BIURO PRASOWE

Volkswagen Bank, 15.10.2008

Lokata Plus w Volkswagen Bank direct - na dużym plusie!


Z dniem 15 października 2008 r. Volkswagen Bank direct podwyższył oprocentowanie produktów oszczędnościowych. Teraz, niezależnie od wysokości zdeponowanej kwoty, oprocentowanie 3-miesięcznej Lokaty Plus wynosi 8,05%! Podwyższeniu uległo także oprocentowanie rachunku oszczędnościowego Plus Konto i sięga 6,05%.
Lokata Plus w Volkswagen Bank direct to wysokooprocentowana lokata terminowa dla osób prywatnych. Dzięki niej klienci banku mogą zyskać nawet 8,10% w przypadku lokaty 12-miesięcznej. Lokata Plus to gwarancja wysokiego oprocentowania. Lokata może zostać zawarta na dowolną liczbę dni w przedziale od 30 do 360. Odsetki są naliczane i dopisywane do kwoty lokaty na koniec okresu jej trwania.
W przypadku automatycznego przedłużenia lokaty klient ma możliwość wyboru wypłaty naliczonych odsetek lub dalszej ich kapitalizacji, a więc przedłużenia lokaty w kwocie powiększonej o naliczone odsetki. W przypadku konieczności wcześniejszego rozwiązania umowy klienci nie tracą całości naliczonych odsetek. Otrzymują połowę odsetek zgromadzonych od dnia otwarcia lokaty do momentu jej zerwania.

Klienci szczególnie zainteresowani utrzymaniem wysokiej płynności docenią Plus Konto z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem sięgającym 6,05%. Jest to konto oszczędnościowe oferujące pełną swobodę dysponowania środkami w dowolnym momencie, bez utraty odsetek. Otwarcie i prowadzenie Plus Konta jest bezpłatne.

W ofercie Volkswagen Bank direct podwyższony został także wskaźnik ubezpieczeniowy Rentier Plus, który wynosi obecnie dla okresu 6 miesięcy 6,65%, natomiast dla 12 miesięcy 6,90%. Rentier Plus to ubezpieczenie na dożycie. Po upływie okresu ubezpieczenia wypłacana jest suma ubezpieczenia powiększona według aktualnego wskaźnika ubezpieczeniowego. Nie podlega ona podatkowi od dochodów kapitałowych, co oznacza, że uzyskana rentowność odpowiada lokacie terminowej oprocentowanej 8,21% dla okresu 6 miesięcy i 8,52% dla okresu 12 miesięcy.

"Nowe warunki mogą być szczególnie atrakcyjne dla osób poszukujących możliwości korzystnego ulokowania wolnych środków, w dowolnie wybranych terminach, w zależności od potrzeb i możliwości" - przekonuje Jarosław Augustowski, dyrektor Volkswagen Bank direct.

Z Plus Konta, Lokaty Plus oraz ubezpieczenia Rentier Plus można skorzystać bezpośrednio przez internet na stronach Volkswagen Bank direct lub telefonicznie pod numerem 0801 16 16 16.

Aktualnie obowiązujące tabele oprocentowania dla wszystkich produktów dostępne są na stronie internetowej www.vwbankdirect.pl

***

Informacje o Volkswagen Bank Polska S.A.:

Volkswagen Bank Polska został utworzony na początku 1998 roku. Działalność operacyjną rozpoczął 30 lipca 1998 roku, po otrzymaniu licencji bankowej od Narodowego Banku Polskiego. Kapitał zakładowy banku wynosi 54, 5 mln PLN. Volkswagen Bank Polska wchodzi w skład Volkswagen Financial Services AG oraz Kulczyk Pon Investment B.V. Volkswagen Bank Polska posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansowania pojazdów na rynku europejskim i specjalizuje się w obsłudze Klientów kupujących samochody na kredyt. Klientami banku, są osoby kupujące na kredyt samochody marek Volkswagen, Audi, SEAT lub Škoda. Więcej informacji: www.vwbank.pl.

Informacje o Volkswagen Bank direct:

Volkswagen Bank direct oferuje usługi bankowości bezpośredniej na polskim rynku od kwietnia 2001 roku. Oferta banku dla Klientów indywidualnych i przedsiębiorców obejmuje m.in. rachunki oszczędnościowe i oszczędnościowo-rozliczeniowe, lokaty terminowe, karty płatnicze, kredyty gotówkowe, fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia indywidualne. Kompleksowa obsługa Klientów odbywa się przez Internet i telefon. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii bank gwarantuje Klientom profesjonalną obsługę oraz najwyższy standard bezpieczeństwa wszelkich transakcji. Bank nie ponosi kosztów związanych z zakładaniem i utrzymaniem sieci oddziałów i dzięki temu może zaoferować Klientom wyjątkowo atrakcyjne warunki prowadzenia rachunków.

Od początku działalności Bank przywiązuje dużą wagę do przejrzystej prezentacji oferty i warunków finansowych dla Klientów.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Daniel Woubishet, tel. 22 858 74 58
e-mail:

Volkswagen Bank direct
Ewa Boguszewska, tel. (22) 538 78 71
e-mail: