę biegać, mam nogi jak z ołowiu, kiepski ze mnie napastnik, prawie zostaję wygwizdany. Pełna kompromitacja. Wszystko przez niewłaściwy posiłek. Teraz wiem, jaka powinna być prawidłowa dieta zawodnika, żeby wykorzystał pełnię sił na boisku. Wiem też, jak należy ją ustawiać indywidualnie dla każdego zawodnika. A to tylko mały wycinek wielu skomplikowanych działań i decyzji, które trzeba podjąć przy zarządzaniu klubem i trenowaniu zawodników. Spróbujcie tej zabawy w FIFA Manager - mówi Jacek Gmoch.

FIFA Manager 09 daje graczom pełną kontrolę nad swoim ulubionym klubem. Ustalanie składu, obieranie odpowiedniej taktyki i określanie treningów dla zawodników to tylko mała część obowiązków managera drużyny. Zakres działań obejmuje także m.in. podpisywanie kontraktów z nowymi zawodnikami i unowocześnianie obiektów sportowych. Wszystkie wysiłki pójdą jednak na marne, jeśli nie zadbamy o dobre stosunki z zawodnikami, zarządem, sponsorami, kibicami i prasą.

Kierowanie drużyną to tylko jedna z opcji dostępnych w FIFA Manager 09. Wybierając karierę trenera ulubionego zawodnika, masz możliwość sterowania piłkarzem na boisku. Przed Tobą największe wyzwanie - zbierz niezwyciężony skład, awansuj do pierwszej ligi, aby ostatecznie wspiąć się na sam szczyt i zdobyć tytuł Mistrza!

W grze FIFA Manager 09 znajdziesz wiele licencjonowanych lig, w tym przeszło 1 500 klubów i 25 000 zawodników, gdzie aż 7 000 z nich posiada bardzo szczegółowy profil z ich zdjęciami i informacjami o umiejętnościach. Dodatkowo do gry jest dołączony rozbudowany edytor bazy danych. Dzięki niemu gracze mogą dodawać nowe ligi, kluby oraz zawodników. Piłkarskie starcia na boisku zostaną ukazane w pełnym 3D i opatrzone profesjonalnym komentarzem na żywo - mecze po raz pierwszy w FIFA Manager komentują Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz.

Premiera gry FIFA Manager 09 dostępnej wyłącznie dla posiadaczy komputerów PC za cenę 99 zł będzie miała miejsce 31 października. Już teraz można złożyć zamówienie na tę grę pod adresem www.eastore.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: