BIURO PRASOWE

City Interactive, 28.03.2007

City Interactive inwestuje w nową technologię


City Interactive, największy producent gier komputerowych w Polsce podpisał umowę licencyjną z firmą Touchdown Entertainment, dotyczącą zakupu nowego silnika gier Jupiter EX. Technologia ta będzie wykorzystana przy najnowszych grach akcji tworzonych przez zespół CI.
- Tworzymy naprawdę świetne gry o ciekawych fabułach i zaawansowanej grafice. Wymagają one najlepszych dostępnych technologii, dlatego zdecydowaliśmy się na tę inwestycję. Technologia Jupiter EX pozwoli nam podnieść klasę naszych produkcji i przekonać do nich nowych, bardziej wymagających graczy - powiedział Marek Tymiński, Prezes Zarządu City Interactive. - Dzięki korzystnym warunkom umowy licencyjnej, uważam to za bardzo dobrą inwestycję - dodał.

Technologia do produkcji gier Jupiter EX posiada między innymi zaawansowany system sztucznej inteligencji, zintegrowaną fizykę gry Havoc oraz renderer wykorzystujący najnowsze efekty kart graficznych. Pozwala to zaoferować graczom niespotykane w tym segmencie parametry gry.

- Technologia Jupiter EX otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Tworzenie na niej gier jest bardzo sprawne. Jupiter EX pozwala w pełni wykorzystać umiejętności naszego zespołu programistów i dostarczyć graczom rozrywki na najwyższym poziomie - komentuje Michał Sokolski, Development Director w CI.

City Interactive już w kwietniu przystąpi do prac nad nową grą opartą na nowej technologii. Pierwsza produkcja wykorzystująca Jupiter EX ukaże się jeszcze w bieżącym roku.

***

City Interactive jest największym producentem gier komputerowych w Polsce odnoszącym znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. Strategią firmy jest sprzedaż jakościowych produktów w segmencie value skierowanych do masowego odbiorcy. Firma powstała w 2002 roku, obecnie zatrudnia blisko 100 osób w siedzibie Spółki w Warszawie. Tworzy gry również poprzez zlecenie produkcji firmom zewnętrznym w Polsce i na Ukrainie. Produkty firmy rozprowadzane są zarówno na terenie Polski jak i Europy Zachodniej, Rosji, Azji oraz Ameryki Północnej. Spółka w najbliższym czasie planuje swój debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych. Strona internetowa dostępna jest pod adresem www.city-interactive.com

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Anisimowicz
Marketing Manager
City Interactive Sp. z o.o.
ul. Żupnicza 17; 03-821 Warszawa, Polska
phone: +48 22 619 85 90 ext. 118 mob: +48 668 833 254