BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 21.10.2008

Podziemny pokaz gry Need for Speed(tm) Undercover


17 października na parkingu centrum handlowego Złote Tarasy odbył się klimatyczny, przedpremierowy pokaz gry Need for Speed Undercover.
Dziennikarze oraz przedstawiciele społeczności, którzy pojawili się na tym wyjątkowym pokazie, mieli okazję obejrzeć i zagrać w najnowszą odsłonę kultowej gry wyścigowej Need for Speed(tm). Specjalnie na tę okazję przyjechał producent gry - Jesse Abney, który poprowadził prezentację tytułu. Rozpoczął on pokaz od nie opublikowanego nigdzie wcześniej intra gry. Następnie zaprezentował główne założenia fabuły, rozwiązania techniczne oraz możliwości tytułu. Po prezentacji, dziennikarze mieli możliwość przekonać się o zaletach gry na specjalnie przygotowanych stoiskach z konsolami PLAYSTATION(r)3.

Dodatkową atrakcją był demo car NEED FOR SPEED(tm) UNDERCOVER SEAT LEON CUPRA, który posiada: 320 koni mechanicznych, sportowe zawieszenie, wyczynowy układ hamulcowy, profesjonalne opony oraz zamontowane w środku konsole PLAYSTATION 3 z grą Need for Speed Undercover. Każdy chętny mógł zasiąść za kierownicą lub zrobić sobie zdjęcie na tle samochodu wraz z jedną z pięknych hostess. Dużym zainteresowaniem cieszył się także turniej w Need for Speed. Zwycięzca w nagrodę został odwieziony do domu demo carem, a towarzyszyła mu hostessa.

Sporym zainteresowaniem cieszył się również mistrz Europy w driftingu, twarz Need for Speed Undercover - Maciej Polody, który przyjechał swoim sportowym autem Nissanem S14A. Drifter pozował do zdjęć oraz udzielał wywiadów. Jesse Abney miał możliwość przekonać się o kunszcie naszego driftera, gdyż Maciej Polody zabrał go na krótki pokaz driftingu na parkingu Złotych Tarasów.

Całość zorganizowana została w klimatach podziemnego garażu, przygotowanego do wyścigów. Beczki w charakterze prezenterów, opony oraz taśma, kosze i wiadra z logo gry dopełniały garażowy charakter imprezy.

Gra będzie dostępna 21 listopada na PC oraz PLAYSTATION 3, Xbox 360(tm), PlayStation(r)2, PSP (PlayStation(r)Portable), Wii(tm) i Nintendo DS(tm). Zostanie również wydana specjalna edycja na telefony komórkowe. Need for Speed Undercover na PC, PLAYSTATION 3, Xbox 360, PlayStation(r)2 i PSP będzie z polskimi napisami.

Więcej informacji na temat Need for Speed Undercover znajduje się na oficjalnej stronie www.needforspeed.com oraz pod adresem www.ea.pl.

Gra będzie również dostępna w systemie elektronicznej dystrybucji EA Store: www.eastore.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: