BIURO PRASOWE

Volkswagen Bank, 16.10.2008

Volkswagen Bank Polska - Turbo Pakiet - nowy sposób na Škodę


Volkswagen Bank Polska to pierwszy bank w Polsce, który wprowadza ofertę pakietową na samochód. Oferta została przygotowana we współpracy ze Škoda Auto Polska na nowe samochody marki Škoda. Czy Turbo Pakiet odmieni polski rynek sprzedaży aut? Dzięki Turbo Pakietowi Kowalski może otrzymać to, czego nie miał do tej pory oraz może wybrać, co jest dla niego istotniejsze: posiadanie czy korzystanie z auta?
Posiadanie samochodu można postrzegać, jako zamrożenie gotówki, niebagatelne koszty i związanie się z nim na lata. Volkswagen Bank Polska daje możliwość wyboru - używać auto czy się nim martwić? Dlatego proponuje alternatywne rozwiązanie. Zamiast "czterech kółek", kosztów i zgryzot kierowca ma mieć gwarancję mobilności, czyli używania samochodu wtedy, kiedy tylko chce. Używanie to uwolnienie znacznej części samochodowego budżetu, stała, niska stawka pokrywająca koszty mobilności, łatwe planowanie miesięcznych wydatków i opcja zmiany pojazdu co trzy lata. Turbo Pakiet to nowy sposób na Škodę w kredycie lub leasingu.

Posiadanie auta - podejście typowe
Tradycyjnie Polacy darzą swoje auto prawdziwym uczuciem. W poprzednim systemie "cztery kółka" były marzeniem. Należało je zdobyć. Zdobywcy aut poświęcali im gros czasu, uwagi, troski i emocji. Auto było członkiem rodziny. Zwrócić lub oddać auto w obce ręce było rzeczą nie do pomyślenia. To już przeszłość.

Korzystanie z auta - nowy sposób na Škodę
Popatrzmy na zakup samochodu chłodnym okiem inwestora. Jak zapewnić korzyści wynikające z używania auta, czyli mobilności, ograniczając czas i pieniądze? Jak zainwestować pieniądze w mobilność i uniknąć przy tym ryzyka? Wypożyczając auto na trzy lata, unikniemy ryzyka i straty czasu ale koszty będą ogromne. Poszukując ofert: kredytu lub leasingu, serwisu, ubezpieczenia i próbując poskładać je w całość zmarnujemy czas i nerwy, bez gwarancji, że gorączka poszukiwań za rok znów się nie powtórzy. Czy jest alternatywa?

Turbo Pakiet - zmieniaj swoje auto bez ograniczeń
Wielu Polaków w ciągu ostatnich lat stało się inwestorami i świadomymi konsumentami. Skoro korzystamy z telefonu komórkowego zmieniając kolejne modele w ramach odnawialnej umowy, dlaczego nie zmieniać samochodu? Wartość auta jest oczywiście nieporównywalnie większa, zaś po trzech latach odzyskujemy część jego fakturowej wartości, ale idea tymczasowego użytkowania jest podobna. Jeśli potraktujemy auto bez emocji, nie jako członka rodziny, ale narzędzie do poruszania się, możemy zaoszczędzić pieniądze, nerwy i czas. Oto szczegóły.

Turbo Pakiet - gwarancja mobilności
Sposób finansowania samochodów ma być prosty i kompletny. W tym celu Volkswagen Bank Polska w ramach jednej, niskiej raty skumulował maksymalny zestaw korzyści finansowo-ubezpieczeniowych. Pakiety pojawiły się już u dealerów Škody. Jak działają? Turbo Pakiet to atrakcyjna oferta kredytowa - stałe, niskie oprocentowanie - już od 6, 75%, atrakcyjna oferta leasingowa - stała, niska suma opłat - już od 106,9%, 0% prowizji bankowej, bogaty, 3-letni pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, wzbogacony o ubezpieczenie 100% wartości pojazdu - RTI, ubezpieczenie kosztów napraw samochodów - Škoda Life Time oraz ubezpieczenie spłaty kredytu - RSV. Turbo Pakiet to nowoczesne i kompleksowe podejście do finansowania samochodu marki Škoda.


Turbo Pakiet - kompaktowe rozwiązanie
Volkswagen Bank Polska wyposażył Turbo Pakiet w komplet rozwiązań finansowych z bardzo korzystnym stałym oprocentowaniem. Brak prowizji i dodatkowych kosztów, błyskawiczne załatwienie formalności - zakup, kredyt, ubezpieczenie od ręki i na miejscu u dealera - pozwala uniknąć bólu głowy związanego z wyborem banku oraz ubezpieczyciela i skupić się na czystej przyjemności z posiadania samochodu. Czas to pieniądz, również, dlatego przy zakupie nowej Škody warto skorzystać z kompletnego rozwiązania. Gwarantowane, stałe, niskie oprocentowanie przez cały okres trwania umowy, niezależnie od wzrostu stóp procentowych, a więc stała, niezmienna rata umożliwia dokładne planowanie miesięcznego budżetu przez okres 3 lat. Pakiet można dopasować w zależności od planowanego poziomu wkładu własnego 35% lub 50%. Turbo Pakiet to bardzo opłacalna forma zakupu samochodu, ale to jeszcze nie wszystko.

