BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 09.06.2008

Maciej Polody, jeżdżący w barwach Need for Speed, nadal zajmuje wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej European Drift Championship!

Pomimo dużych trudności technicznych Nissana S14A, Maciej Polody zajął czwarte miejsce w niedzielnej rundzie Japanese Tuning Show w Wielkiej Brytanii. Tym samym jest coraz bliżej upragnionego podium.
Po starcie w eliminacjach European Drift Championship w Donington Park w Wielkiej Brytanii oraz w Knockhill Circuit w Szkocji, Maciej stał się pretendentem do podium. Po trzecich eliminacjach, które odbyły się 1 czerwca w Silverstone Circuit, zawodnik jest coraz bliżej osiągnięcia celu. Co prawda drifter przegrał z Japończykiem Kumakubo, mistrzem D1GP 2007, ale ostatecznie, pomimo problemów technicznych podczas treningu i samych zawodów, zajął wysokie czwarte miejsce przesuwając się w klasyfikacji generalnej także na czwartą pozycję. Tę część eliminacji wygrał Bret Castle ubiegłoroczny zwycięzca EDC.

W zeszłorocznych wyścigach European Drift Championschip Maciej Polody zajął wysoką 5 pozycję. W tym roku wszyscy kibice pokładają ogromne nadzieję w drifterze i jego starcie w 4 rundzie European Drift Championship, która będzie miała miejsce w Santa Pod Raceway w Wielkiej Brytanii.

Maciej Polody jest twarzą popularnej serii gier motorowych Need for Speed, której wydawcą i producentem jest firma Electronic Arts. Najpierw drifter był związany z tytułem Need for Speed Carbon, a następnie z kolejną odsłoną serii - ProStreet.

Harmonogram EDC - European Drift Championship (EDC) 2008:
  • Runda 4
    11-12 lipca, Santa Pod Raceway - Night Race Special Street Round - Wielka Brytania
  • Runda 5
    6-7 września, Silverstone Circuit - TRAX Show - Reversed Course - Wielka Brytania
  • Round 6
    27-28 września, Poznan Circuit Poland - Castrol EDGE Event - Polska

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.