BIURO PRASOWE

Emerson, 16.10.2008

Emerson Network Power wprowadza Liebert HPC-L Freecooling - chiller zgodny ze strategią ekologicznych centrów danych


Nowe rozwiązanie Emerson Network Power nie tylko maksymalizuje niezawodność chłodzenia serwera, jest też odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie menedżerów centrów danych na oszczędzanie energii, ograniczenie emisji CO2 i zmniejszenie poziomu hałasu.
Warszawa, 16 października 2008 r. - Wdrażając chillera Liebert HPC-L Freecooling (o mocy chłodzenia od 750 do 1350 kW) Emerson Network Power, firma grupy Emerson (NYSE: EMR), światowy lider w zapewnianiu ciągłość działania systemów biznesowych o krytycznym znaczeniu (Business-Critical Continuity(tm)), podtrzymuje swoje zobowiązanie do wspierania organizacji w poszukiwaniu oszczędności energii i wdrażania przyjaznych środowisku rozwiązań dla centrów danych.

Nowe chillery umożliwiają menedżerom dużych centrów danych skutecznie stawiać czoła trzem podstawowym zagadnieniom: oszczędzania energii, co powoduje obniżenie kosztów energii i emisji CO2, zapewniania ciągłej, niezawodnej pracy, oraz redukcji poziomu hałasu, zwłaszcza w porze nocnej.

W kategoriach: koszt energii oraz wpływ na środowisko, nowa seria chillerów Liebert znacznie przyczynia się do rozwoju korporacyjnych strategii ekologicznych. Zawiera zintegrowany system freecooling wykorzystujący średnie i niskie temperatury zewnętrzne do schładzania wody generując w ten sposób do 40% oszczędności energii. Mieszanina wody i glikolu przepływa przed dodatkowe zespoły, zamontowane we wszystkich urządzeniach Liebert HPC-L Freecooling, w których nast ępnie dochodzi do wymiany ciepła między powietrzem z zewnątrz i mieszaniną. W ten sposób obniżone zostaje zapotrzebowanie na moc chłodzącą sprężarek, szczególnie przy niskich temperaturach i częściowym obciążeniu, co z kolei znacznie redukuje koszty energii i emisję dwutlenku węgla.

Ciągła i niezawodna obsługa klimatyzacyjna serwerów jest gwarantowana przez najlepsze w swojej klasie technologie rozwijane na przestrzeni lat przez firmę Emerson Network Power. Urządzenia Liebert HPC-L Freecooling wyposażone są w dwie półhermetyczne sprężarki śrubowe, które zapewniają wysoką niezawodność i skuteczność, zarówno przy pełnym, jak i częściowym obciążeniu.

Praca urządzeń jest gwarantowana również w sytuacjach awaryjnych dzięki nadmiarowości zapewnianej przez dwa niezawodne obwody chłodzące, podwójną tablicę rozdzielczą, podwójny panel sterowania oraz pompę awaryjną.

Dodatkowo, urządzenia Liebert HPC-L Freecooling znajdują się w czołówce rynku w kategorii emisji hałasu. Urządzenie dostępne jest w czterech wersjach emisji hałasu, spośród których wersja "Q" (cicha) stanowi unikalne połączenie skuteczności i cichości działania. Jest to wynikiem wyjątkowej dźwiękoszczelności oraz zastosowania elektronicznie sterowanych wentylatorów EC. Wentylatory te oprócz cichej pracy charakteryzują się niskim zużyciem energii przy wysokiej wydajności i efektywności.

***

O Emerson Network Power(tm)
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności. Więcej informacji na stronie: www.liebert.com , www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com .O Emerson(tm)
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune. Więcej informacji: www.Emerson.com


Więcej informacji:

Partner of Promotion
Katarzyna Głowacka

tel.: +48 22 858 74 58 wew. 47