Turbo Pakiet - minimum ryzyka
Drugi filar pakietu to likwidacja związanego z inwestycją ryzyka. Volkswagen Bank Polska wbudował w Turbo Pakiet mechanizmy bezpieczeństwa pozwalające nowemu właścicielowi na beztroskie użytkowanie auta bez ryzyka komplikacji w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń jak uszkodzenie czy kradzież samochodu. Bank wspólnie z TU Allianz Polska przygotował w ramach pakietu bezkompromisowy mechanizm zabezpieczający przed ryzykiem odpowiedzialności cywilnej (posiadaczy pojazdów mechanicznych), następstw nieszczęśliwych wypadków, gwarantujący pełne autocasco z ryzykiem kradzieży na terenie całej Europy, stały poziom składki w czasie trwania umowy, nawet po wystąpieniu szkody, zieloną kartę i assistance, obejmujące holowanie, bezpłatny samochód zastępczy i zakwaterowanie w przypadku wystąpienia szkody na terenie całej Europy jak również bezgotówkowe rozliczenia oraz naprawy w autoryzowanych Stacjach Obsługi Škody z wykorzystaniem oryginalnych części. Na tym jednak nie koniec.

Turbo Pakiet - bezpieczny mechanizm
Wyjątkowość pakietów polega na rozbudowaniu korzyści o dodatkowe opcje takie jak ubezpieczenie 100% wartości pojazdu - RTI, ubezpieczenie kosztów napraw - Škoda Life Time oraz ubezpieczenie spłaty kredytu - RSV. Ubezpieczenie RTI (Return To Invoice) oszczędzi zmartwień w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej pojazdu przez 3 lata trwania umowy. Jak to możliwe? Dzięki odszkodowaniu z ubezpieczenia RTI i OC/AC właściciel odzyskuje pełną kwotę, równą wartości fakturowej utraconego pojazdu z dnia jego zakupu!!! Škoda Life Time chroni przed kosztami napraw samochodu po upływie gwarancji fabrycznej i obowiązuje od następnego dnia po jej wygaśnięciu przez 1 rok. Ubezpieczenie spłaty kredytu RSV zabezpiecza z kolei spłatę kredytu na wypadek ciężkiej choroby, niezdolności do pracy, utraty pracy lub innych zdarzeń losowych. Szczegółowy zakres oferowanych ubezpieczeń określają ogólne warunki ubezpieczenia.

Turbo Pakiet to pierwsze w Polsce tak proste i tak kompletne rozwiązanie w zakresie finansowania i redukcji ryzyk związanych z zakupem i użytkowaniem nowego samochodu. Turbo Pakiet to nowy sposób na Škodę!

***

Informacje o Volkswagen Bank Polska S.A.:

Volkswagen Bank Polska został utworzony na początku 1998 roku. Działalność operacyjną rozpoczął 30 lipca 1998 roku, po otrzymaniu licencji bankowej od Narodowego Banku Polskiego. Kapitał zakładowy banku wynosi 54, 5 mln PLN. Volkswagen Bank Polska wchodzi w skład Volkswagen Financial Services AG oraz Kulczyk Pon Investment B.V. Volkswagen Bank Polska posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansowania pojazdów na rynku europejskim i specjalizuje się w obsłudze Klientów kupujących samochody na kredyt. Klientami banku, są osoby kupujące na kredyt samochody marek Volkswagen, Audi, SEAT lub Škoda. Więcej informacji: www.vwbank.pl.

Informacje o Volkswagen Bank direct:

Volkswagen Bank direct oferuje usługi bankowości bezpośredniej na polskim rynku od kwietnia 2001 roku. Oferta banku dla Klientów indywidualnych i przedsiębiorców obejmuje m.in. rachunki oszczędnościowe i oszczędnościowo-rozliczeniowe, lokaty terminowe, karty płatnicze, kredyty gotówkowe, fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia indywidualne. Kompleksowa obsługa Klientów odbywa się przez Internet i telefon. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii bank gwarantuje Klientom profesjonalną obsługę oraz najwyższy standard bezpieczeństwa wszelkich transakcji. Bank nie ponosi kosztów związanych z zakładaniem i utrzymaniem sieci oddziałów i dzięki temu może zaoferować Klientom wyjątkowo atrakcyjne warunki prowadzenia rachunków.

Od początku działalności Bank przywiązuje dużą wagę do przejrzystej prezentacji oferty i warunków finansowych dla Klientów.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Daniel Woubishet, tel. 22 858 74 58
e-mail:

Volkswagen Bank direct
Ewa Boguszewska, tel. (22) 538 78 71
e-mail: