BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 23.10.2008

Dead Space(tm) - survival horror ze stajni Electronic Arts od jutra w sklepach!


24 października nastąpi premiera niezwykle klimatycznej gry - Dead Space.
Dead Space to survival horror w klimatach science fiction, w którym wcielamy się w rolę inżyniera Isaaca Clarke'a. Dostaje on z pozoru rutynową misję naprawy urządzeń komunikacyjnych na statku kosmicznym USG Ishimura. Szybko okazuje się, że misja ta przeradza się w próbę przetrwania wśród krwiożerczych obcych walczących o tajemniczy artefakt. Dodatkowo okazuje się, że z załogi statku pozostały jedynie krwawe szczątki. Dzięki nowoczesnemu kombinezonowi i szerokiej gamie dostępnej broni, gracz ma szansę stawić czoła potwornościom z kosmosu oraz rozwiązać zagadkę wymordowania załogi.

Gra oferuje świetnie dopracowaną grafikę, muzykę rodem z klasycznych horrorów oraz klimat jedynie dla odważnych. Specjalnie skomponowana muzyka podkreśla atmosferę strachu i przerażenia. Do sprzedaży trafi edycja na komputery PC oraz PLAYSTATION(r)3 i Xbox 360(tm). Wersja na każdą z tych platform będzie zlokalizowana kinowo, czyli gra będzie dostępna z polskimi napisami.

Kupujący grę na konsolę PLAYSTATION 3 i Xbox 360 dostaną nie lada bonus w postaci lepszego pancerza, który będzie można pobrać za pośrednictwem PLAYSTATION(r)Network i Xbox LIVE(tm). Zbroja ta będzie bardziej wytrzymała i jeszcze bardziej pojemna. Dodatkowo, składając zamówienia premierowe w jednym ze sklepów internetowych: Ultima.pl, Sklep.psxextreme.pl oraz Gram.pl - gracze otrzymają unikatowe kody na pobranie kolejnego, ekskluzywnego kombinezonu - Scorpion Ring.

Dodatkową atrakcją dla fanów horrorów będzie film "Dead Space: Downfall" ("Martwa stacja: Upadek"), który pojawi się na rynku 25 listopada. Opowiada on historię rozgrywającą się bezpośrednio przed wydarzeniami pokazanymi w grze. Ekranizacja zawiera dojrzałą animację oraz nowe graficzne poziomy terroru i rozlewu krwi. Reżyserem filmu jest Jon Favreau, a wydawcą Imperial - Cinepix. Film wyjdzie na DVD w polskiej wersji językowej - napisy.

Więcej informacji na temat gry Dead Space znajduje się na oficjalnej stronie www.deadspacegra.pl lub na www.ea.pl.

Gra dostępna będzie również w systemie elektronicznej dystrybucji EA Store: www.eastore.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: