BIURO PRASOWE

Emerson, 16.10.2008

Doskonałe połączenie wydajności i oszczędzania energii - Emerson Network Power wprowadza na rynek nową rodzinę chillerów


Lebert HPC-L Freecooling to nowa rodzina chillerów chłodzących wodą wprowadzana na rynek przez Emerson Network Power. Wyposażone w moduł freecooling urządzenia dostępne są w ponad 60 modelach o 4 zróżnicowanych poziomach emisji hałasu. Chillery oferują najwyższą efektywność i są odpowiedzią na rosnące potrzeby ograniczania zużycia energii, zwłaszcza ze strony dużych centrów danych.
Warszawa, 16 października 2008 r. - Aby spełnić rosnące oczekiwania w zakresie wydajności i redukcji konsumpcji energii na tak dynamicznie rozwijającym się rynku, Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR) będącej globalnym liderem w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw - wprowadziła Liebert HPC-L Freecooling, nową linię chillerów dostępnych w przedziale mocy od 750 do 1350 kW.

Serię wyróżnia zintegrowany moduł freecooling, który wykorzystuje niskie i średnie temperatury zewnętrzne do chłodzenia wody zapewniając tym samym do 40% oszczędności energii.

Oszczędność ta uzyskiwana jest dzięki trójdrogowemu zaworowi sterującemu przepływem mieszaniny wody i glikolu poprzez dodatkowe zespoły zintegrowane z urządzeniem Liebert HPC-L Freecooling. W zespołach tych następuje wymiana ciepła pomiędzy zimnym powietrzem z zewnątrz i mieszaniną, co powoduje zmniejszenie zapotrzebowania na wytwarzaną moc chłodniczą przez sprężarki, a kiedy temperatury są szczególnie niskie sprężarki w ogóle nie są wykorzystywane (mieszany lub całkowity freecooling).

Nowa rodzina urządzeń Liebert HPC-L Freecooling przy wysokiej wydajności mocy, jaka wymagana jest dla klimatyzowania dużych centrów danych, zapewnia też wysoką efektywność, istotną dla oszczędzania energii i ochrony środowiska poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Liebert HPC-L Freecooling jest wyposażony w dwie pół hermetyczne sprężarki śrubowe, które zapewniają wysoką niezawodność oraz wydajność, zarówno przy pełnym jak i częściowym obciążeniu. Nadmiarowość gwarantowana przez dwa, niezależne obwody chłodnicze, dwie szafki elektryczne, dwa sterowniki i pompę zapasową zapewnia ciągłość chłodzenia, również w razie awarii.

Nowe rozwiązanie Emerson Network Power jest wyposażone też w sterowane elektronicznie wentylatory EC znacząco redukujące pobór mocy i emisję hałasu.

Inne opcje Liebert HPC-L Freecooling stanowią doskonałe rozwiązanie dla potrzeb klimatyzowania dużych centrów danych:

  • Moduł bezglikolowy: Dodatkowy moduł umożliwiający zamknięcie glikolu w chillerze i zapobiegający kontaktowi z obwodem użytkownika; dodatkowy wymiennik ciepła, wysoka skuteczność pomp oraz specjalna izolacja dają oczekiwany poziom oszczędzania energii,
  • elektroniczny zawór rozprężny: ten element optymalizuje cykl chłodzenia przez minimalizację przegrzewania się obwodu chłodzącego a także zwiększając sprawność energetyczną,
  • odzysk ciepła: dodatkowy wymiennik ciepła odzyskuje do 20% ciepła skraplania w czasie, kiedy urządzenie zgłasza jednoczesne zapotrzebowanie na wodę lodową i wodę ciepłą,
  • elektroniczna pompa: umożliwia sterowanie przepływem wody dostosowywanym do wymagań obwodu, przez co optymalizuje oszczędność energii.

***

O Emerson Network Power(tm)
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności. Więcej informacji na stronie: www.liebert.com , www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com .O Emerson(tm)
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune. Więcej informacji: www.Emerson.com


Więcej informacji:

Partner of Promotion
Katarzyna Głowacka

tel.: +48 22 858 74 58 wew. 47